Rehvivaht

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
soend
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Nov 2010, 11:43
Auto: VW Passat
Asukoht: Tallinn

Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas soend »

Tere,
On kellelgi sellega kogemusi ,et kas rehvivaht võtab ka kinni need väikesed lekked mis ntx rehvi ja velje vahel on (velg näiteks roostes ja siis sealt vhaelt lekib). Probleem nimelt selles ,et rehv tühjeneb ise vaikselt nii 3-4 nädala järel peab uuesti pumpama. Vees vaadates silmaga mingeid mulle kusagilt ei tulnud seega ei tea ka täpselt kust lekib.

dexter
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 31 Okt 2004, 21:29
Asukoht: Tartu

Re: Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas dexter »

mine selle rehviga kuskile rehvi töökotta, lase maha võtta ja kontrollida, milleks jamada selle vahuga kui on selline mure...
minu töö ongi teiste õpetamine

soend
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Nov 2010, 11:43
Auto: VW Passat
Asukoht: Tallinn

Re: Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas soend »

Tegelikult sai käidud rehvitöökojas ja sealt õeldi ,et kasutage vahtu. Raha ka ei võetud..

dexter
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 31 Okt 2004, 21:29
Asukoht: Tartu

Re: Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas dexter »

soend kirjutas:Tegelikult sai käidud rehvitöökojas ja sealt õeldi ,et kasutage vahtu. Raha ka ei võetud..

vaheta töökoda kui nii öeldi :S
Kui tõest ajab rehvi ja velje vahelt maha, siis pole ju raske rehv maha võtta, servad puhastada, ja peale tagasi panna ja tasakaalustada. Muidugi sina kui klient, lase see vaht sisse ja kui lähed rehve teinekord vahetama siis mine kindlasti sinna samma töökotta tagasi, las siis puhastavad ja asjatavad seal kallal....
Vaht IMHO mingi ajutine lahendus...pigem see ikka korralikult korda teha
minu töö ongi teiste õpetamine

suurjalg
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 12 Juul 2009, 20:45
Auto: Vw Caddy Mk1 1988, 1.6 55kw.
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas suurjalg »

Jah, pärast veel tüütum seda vahtu sealt seest puhastada ja mässata sellega. Kui on vana velg ja ääred kobrutavad, siis lihtsalt ära puhastada ja toorkummi vahele. Võid mulle postkasti kirjutada, võin selle ise ka ära teha see nädal. :)
Kõrbetorm OÜ.

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas ounou »

olen vahtu kasutanud ainult aiakäru rehvil aga kui mõelda selle tööpõhimõttele, siis rehvi servale see kuidagi mõjuda ei saa. toimib aint nende aukude puhul mis jäävad rehvi mustri ossa.

teiseks, kui palju sul rehv selle 3-4 nädalaga rõhku kaotab? ma küll ei leia, et 4 nädala tagant rehvirõhu kontrollimises/pumpamises midagi imelikku oleks.
Viimati muutis ounou, 05 Mai 2011, 08:24, muudetud 1 kord kokku.

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa

Re: Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas kase89 »

Vaht siiski täidab oma eesmärki just väikeste aukude puhul, mida on tavaliselt rehvi vananemisest lausa mitmeid tekkinud. Ei hakka ju ometi igasse auku rasvanööri sisse torkama. Velje vahelt lekke kaotamiseks tuleb jah serv ilusti ära puhastada ja vajadusel siledaks lihvida, montaažipastaga ka pole mõtet koonerdada. Järgneva mõtte võivad küll paljud välja naerda kuid siiski asi aitab tavaliselt mikroaukude puhul: Nimelt võtad ventiili südamiku välja, lased rehvi tühjaks, paned ventiili kaudu süstlatäie (20ml) Fairyt sisse, pumpad rehvi täis ning võid sõita. Endal mitmeid kordi aidanud, pisikeste aukude puhul just. Mõnikord isegi mustri vahelt näha, kust veidi vahtu välja on surunud. See muidugi ajutine ja mitte väga kindel meetod, võib proovida kui vahtu pole või ei raatsi kohe osta.
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

soend
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Nov 2010, 11:43
Auto: VW Passat
Asukoht: Tallinn

Re: Rehvivaht

Lugemata postitus Postitas soend »

ounou kirjutas:teiseks, kui palju sul rehv selle 3-4 nädalaga rõhku kaotab? ma küll ei leia, et 4 nädala tagant rehvirõhu kontrollimises/pumpamises midagi imelikku oleks.
Noh, tegelikult on kadu ikka väga väike, 2 pealt on kukkunud kuhugi 1.5-1.6 peale..

Vasta

Mine “Veermik”