Kaks küsimust- Led päevasõidutuled ja + 30/50 % pirnid.

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Kaks küsimust- Led päevasõidutuled ja + 30/50 % pirnid.

Lugemata postitus Postitas 100avant »

Pärast järiekordse Philips Blue Visioni +50% H4 lõppemist(kestavad mul alla poole aasta) tuli mõte paigaldada oma autole Led päevasõidutuled .
Nagunii on suur osa sõite valgel ajal ja suht kallite +50%vms pirnide päevane põletamine suht mõttetu. Samas paari selliste pirnide ja odavamate Led päevasõidutulede hinnavahe pole eriti suur.
On kaasfoorumlastel kokkupuuteid selliste vidinatega? Kuidas kestavad meie kliimas ja teedel jms?
Teine küsimus veel seoses nende ülalmainitud "paremate pirnidega". On kellelgi tähelepanekuid, millistest kaubamärkidest tasub eemale hoida, millised valgustavad hästi, millised mitte, kuidas kestavad jms?

joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

Huvitav kas nende led tulede kasutamine on mundrikandjate arvates ka legaalne?:question:

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

Ledid ei pidavat meeldima disco poistele:D

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas 100avant »

joosep666 kirjutas:Huvitav kas nende led tulede kasutamine on mundrikandjate arvates ka legaalne?:question:
Kui klaasil tähised "E" ja "RL", siis visaku nemad või hundirattaid, või tantsigu diskot oma vilkurite paistel, aga seaduse silmis on asi legaalne. Eurostandardite järgi sobib ka tähisega "DRL" päevasõidutuli, ja kuna euroliidu seadus on ülemuslik liikmesmaa selliste seaduste suhtes, ei tohiks ka sellistega probleemi tulla.
Cruise lite diamonditel väidetavalt DRL tähised(pole veel oma käes hoidnud, et 100% kindlalt väita), kallimatel Auroradel RL tähis.

jurka056
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 19 Okt 2005, 13:52
Auto: vw sharan 2,8 aut
Asukoht: Rakvere/Aseri

Lugemata postitus Postitas jurka056 »

kuidas või mid moodi see " E " ja "RL" tähist ma saaksin teha?
volkswagen, das Auto :)

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5409
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

jurka056 kirjutas:kuidas või mid moodi see " E " ja "RL" tähist ma saaksin teha?
Kirjutad markeriga või kraabid naelaga (kestab kauem) peale. :smilegrin:
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

Palju sellised pirnid maksta võivad? Ning kus neid saada on?

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas samzik »

Annan andeks aga sa peate ikka lisa tuled ostma sobiva tähistusega, mitte pirnid. Ja kui sul pirnid läbi põlevad siis on mingi jama mul on üle aasta ilusti kestnud. Mõõda pinged ja värgid ära mis pirni peale läheb. Mingi kala peab olema või kõigub pinge jubedalt lisa seadmete sisselülitamisel.
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

lcd
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 01 Juun 2009, 13:13
Asukoht: Jüri

Lugemata postitus Postitas lcd »

Mis puudutab pirne, siis olen varemalt kasutanud philipsi ja osrami erinevaid versioone. +50%, igasuguseid blue ja muid ägedaid. Üldjuhul uuemates autodes, kus elektri süsteemid toimivad. Kogemus näitab, et aastas 2-3 korda tuli neid vahetada. Aasta läbisõit ca 30 000 km. Igatahes parima lahenduse sain tavalise kuid võimsama pirniga. H4 on tavaliselt 50/55w, mina kasutasin 80/100w versiooni. Väidetakse, et ei mõju hästi autole, kuid mina küll mingit kahju tulele/reflektorile või juhtmetele ei märganud.

Kui nüüd rääkida LED päevatuledest, siis hiljaaegu jäi silma see toode. Paraku küll ei tea mis hind on ja kas Eestis keegi neid ka müüb juba. Igatahes olen kindel, et nende tuledega probleeme ei teki. Ka on eluiga pikk.

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Jah ja siin ka siis pirni teema. Aga kas mõõtsid temperatuuri erinevused ka ära 50/55w pirnil ja siis 80/100w pirnil? Kas esitulesid on lihtsam vahetada ja odavam, kui aastas kaks korda pirne? Mina isiklikult näiteks ütlen, et need kes neid pirne sisse panevad, on kas pimedad või ei mõtle nad teiste peale üldse. Arva kui hea on kui keegi sulle sellistega vastu tuleb? Päris hästi võtab silma pimedaks.
Minul näiteks juba 17 kuud Osrami Cool blued sees, aastane läbisõit on rohkem kui 30000 km...
Põhimõtteliselt olen nõus samzikuga selle pirnide kiire otsasaamise osas.
Ja LED´de kohapealt on Eesti seadusandlusel omad arvamused jah, aga selle järgi ei tohiks isegi uusi autosid enam müüa, millel LED tuled on... Nii et kui euro tähis peal, siis mina küll ei põeks. Olen juba vaielnud nendega selle üle, mul nimelt pargid LED´id ja ülevaatuse onudele siuke asi ei istunud. Aga sisse nad jäid, oli ainult pool tunnikest seletamist.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

lcd
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 01 Juun 2009, 13:13
Asukoht: Jüri

Lugemata postitus Postitas lcd »

woody kirjutas:Jah ja siin ka siis pirni teema. Aga kas mõõtsid temperatuuri erinevused ka ära 50/55w pirnil ja siis 80/100w pirnil? Kas esitulesid on lihtsam vahetada ja odavam, kui aastas kaks korda pirne? Mina isiklikult näiteks ütlen, et need kes neid pirne sisse panevad, on kas pimedad või ei mõtle nad teiste peale üldse. Arva kui hea on kui keegi sulle sellistega vastu tuleb? Päris hästi võtab silma pimedaks.
Minul näiteks juba 17 kuud Osrami Cool blued sees, aastane läbisõit on rohkem kui 30000 km...
Põhimõtteliselt olen nõus samzikuga selle pirnide kiire otsasaamise osas.
Ja LED´de kohapealt on Eesti seadusandlusel omad arvamused jah, aga selle järgi ei tohiks isegi uusi autosid enam müüa, millel LED tuled on... Nii et kui euro tähis peal, siis mina küll ei põeks. Olen juba vaielnud nendega selle üle, mul nimelt pargid LED´id ja ülevaatuse onudele siuke asi ei istunud. Aga sisse nad jäid, oli ainult pool tunnikest seletamist.
Peab tunnistama, et temperatuuri ma tõesti ei mõõtnud. Peale nende pirnide paigaldust ma alguses kontrolisin, et kas on mingeid kõrvalmõjusi. Ei täheldanud neid ka hiljem (aasta pärast). Selle tee valisin kuna pirne ei ole vaja nii tihti vahetada, pirn oluliselt odavam ja nähtavus oluliselt parem. Kas ta nüüd pimestab? Pimestavad ikka kaugtuled ja valesti reguleeritud tuled. Valgus on jah tugevam, aga kas siis Philipsi +80% ei ole samuti mitte tugevam? Liikluses igatahes keegi ei vilgutanud. Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis tegu oli ka tööautodega, mis kasutuses 3 aastat, seega tule enda pärast palju ei põdenud. See ju vana rahvatarkus, et parim Off-Road auto on ikka tööauto.

Ega see muidugi õige asi pole, aga mõne auto tuled kohe on viletsad ja see on üks võimalik lahendus. ja kui vaja oleks, siis paneks need tuled ka isiklikule autole...

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas 100avant »

Ei ole mul seal mingit pinge probleemi- nii toite kui ka laadimispinge stabiilne ja normi piires. Masinal on tulede ahelast igasugused voolukaod ellimineeritud(lisajuhtmestik 2,5mm2 ja topeltreleed). Ilma selleta koormuse all pinge tuledel 10,3V ja pirnid kestavad igaviku... Aku laadimispinge 14,5V ja see jõuab ka praktiliselt 100% tuledeni. Ükski muu pirn peale H4-de pole läbi läinud ja ka aku on tõesti hästi kestnud. Autoks Golf 2, läbisõit aastas ca 40 000 ja sellest arvestatav osa kruusateedel.:cool:
Pirnide läbiminekus iseenesest ei näegi probleemi, vaid tahaks nende ressurssi maksimaalselt sihipäraselt ära kasutada, mitte valgel ajal(näiteks suvel ju enamus aega valge) neid asjata põletada.
Erinevate H4-jade võrdlemise huvides huvitaksid selles vallas kaasfoorumlaste kogemused.:)

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Sellega ma nõustun jah, et tuled viletsad on mõnel. Pimestamise kohapealt, mul üks sugulane kasutas ka, aga kuna oli uus auto ja korralikud reflektorid, siis oli ikka räige lähituledega vaadata 80 watisesse tulle.
Aga ma Passatil kasutasin ka, aga lõpetasin peale seda, kui sain vahetada reflektorid ja mitu korda põletasin maha tulede lüliti.
Aga jah, valikuid teevad ikkagi kõik ise, ei ole mina ka eriline korravalvur;)
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

spoon
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: 16 Mai 2004, 19:50
Auto: Passat VR5 4Motion / Golf Plus 1,6FSI
Asukoht: Kuusalu
Kontakt:

led tuled

Lugemata postitus Postitas spoon »

paar korda on kinni peetud ja üritatud midagi tõestada, aga kuna markeering on peal ei ole enam midagi joriseda.
http://foorum.vwklubi.ee/viewthread.php" onclick="window.open(this.href);return false; ... 199&page=2
kuramuse volkar on nagu pereliige, sööb vaikselt pappi hamstri moodi

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Kust kandist siukesi saab, olek Borale nagu rusikas silmaaugus. :smilegrin:
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

samzik
Klubiline
Postitusi: 1615
Liitunud: 21 Jaan 2004, 17:21
Telefon: 55558855
Auto: Passat tdi 4M 96kw 04/ Audi 90 tq 134kw/ Bully Syncro 2.1 82kw
Asukoht: Harjumaa, uuemõisa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas samzik »

Leidisn päevasõidutulede kohta sellise asja:

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13050817




Kood 207. Päevatule laternad

Nõuded: 1) M ja N kategooria sõidukile võib E-reegli nr 48 või direktiivi 76/756/EMÜ kohaselt paigaldada kaks E-reegli nr 87 kohast päevatule laternat. Päevatule laterna valgusava ülaserv ei tohi asetseda kõrgemal kui 1500 mm ja alaserv madalamal kui 250 mm maapinnast. Laterna valgusava välisserv ei tohi olla kere välisgabariidist kaugemal kui 400 mm ja laternate valgusavade siseservade vahe ei tohi olla väiksem kui 600 mm (400 mm sõidukite korral, mille laius ei ületa 1300 mm). Haagisele on päevasõidutulede asetamine keelatud;

2) päevatule laternad võivad olla ühitatud teiste tulede laternatega;

3) ühe päevatule valgustugevus peab olema vähemalt 400 cd ja ei tohi ületada 1200 cd. Valgusava pinna suurus peab olema vähemalt 25 cm2 ja ei tohi ületada 200 cm2;

[RTL 2007, 96, 1605 – jõust. 21.12.2007]

4) [Kehtetu – RTL 2007, 37, 636 – jõust. 7.05.2007]

5) lubatud on kasutada või tähisega päevatule laternaid, mille hajutiklaasil peab olema päevatule tähis «RL». Päevatule värvus peab olema valge või valikkollane;

6) peab olema välistatud kasutamine koos lähi-, kaug- ja udutuledega.

Kontrollimine: vaatluse ja luksmeetriga (valgustugevuse suurus arvutatakse luksmeetri näidu järgi).

[RTL 2002, 106, 1575 – jõust. 01.01.2003]


Siit lähtuvalt võib neid paigaldada.

Foorumis on Jyrisoo nimeline, kes pakub neid led päevasõidu tulesi s6 Replicad kus on rl ja e4 tähis peal 1800.- paar vs originaali 1452.- tk

[Edited on 7-2-2010 by samzik]
Palun helistada tööpäeviti 17:00-22:00 nädalavahetusel 10-22 ni, Tänu. Tel 55 558 855 Rain.

jyrisoo
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Mai 2008, 20:42
Telefon: 58007330
Auto: VW Multivan
Asukoht: Tallinn, www.CHIP.ee
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas jyrisoo »

CHIPTUNING & DPF, EGR, AdBlue, pöördsiibrite jne. EEMALDUS, www.CHIP.ee - 58007330

olip
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 13 Sept 2007, 19:25
Auto: VW Passat Variant B7
Asukoht: Koeru

Lugemata postitus Postitas olip »

kõrvust on läbi käinud selline uudis, et aastal 2012 peavad kõigil euroopas toodetud autodel olema led päevasõidutuled! kütuse säästmiseks! ei tea kui tõsi see on?

[Muudetud: 11-2-2010 olip]

olc
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 12 Mär 2007, 15:45
Auto: Golf6 TSI DSG 2012
Asukoht: Põlva - Tartu

Lugemata postitus Postitas olc »

olip kirjutas:kõrvust on läbi käinud selline uudis, et aastal 2012 peavad kõigil euroopas toodetud autodel olema led päevasõidutuled! kütuse säästmiseks! ei tea kui tõsi see on?

[Muudetud: 11-2-2010 olip]
Täiesti võimalik, paljud asjad tulevad aastatega kohustuslikuks. nagu lisa stop tuli ja airbag jne jne jne. Igal aastal poogitakse midagi kohustuslikuks

rahvaauto
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 06 Mai 2007, 21:59
Auto: Passat 1,9 tdi 96 kw 2001
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas rahvaauto »

100avant kirjutas:Pärast järiekordse Philips Blue Visioni +50% H4 lõppemist(kestavad mul alla poole aasta) tuli mõte paigaldada oma autole Led päevasõidutuled .
Nagunii on suur osa sõite valgel ajal ja suht kallite +50%vms pirnide päevane põletamine suht mõttetu. Samas paari selliste pirnide ja odavamate Led päevasõidutulede hinnavahe pole eriti suur.
On kaasfoorumlastel kokkupuuteid selliste vidinatega? Kuidas kestavad meie kliimas ja teedel jms?
Teine küsimus veel seoses nende ülalmainitud "paremate pirnidega". On kellelgi tähelepanekuid, millistest kaubamärkidest tasub eemale hoida, millised valgustavad hästi, millised mitte, kuidas kestavad jms?

rahvaauto
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 06 Mai 2007, 21:59
Auto: Passat 1,9 tdi 96 kw 2001
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas rahvaauto »

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www2.nuffi.ee/video/embed/PPsYgDHX9hk.swf" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><embed src="http://www2.nuffi.ee/video/embed/PPsYgDHX9hk.swf" width="425" height="350" allowFullScreen="true" type="application/x-shockwave-flash"></embed></object>

Ehk on abi.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5409
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

rahvaauto kirjutas:<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www2.nuffi.ee/video/embed/PPsYgDHX9hk.swf" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><embed src="http://www2.nuffi.ee/video/embed/PPsYgDHX9hk.swf" width="425" height="350" allowFullScreen="true" type="application/x-shockwave-flash"></embed></object>

Ehk on abi.
Millest siin abi peaks olema? :no:
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Vasta

Mine “Elektroonika”