Uksed kinni külmunud.

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

liisi006
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Juun 2010, 17:23
Telefon: 56980599
Auto: vw golf
Asukoht:

Uksed kinni külmunud.

Lugemata postitus Postitas liisi006 »

Unustasin enne külma uste tihendid silikoonõliga määrida, nüüd tulemus käes :D
Öeldi, et pean jõuga lahti tõmbama aga jõudu pole...kas mingit muud võimalust ei ole? :D ma ei lähe ju fööniga uksi sulatama :D:D:D:D

tänud teile kes mõistvalt suhtuvad:)
Viimati muutis argo, 02 Mär 2012, 18:31, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Allar
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 09 Nov 2007, 15:48
Auto: Mk2, Audi 100 C4, Avensis T27
Asukoht: Tõrva/Tartu
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Allar »

Kutsu keegi kellel on natuke rohkem jõudu :). Aga see oleks väga lahe vaatepilt kui fööniga sulataks seal vaikselt :D.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Lase seisma soojas garazis /parkimismajas .
Ooota sa ju ei saa autosse , et minna sooja :D
Oled kindel , et lukkud pole külmenud , mitte tihendid ? Kui saaksid auto sisse siis pane mootor käima niikauaks , et hakkab soja salongi puhuma , siis saab uksed lahti.

Kasutaja avatar
Corra
Huviline
Postitusi: 967
Liitunud: 13 Juul 2007, 16:55
Auto: VW Passat B5 1,9TDI 4motion, Golf 2 16v
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Corra »

Bagassist ei saa sisse ?

Heinsu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Sept 2010, 19:08
Telefon: 55606711
Auto: VW Passat B5.5 1.9tdi 2005a.
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Heinsu »

mul selline probleem et juhi uks lahti ei tule, st lukk jääb peale, ja kui auto soojemaks läheb siis tuleb lukk ära ja kõik korras, aga kõrvalistuja uks tuleb lahti aga kinni ei lähe, lukk jääs kinni ei lähe, tagumiste ustega probleemi pole, kõik tihendid määrisin ennem ära nädal tagasi. Aga kuidas sellest niiskusest/veest lahti saada esimeste uste lukkudes?

romeoD

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas romeoD »

liisi006 kirjutas:Unustasin enne külma uste tihendid silikoonõliga määrida, nüüd tulemus käes :D
Öeldi, et pean jõuga lahti tõmbama aga jõudu pole...kas mingit muud võimalust ei ole? :D ma ei lähe ju fööniga uksi sulatama :D:D:D:D

tänud teile kes mõistvalt suhtuvad:)

Varu hunnik kuiva paberit, silikoonmääret ja sooja(mitte tulist) vett. Kalla siis vett tihenditele, peaks siis veega lahti selle jää leotama. Kui uks lahti, siis kuivata kõik ilusasti ära ja määri ära.

Timpz
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: 16 Juul 2010, 14:09
Auto: vw passat
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Timpz »

Täna lõuna ajal 12 paiku tegin tihendid silikooniga ära. Aga õhtuks kella 19 olid ikka uksed kinni mis kinni külmunud.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Mai tea , kuidas passatidel , aga golfidel see paistab olevat tüppviga esimese külmaga.
Endal oli prooblemiks eelmisel talvel , täna hommikul jälle. Nimelt külmeb-pakseneb (kui nii saab ütelda) kogu see s*tt / tolm / mustus lukkustus mehanisme sees . Mitte ukselink , mitte tihend (kuigi seda ikka tasub silikoon spreiga üle käja).
Probleemi lahenduseks tuleb puhastada see samune mehanism sees poolt vanast mustusest , mis on aastedega sinna kogenenud , niiskust tõmbanud , plastiliiniks läinud . Peale puhastanist ära määrida õliga , mis ei karda külma , näiteks silikoonõli. Suuremaks probleemiks selle lukku kätte saada . Selleks oleks vaja sees poolt uksepolster maha võtta jne. Kui pole talvel sooja garaazi , siis on põhimõtteliselt võimatu.
Vahest aitab ka nii teha , et lukku "keel" puhtaks kraapida ja õlitada , aga ikkagi , meie muutuvaga kliimaga , mitte kauaks.


Vott selline pikk segane jutt :)

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Nüüd ma sõnun kindlasti ära aga mul on selle kolme aasta jooksul vaid üks juhtum olnud kui uksed on kinni külmunud. Juhtus see siis eelmine talv ja lahti ei tulnud tagumised uksed. Pärast lahtitulemist uputasin lukke wd40-ga. Ainsad asjad mida teen ongi wd40 lukkudesse laskmine ja mõnel korral olen ka silikooni tihenditele pannud.
Peakski selle ette võtma jälle. :oops:
W8

Timpz
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: 16 Juul 2010, 14:09
Auto: vw passat
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Timpz »

Mul lukud on okei, aga tihendid on just kinni külmunud. Automaailmast sai väike pudel seda silikoniõli ostetud. Uhasid tihendid täna üle. Eks homme näeb. Kus seda spray versioonina saada on ?

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Timpz kirjutas:Kus seda spray versioonina saada on ?
igas autopoes , isegi vahes säästukades on müügil.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Mul on selline silikoonipulk, on mugavam kasutada.
W8

GTI
Moderaator
Postitusi: 7849
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas GTI »

Enda kogemustest võin öelda et puhasta ja määri neid lukke palju tahad - kui asi otsustab ikka külmuma hakata siis ta seda ka jääb tegema. Endal 2 autol lõppesid need anomaaliad alles siis kui lukustid teiste vastu vahetasin.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas ounou »

minu meelest ka võid neid lukke vahepeal puhastada aga üsna pea on jälle probleemid. minul on õnneks alati olnud see, et ei jää kinni enam. wd40 ja käib jälle. muidugi oleks soovitatav enne külmade tulekut juba korralikult määrida.

teemaalgatajale: kas tagaluuk ka lahti ei tule? selle peaks kergemini lahti saama.

Lauripoiss
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Okt 2005, 13:18
Auto: VW Passat 1.8T 02.a
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Lauripoiss »

Ise kasutan lukkude puhul relvaõli, mis kannatab ka kuni -40 kraadi. Tihenditele kannan tagasihoidliku kihi silikoonõli ... :) Siiamaani on päästnud iga talv ka eelmine talv kus oli pikalt miinus kraade ... Tähelepanek veel selline, et mul auto seisab ööse soojas garages ja lumi sulab igalepoole. :)
http://www.newtime.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

sama
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Nov 2010, 20:40
Auto: Golf 3 variant
Asukoht:

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas sama »

Tavaliselt on viga esiuste kinnijäämises või kui lahti tuleb, pole võimalik enam ust kinni panna. Ise ronin tihtilugu tagusmistest ustest sisse. Tundub et viga ei ole lukus endas. Eelmisel talveperioodil õnnestus mul auto tööle pannes uksed nii kinni saada, et mootor töötas ja ise olin autost väljas. Ei aidanud ka tagavaravõtmed, sest millegipärast töötva mootoriga kesklukk ei töötanud. Võtmega keerates õnnestus mul mõlemad luku südamikud välja keerata. Pagasiluugi lukk oli aga nii sodi täis et sinna võtit poln võimalik panna. Lõpuks õnnestus mul aknast uksenupp oraga üles tõsta. Nüüd siis lukusüdamiku asemel ümarpeaga polt. Kahjuks sama jama juhipoolne ei seisa külmaga kinni ja kõrvalistuja oma ei avane. Olen ise ka lukul kõiksugu õlisid kasutanud aga abi pole olnud või siis lühiajaliselt. Tundub et põhilne probleem on siiski niiskus, päris külma ilmaga kui niiskust vähe töötasid uksed ok. Mustika keskuse maa-alune parkla muidugi hea sulatuskoht.

Heinsu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Sept 2010, 19:08
Telefon: 55606711
Auto: VW Passat B5.5 1.9tdi 2005a.
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Heinsu »

põhiliselt võimatu olukord :D

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas raiku »

Tuleb oodata soojemaid ilmasid:)

aga tee selgeks miks ei saa autosse. kas külmumine on tihendist, või on külmunud luku sisemus. kui lukk siis nõme, kui tihend siis jõudu ja jaksu sikutamisel.

aga enda kogemused kah kirja ikka vaja panna:)
käisin autoga talvel õhtul pesulas ööseks viskas umbes -15c
sõitsin koju õues oli juba suht hämar ja ei viitsinud möllama hakata õlidega kõikide uste kallal, tegin siis ainult oma ukse ära. tihend silikooniga ja lukku lasin kah miskit lukuõli vms täis.
himmukul siis tööle minnes võtit oma ukse auku ei saand. kõrvalistuja uksest sain siis luku lahti keerata. hüppasin oma ukse juurde. see tihenditest siis kinni külmunud:)kõik teised uksed töötasid aga laitmatult:)
viljandi mölamies

aksel
Huviline
Postitusi: 549
Liitunud: 26 Dets 2003, 02:25
Auto: Naise volkar
Asukoht: Tallinn / Stockholm

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas aksel »

Selle sikutamisega olge ettevaatlikud. Külmaga on ukse link päris kerge murduma. Eelmisel talvel tõmbasin ühe puruks :roll:
Enamjaolt olen lahti saanud nii, et ühe käega hoian linki avatud asendis ja teise käega sikutan ülevalt äärest, toimib. Kui on nelja uksega auto ja tagumine uks külmund pole ning lahti käib on veel lihtsam. Teed tagumise ukse lahti ja saad ilusti esimesele näpud ääre alla ajada et kangutada. Mitte mingil juhul ei tohiks kogu jõuga ainult lingist tirida, lõpetad pe*seli lumehanges, link pihus.
omfgirwnaq24.ee

Timpz
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: 16 Juul 2010, 14:09
Auto: vw passat
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Timpz »

Endal pärast silikoniga korralikult üle tegemist pole enam kinni jäänud ukse tihendid. -11 kraadi oli hommikul ja uks tuli lahti vähematki jõudu kasutades. Natuke oli kuulda naksumist, kuid ei midagi hullu. Küsimus B5 passati omanikele, et kas esiustel tihendid ümberringi pole ?

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Eile siis tegin , nagu siin soovitati WD40ga ukselukkud märjaks .
Hommikul juhiuks läks ilusasti lahti ja kinni.
Paare minuti pärast käisin nestes suitsu järgi ja siis ei saand autosse mingi 10 minutit . Auto samas oli juba soe .
Peale ukselingi tirimist ja raputamist , sain siis sisse . Sõitsi edasi tööle ..
Ja siis istusin mingi 10 minuti töö juures parklas autos bljaa , sest ei saand rsk uksi seest poolt lahti :(
Siis kui lõppude lõppuks sain välja , võtsin töö juures mingi õlispreit X-1R , määrisin veel kord kõke võimalikud kohad . Eks õhtul rsk vaatab mis saab :)

Timpz
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: 16 Juul 2010, 14:09
Auto: vw passat
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Timpz »

Pole küll uksekülmumine, kuid nagu te teate, siis koguneb vedava silla koopa äärde eriti suur hunnik lobjakat ja muud manti. Tavaliselt ma koputan need sealt jalaga ära, kuid osa hunnikust on kinni külmunud. Kuidas seda sealt ära saada ? Keerates ja kusagilt jõnkaskust üle sõites käib rehv pihta.

Heinsu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Sept 2010, 19:08
Telefon: 55606711
Auto: VW Passat B5.5 1.9tdi 2005a.
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas Heinsu »

mõttetu üritus ikka juhi uks lukus ! lasen seda õli nii palju et paha hakkab :D
ma peksan ka koguaeg rattab koopa äärest külmunud lund ära !
peaks kuhugi parklasse minema ja lasta täiesti ära sulada , siis kuivatada ja siis õlitada

freeser
Huviline
Postitusi: 1328
Liitunud: 03 Sept 2007, 22:24
Telefon: 5176554
Auto: Audi a4 1,9TDi Quattro VW Golf I Cabri turbo
Asukoht: Pärnu

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas freeser »

Timpz kirjutas:Pole küll uksekülmumine, kuid nagu te teate, siis koguneb vedava silla koopa äärde eriti suur hunnik lobjakat ja muud manti. Tavaliselt ma koputan need sealt jalaga ära, kuid osa hunnikust on kinni külmunud. Kuidas seda sealt ära saada ? Keerates ja kusagilt jõnkaskust üle sõites käib rehv pihta.
No sinna võid julgelt keevat vett valada ju :D Mul oli ka nii räigelt seda manti ära jäätnund sinna, et keerates koguaeg kaapis lund jne ja valasin keeva veega üle ja sis pmst toksid natuke ja kukub kõik pask ära.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: Uksed kinni külmunud :D

Lugemata postitus Postitas tibullus »

freeser kirjutas:
Timpz kirjutas:Pole küll uksekülmumine, kuid nagu te teate, siis koguneb vedava silla koopa äärde eriti suur hunnik lobjakat ja muud manti. Tavaliselt ma koputan need sealt jalaga ära, kuid osa hunnikust on kinni külmunud. Kuidas seda sealt ära saada ? Keerates ja kusagilt jõnkaskust üle sõites käib rehv pihta.
No sinna võid julgelt keevat vett valada ju :D Mul oli ka nii räigelt seda manti ära jäätnund sinna, et keerates koguaeg kaapis lund jne ja valasin keeva veega üle ja sis pmst toksid natuke ja kukub kõik pask ära.
Plaanin ise homme sama teha. Mul ka võimsad kamakad seal. Käib rehv vastu ja ka kõige madalamast takistusest(tankla tõkised näiteks) üle sõites käib kraapsat vastu maad. Tõstsin küll omast arust auto kõrgemaks aga ingel ikka on "madaldus" päris jõhker. :lol:
Ustega probleeme pole olnud. :D
W8

Vasta

Mine “Kere & Sisu”