Lähi ja täistulede kohta?

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
vaherna
Huviline
Postitusi: 198
Liitunud: 09 Juul 2009, 16:01
Asukoht: Pärnumaa

Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas vaherna »

Mul siuke küsimus, et kas pooled peavadki ära kustuma kui ma täistuledele lülitan? Kangi natuke tagasi tõmmates lähevad ka pooled põlema ja eest palju valgem... Kas peabki nii olema või on mingi kala kuskil? (Passat B4)
Pluss on massis, kõik on sassis !

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5409
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas jussike »

Kui H4 pirnidega tegu, siis peabki nii olema, muidu kärssab miskit ära, kui kaks niiti korraga ühes pirnis põleb.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

vaherna
Huviline
Postitusi: 198
Liitunud: 09 Juul 2009, 16:01
Asukoht: Pärnumaa

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas vaherna »

tegu on tuledega kus täistuledel ja pooltuledel on eraldi H1 pirnid
Pluss on massis, kõik on sassis !

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5409
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas jussike »

On need originaalid?
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

vaherna
Huviline
Postitusi: 198
Liitunud: 09 Juul 2009, 16:01
Asukoht: Pärnumaa

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas vaherna »

jah, ma ise pole midagi ümber ehitanud, originaaltuled...
Pluss on massis, kõik on sassis !

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas woody »

Pigem mingi kala sees, sest neil peaksid kõik pirnid põlema jääma.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas daff »

Minu teada peaks ka pooltuled täistulede lülitamisel põlema jääma. Mul ei ole ka enda teada midagi muudetud ja pooltuled põlevad koos täistuledega. Aga ega muul juhul oleks sõitmine suhteliselt ohtlik, sest B4ja tuled niigi kehvad.

mclx
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 21 Apr 2004, 11:50
Asukoht: Võru - Tallinn

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas mclx »

Kui lähi- ja kaugtuli on eraldi, peavad mõlemad põlema kui kaugtuled on sisse lülitatud. b3...b4 passatil, golfil saab selle lihtsalt ümber teha, et see nii oleks. Kaitsmekarbis tuleb ühe relee kohal teha sildühendus, peast ei mäleta praegu mis positsioonil see täpselt oli.
Sellest on siin foorumis ennegi juttu olnud, peaks otsingust üles küll leidma selle teema.
Ilmselt on autol enne ees olnud H4 pirn, mis on asendatud kahe pirniga tuledega.

olc
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 12 Mär 2007, 15:45
Auto: Golf6 TSI DSG 2012
Asukoht: Põlva - Tartu

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas olc »

Tuled on ilmselt vahetatud. Kunagisel Audi A4 B5'l oli sama lugu. Originaali on H4 pirn. Laternad olid vahetatud H7'te vastu, siis põlesid ka pirnid vaheldumisi. Mõni aeg hiljem selgus veel et auto oli kerge avarii ka üle elanud, ilmselt seetõttu olidki laternad vahetatud, aga näitasid hästi küll :)
vaherna kirjutas:Mul siuke küsimus, et kas pooled peavadki ära kustuma kui ma täistuledele lülitan? Kangi natuke tagasi tõmmates lähevad ka pooled põlema ja eest palju valgem... Kas peabki nii olema või on mingi kala kuskil? (Passat B4)

vaherna
Huviline
Postitusi: 198
Liitunud: 09 Juul 2009, 16:01
Asukoht: Pärnumaa

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas vaherna »

Vabandust nüüd reostamise eest, seda C jublakat mul pole, pooled jäävad siiski põlema, aga maanteel sõites,kangi tahapoole tõmmates on selline tunne nagu pooled tuleks juurde, nüüd kohapeal proovides tuligi välja et pirnid hakkavad kõik lihtsalt eredamalt põlema... milles siis probleem võib olla? Selle H4 jutu peale ei oska ma midagi öelda sest kõik passatid mida ma ise olen vaadanud tunduvad siiski H1 + H1...
Pluss on massis, kõik on sassis !

vaherna
Huviline
Postitusi: 198
Liitunud: 09 Juul 2009, 16:01
Asukoht: Pärnumaa

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas vaherna »

Midagi ma leidsin, kundepoolse tule klemmid on kõik kuuma saanud :? puhastasin ära kõik ja natuke nagu läksid tuled eredamaks, aga kust ma selle teise massi otsa võiks leida, mis keresse ühendub, äkki on seal ka ühendus halb?
Pluss on massis, kõik on sassis !

_-I-_
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Aug 2011, 07:23
Asukoht:

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas _-I-_ »

Sama probleem, endal passat 2001 a. 96kw, seal peaks olema vist h7 pirnid ja udukates h1 äkki? nii aga kui täistuled panen siis kustuvad nii lähituled kui ka udutuled ära, samas oli peres kunagi ammu taoline auto ja tollel ei kustunud ära. Autol on ees Depo tuled , ega siis tulest midagi muutu ise kahtulustan, et äkki on mingi relee vanemaga vahetusse läinud. Aga ootan ka targemate arvamused ära. Aitäh!

romeoD

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Uuematel masinatel on nii tehtud, et udukas kustuks koos kaugtulega ära...mis muidugi mõistlik.
Lähitulede kohta kommenteerida ei oska...

_-I-_
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Aug 2011, 07:23
Asukoht:

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas _-I-_ »

Vale väide, nii pere touareg kui ka touran, mis on märkimisväärselt uuemad toimivad vastupidi, kõik tuled töötavad korraga. Sama kere passat (millele ka ennem vihjasin) oli 2003 a oma. Ja lisaks 2006a. passat mida ka kasutasin toimis ka nii nagu minu arust loogiline, kõik tuled põlesid korraga! Ootan jällegi ettepanekuid, jube nutune on sõita ainult täiskadega.
Viimati muutis _-I-_, 12 Aug 2011, 19:24, muudetud 2 korda kokku.

romeoD

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas romeoD »

No mk4 on nii seadistatud, et udukad kustuvad ära. vbolla annab kaabliga kuidagi seda seadistada.

anryo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 15 Sept 2010, 13:35
Auto: VW Passat Variant 1.9 TDI '02
Asukoht: Tallinn

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas anryo »

B5.5 Passatil bi-xenoniga on ka nii, et bi-xenon lülitub kaugtule režiimi ja halogeen-kaugtuled hakkavad lisaks veel põlema. Ehk siis 4 tuld korraga ees. Ei saaks kurta, et pime oleks sõita.... :)
Viimati muutis anryo, 15 Aug 2011, 09:19, muudetud 1 kord kokku.
We live in a poor neighborhood - we can only afford to drive old cars.

_-I-_
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Aug 2011, 07:23
Asukoht:

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas _-I-_ »

Ma küll ei tea mis see mk4 on aga arvan, et arvutist jääb sel puhuks väheseks. Jätsin lisamata, et autol on järelturu depo tuled ees..

romeoD

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas romeoD »

_-I-_ kirjutas:Ma küll ei tea mis see mk4 on aga arvan, et arvutist jääb sel puhuks väheseks. Jätsin lisamata, et autol on järelturu depo tuled ees..

Tuled ei määra asja. Ikkagi juhtmed loevad, et kuidas need veetud on, läbi milliste releede jne.

_-I-_
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Aug 2011, 07:23
Asukoht:

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas _-I-_ »

romeoD kirjutas:
_-I-_ kirjutas:Ma küll ei tea mis see mk4 on aga arvan, et arvutist jääb sel puhuks väheseks. Jätsin lisamata, et autol on järelturu depo tuled ees..

Tuled ei määra asja. Ikkagi juhtmed loevad, et kuidas need veetud on, läbi milliste releede jne.
Täiesti nõus, aga minu kiire pilk kapoti alla tekitas kahtluse, et äkki on tuledes endas mõni relee, kuna ei lähe otse pistikud pirni vaid juhtmepundar ühte konkreetsesse pistikusse ja sealt siis tule enda sees toimub see ümber jaotamine?! Nv. uurin kindlasti asja täpsemalt. Aga kirjutangi siin selleks, et äkki on keegi sama tee läbinud ja asjale selgust saanud? :roll:

romeoD

Re: Lähi ja täistulede kohta?

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Too juhtmepundar on seal sellepärast, et
1. isoleerib tule sisemuse välismõjutajate käest.
2. tuld eest võttes pead eemaldama yksnes yhe pistiku.

Vasta

Mine “Elektroonika”