Passat 86 4X4 undab

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses käigukastide ja siduritega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
sang
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Jaan 2010, 09:15
Asukoht:

Passat 86 4X4 undab

Lugemata postitus Postitas sang »

Autoks Passat '86 4X4 (lukustatava kesk- ja tagadifriga).

Probleemiks on tugev undamine sõidu ajal, mis VIST tuli keskdifrist. Differ sai alt ära kakutud, aga midagi liigselt kulunut või katkist sealt ei leidnud.

On kellelgi juhuslikult olnud selle mudeliga kokkupuudet või oskab soovitada kedagi, kes tunneb seda tehnikat? Hea, kui saaks kasvõi suuna kätte, et mis võib suurema tõenäosusega probleemiks olla, sest samahästi võib undamine tulla ka käimakastist vm kohast, aga kuna selle mudeliga eelnev kogemus puudub, siis ei oska ka täpsemalt otsida.

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Lugemata postitus Postitas pppp »

Aidata küll kuidagimoodi kahjuks ei oska, aga... Ostsid selle Tartu kandis müügis olnud isendi ära? Või on tegemist mõne teisega?

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas samzik »

No difri undamise defekteerimine pole väga keeruline. Kui sa paned difri lukku ja undamine ära ei kao siis sateliidi osa on korras. Kui undab edasi siis on kas difri kande laager või midagi muud. Enamasti undab siiski ratta laager mis saab kõige kõvemat koormust. Kande laagreid peaks saama korpust loksutades kontrollida. Soovitan pööruda mõne kaste remontiva inimese poole, kes oskab neid lõtke vaadata mis on normaalne mis liig suur. Sest osad lõtkud on normaalsed teises kohas jälle lõtku ei tohi olla isikliku kogemuse puudumisel võid osta hoopis vale asja. Difri laagrid, esi difril reguleeritakse seibidega, laagri kergel kulumisel lisatakse õhuke seib. Mingil hektel muidugi pannakse uus laager. Kui viitsid räägi autost lähemalt, see on lahe isend, olen ühe sellise väga halvas seisukorras isendi laiali lõigand. Mõningaid varu osi on alles veel, kui vaja. Asjal on pidev 4 vedu ja tõepoolest taga ja keskdifri lukustamis võimalus.

Panin ka u2usse lingi osad meil ei teagi et on võimalus otse kirju saata. Teretulemast meie foorumisse kah muidugi :)!

[Edited on 6-1-2010 by samzik]
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

sang
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Jaan 2010, 09:15
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas sang »

Tänud vastuse eest. Oskate ehk soovitada Tallinna kandis kedagi remontijat, kellel on isiklikku kokkupuudet selliste aparaatidega olnud ja oskaksid viga täpsemalt tuvastada?

Selle massina ajalugu viib küll tagasi Tartusse, aga see oli vist veel eelmisel sajandil, kui ta seal oli. Tegelikult on tegemist mu tuttava autoga, tal on aga viitsimine otsa saanud sellega edasi jännata ja ma mõtlesin, et ehk proovin ise. Kuidagi juhtus nii, et sain ühe vana Passatiga natuke sõita ja see massin hakkas mulle meeldima: lihtne, lollikindel ja vastikult vastupidav, jupid kah mõttetult odavad. Hobiautoks väga viis :).

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas samzik »

Hoia teda, ise tahaksin kah sellist isendit. Kuigi mootorit ma ei jätaks seda, see on nende suurim mure tavaliselt. Käigukasti meest tean ratta laagreid kontrollida hmz. Helista mulle vaatame üle äkki oskan midagi öelda. 55 55 88 55 Rain. Ehk oskan ka kedagi soovitada.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

mart77
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 31 Okt 2007, 08:01
Auto: 4x32b
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas mart77 »

samzik kirjutas: Kuigi mootorit ma ei jätaks seda, see on nende suurim mure tavaliselt.
Rain sa oled seda passatit näinud ja isegi näpuga katsunud ;)
Aga mida sa mõtled selle mootori all - 5-silkune kargab peale pooleaastast seismist pöördest käima?

Mart, vanapassatifanaatik

[Muudetud: 7-1-2010 mart77]

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas samzik »

Kui see müüki pidi minema, pidada teda ju mulle pakutama, mul oli huvi olemas :(. Miks siis nüüd nii läks. Neil kipub olema probleeme pritse peadega ja sellise värgiga. Mootor ise on kõva.

[Edited on 8-1-2010 by samzik]
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

mart77
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 31 Okt 2007, 08:01
Auto: 4x32b
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas mart77 »

samzik kirjutas:Kui see müüki pidi minema, pidada teda ju mulle pakutama, mul oli huvi olemas :(. Miks siis nüüd nii läks. Neil kipub olema probleeme pritse peadega ja sellise värgiga. Mootor ise on kõva.

[Edited on 8-1-2010 by samzik]
Khm, kus siin oli juttu müügist? Tegemist on lihtsalt reanimiseerimisega, üritame selle rappe ilusaks ja sõitvaks teha. Tegelikult ainult sõitvaks.

[Muudetud: 8-1-2010 mart77]

ignar
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Dets 2009, 23:15
Auto: Passat 2.3 VR5 Syncro
Asukoht: Jõhvi-Tallinn-Põlva

Lugemata postitus Postitas ignar »

Mul küll 98 aasta passat vr5 pidev nelikveoga aga minul põhjustas undamist keskdiffris üks laager.

janar103
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 26 Mär 2007, 10:28
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas janar103 »

Mul oli kunagi neliveolisel Audil miski otsalaager käigukastis läbi. Undamine oli õue kuulda nagu ingel [VW Bot: "Keel korda!"] teab mis.

Vasta

Mine “Ülekanne”