Kuidas tervelt kätte saada kellasid Golf 2?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Kuidas tervelt kätte saada kellasid Golf 2?

Lugemata postitus Postitas tito »

Nimelt tahtsin täna ära remontida kellade valgustuse ,aga lihtsalt pirnivahetusest ei piisanud. Nüüd mure :blush: kuidas kelladeplokki mitte lõhkudes selle ilusti kätte saaks?
Autoks G2 diisel 89 a
On äkki kellegil mõnda pilti välja pakkuda? Mis kust lahti lastes see asi hargnema hakkab. Kindlasti on see teostanud mehele lihtne :) mulle täielik keemia :starhit:

Ette suured tänud Tiit
Viimati muutis argo, 07 Mär 2012, 03:40, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Allar
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 09 Nov 2007, 15:48
Auto: Mk2, Audi 100 C4, Avensis T27
Asukoht: Tõrva/Tartu
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Allar »

http://www.4130-products.com/step/remove/index.htm
Nii ta peaks enam-vähem käima :).

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 78 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

DIY kaustas on teeme G2-he odomeetri parandamine vms, seal kirjutasin ka kuidas kelladeplokki ära võtta :)
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

-AbT- kirjutas:http://www.4130-products.com/step/remove/index.htm
Nii ta peaks enam-vähem käima :).
Äää mis seal kapotiall peab tegema, kas see on mingi vahetükk???? Mul see kelladeplokk ei tulnud ette niiviisi mingi nipiga kui piltidel. Eks homme paista kas spido ja muud jutud töötavad veel :lol:
Igatahes tänud :thumbup:

Kasutaja avatar
Mattias
EVWK juhatus
Postitusi: 687
Liitunud: 17 Okt 2007, 08:49
Auto: G3 1.8T,Passat B5.5 1.9TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 49 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mattias »

Minumeelest ei pea kapotiall küll midagi tegema,kui masin ise väheste lisadega on.
plokki peaks sisse jooksma vaid spidotross,mis tuleb lihtsalt tõmmates ära ja edasi juba väikene logistamine, et ta sealt nurkade tagant kätte saada ja siis alumised pistikud ära,kui enne kätt vahele ei saa.
Hea on ka alumine plastik ära keerata,kus see kaitsmekarp on,siis saad käega ploki taha lihtsamalt seda kaablit ära tõmbama.
G3 1.8T teema | Disain ja muud tegemised: UnitedDesign&Code | Ühel õigel autohuvilisel on pool autot koguaeg toas.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

Mattias kirjutas:Minumeelest ei pea kapotiall küll midagi tegema,kui masin ise väheste lisadega on.
plokki peaks sisse jooksma vaid spidotross,mis tuleb lihtsalt tõmmates ära ja edasi juba väikene logistamine, et ta sealt nurkade tagant kätte saada ja siis alumised pistikud ära,kui enne kätt vahele ei saa.
Hea on ka alumine plastik ära keerata,kus see kaitsmekarp on,siis saad käega ploki taha lihtsamalt seda kaablit ära tõmbama.
Kusjuures korra käis mõte peast läbi, et plast alt võtta, aga mõtteks jäigi. Sest mul nii kehvad tööriistad millega täna opereerisin. Mõtlesin ennem abi paluda ja veits targemaks saada narr ka miskit muidu ää lõhkuda. Homme ütitan uuesti, ehk saan ilma närvi minemata hakkama :)
Viimase võimalusena lähenen kapotialt konserviavajaga :lol:

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

Kõigi ägedate asjade kiuste olen ma millegile pihta saanud nii, et spidomeeter ei tööta. Imelik selle asja juures on aga see ,et odomeeter töötab. Nüüd ma küll enam aru ei saa :( mis värk on !

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

hardrock14 kirjutas:DIY kaustas on teeme G2-he odomeetri parandamine vms, seal kirjutasin ka kuidas kelladeplokki ära võtta :)
Vaatasin selle teema 3 korda läbi aga seal tüüp kapoti all ei käinud järelikult olin ma õigel teel kuid mida k...t ma valesti tegin??? Mul ei tulnud mitte mingi väevõimuga see ülemine äär niimoodi ette kaldu
Pilt
Ja vahetada tahtsin neid samu pirne mis üleval äärel kössitavad ja siin üks ka näha on

Pilt

faller
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 04 Veebr 2006, 20:54
Auto: VW Golf 7 Highline Variant 2,0 TDI 2019, VW Golf 7 1,4 TSI 2018
Asukoht: Rapla
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas faller »

kas 2 kruvi keerasid lahti? või on spidotross taga?

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

faller kirjutas:kas 2 kruvi keerasid lahti? või on spidotross taga?
Kruvid keerasin lahti jah ,aga spido trossi muidu kätte saagi kui see ette kallutada ja siis vahelt urgitseda. Ma nagu vahetasin ainult pirne selle pärast ei hakanud trossi eemaldama nüüd siis see jukerdab ja spidokas ei funka :(
Täna kakun uuesti laiali ehk õnnestub ja üritan aru saada miks spidokas ei näita, nagu mainisin siis odomeeter töötab:exclamation:

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Lugemata postitus Postitas pppp »

tito kirjutas: aga spido trossi muidu kätte saagi kui see ette kallutada ja siis vahelt urgitseda.
Spidotrossi saab altpoolt kah lahti võtta, kui selle armatuuri-aluse plastiku ära võtad.

faller
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 04 Veebr 2006, 20:54
Auto: VW Golf 7 Highline Variant 2,0 TDI 2019, VW Golf 7 1,4 TSI 2018
Asukoht: Rapla
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas faller »

spidotross tuleb altpoolt tagasi lükata .esiteks alt plastik ära keerata,siis käega tross eemale tõmmata.NB!seal eriti ruumi pole,ja kui see trossi lukustus on kulumata,siis ei jõuagi sõrmedega ära võtta.mina olen toiminud nii:võta taskulamp ja pikk lapik kruvikeeraja ja ise pool küliti torka torka kruvika ots trossi ja ploki vahele ning keera.kõik.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

faller kirjutas:spidotross tuleb altpoolt tagasi lükata .esiteks alt plastik ära keerata,siis käega tross eemale tõmmata.NB!seal eriti ruumi pole,ja kui see trossi lukustus on kulumata,siis ei jõuagi sõrmedega ära võtta.mina olen toiminud nii:võta taskulamp ja pikk lapik kruvikeeraja ja ise pool küliti torka torka kruvika ots trossi ja ploki vahele ning keera.kõik.
Okey eks ma üritan jah selle alumise plasti ka eest lammutada ,et siis uuesti proovida. Mul vaja nüüd juba see kelladeplokk igal juhul kätte saada, sest valgustus ka ei tööta ja pimedas nagu lihtne linnas kiirust ületada, ilma valgustuseta :punk:

faller
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 04 Veebr 2006, 20:54
Auto: VW Golf 7 Highline Variant 2,0 TDI 2019, VW Golf 7 1,4 TSI 2018
Asukoht: Rapla
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas faller »

alumine plast.see see kõige lihtsam :4 kruvi.rooli eest ära võtma ei pea,nagu pildil.

[Muudetud: 17-9-2009 faller]

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

faller kirjutas:alumine plast.see see kõige lihtsam :4 kruvi.rooli eest ära võtma ei pea,nagu pildil.

[Muudetud: 17-9-2009 faller]
Ma eile ka rooli eest ei võtnudki. Eks kojuminnes hakkan arutama

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 78 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Pm seal õpetuses oli see, et peab kapoti alla ronima, aga too mingi USA Golfide teema, et spidotross on kahestükis, täitsa vabalt saab ka salongist lahti tehes hakkama. Ma arvan, et sul tuli ilmselt selle kangutamisega natuke spidotross lahti ja see tõttu spido ei funkagi, kuigi see ei seleta miks odo töötab...
See spido tuleb seepärast tal niimoodi kaldu, et ta tegi ennem kapoti alt trossi lahti.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

hardrock14 kirjutas:Pm seal õpetuses oli see, et peab kapoti alla ronima, aga too mingi USA Golfide teema, et spidotross on kahestükis, täitsa vabalt saab ka salongist lahti tehes hakkama. Ma arvan, et sul tuli ilmselt selle kangutamisega natuke spidotross lahti ja see tõttu spido ei funkagi, kuigi see ei seleta miks odo töötab...
See spido tuleb seepärast tal niimoodi kaldu, et ta tegi ennem kapoti alt trossi lahti.
Ma hakkasin sama asja peale mõtlema, et lihsam ja valutum oleks olnud tross lahti lasta. Aga noh tagantjärgi tarkus :)
Kõige imelikum ongi see et miks odo ennast edasi krutib ja spido ei vunka :crazy: Kuidas ma trossi tagant ära saan? Kas seda tuli näpparitega kuskilt kokku suruda ?? Ma enam ei mäleta üldse vanast golfist midagi

[Muudetud: 17-9-2009 tito]

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

hardrock14 kirjutas:Pm seal õpetuses oli see, et peab kapoti alla ronima, aga too mingi USA Golfide teema, et spidotross on kahestükis, täitsa vabalt saab ka salongist lahti tehes hakkama. Ma arvan, et sul tuli ilmselt selle kangutamisega natuke spidotross lahti ja see tõttu spido ei funkagi, kuigi see ei seleta miks odo töötab...
See spido tuleb seepärast tal niimoodi kaldu, et ta tegi ennem kapoti alt trossi lahti.
Ahjaa ma ise mõtlesin ,et kas seier ei võnud kuskilt otsast järgi anda :) lihtsalt tuli korra selline uitmõte:rolleyes:


[Muudetud: 17-9-2009 tito]

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 78 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

oleneb. Kas sa võtsid ploki täiesti laiali või vahetasid lihtsalt pirinid ära?
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

Küll mul tuli veel meelde tegi hommikul mingi asi armatuuris sea häält, äkki oligi mingi hammasratas nihkesse läinud :starhit:

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

hardrock14 kirjutas:oleneb. Kas sa võtsid ploki täiesti laiali või vahetasid lihtsalt pirinid ära?
No ma venitasin seda ülemist äärt nii palju ,et peenikeste otstega näpparitega sain need pirnid sisse
Pilt
sama palju sain eemale nagu pildil
ja siis sealt vahelt ukerdasin ( kahtlustan et sellepärast ei saa ka need pirnid korralikult ühendust, ma võisin nad küll õigesse kohta pista aga ühendust ma ei näinud :blush: )

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 78 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Kui nii tegid siis peaks spido iseenesest ju korras olema. Pirnid panid ikka nõksuga kinni?
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

hardrock14 kirjutas:Kui nii tegid siis peaks spido iseenesest ju korras olema. Pirnid panid ikka nõksuga kinni?
Nõksuga, päris tuugalt läksid sinna sisse :smilegrin: Eks ma üritan õhtul uuesti mässama hakata ja tahaks selgusele jõuda mis värk on

faller
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 04 Veebr 2006, 20:54
Auto: VW Golf 7 Highline Variant 2,0 TDI 2019, VW Golf 7 1,4 TSI 2018
Asukoht: Rapla
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas faller »

pirnid sisse ja siis veerand pööret keerata

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Lugemata postitus Postitas tito »

faller kirjutas:pirnid sisse ja siis veerand pööret keerata
Nii saigi tehtud aga maa must ja tagatipuks ei tööta spidokas. Ma ei saagi aru kuidas see spido tross lahti võtta muu kõik lahti enamvähem lõhutud. Muidugi on keegi tark pannud signa juhtimisploki roolisamba külge ja alt ma spidokale siis eriti läheneda ei saa :) Eks paistab mis saama hakkab lähen müttan edasi :D

Vasta

Mine “Kere & Sisu”