VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

Tere,

Olen huvitatud kasutatud või uuest VW Scirocco kütusepaagist.

VW Scirocco (53B) 1986, 1.8 66kW 1781CC EX Mootor

Almelot, Autospetsialisti ja Saksa-Autot pole mõtet soovitada. Tegemist on väidetavalt ainult originaaltootega ning tarneaeg puudub. Kui kuskilt kasutatud varuosa ei saa, siis tuleb lihtsalt lappama hakata.

Kas kellelgi on olnud eelnevat kogemust kütusepaagi lappimisega? Kas kannatab ka ise teha, näiteks klaasriidega, või mis materjale peaks kasutama?

Ma ei ole kindel, kas ta reaalselt selline on, aga googeldades leidsin:

Pilt

Täna võtan paagi maha, eks siis paistab :P

EDIT: Vabandan, et teema ilmselt vales kohas, kui mõni moderaator nii hea oleks ja tõstaks õigesse kohta? Ettetänades!
Viimati muutis councilman_jos, 28 Juul 2011, 10:45, muudetud 5 korda kokku.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

Aitäh abi ees, aga tundub, et leidsin juba ühest romulast kasutatud paagi, 25€

Reto
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Aug 2009, 05:20
Auto: VW Scirocco GT
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas Reto »

Tegelikuses peaks vahele istuma ka G1 Cabrio paak (10L väiksem) ning kui valtsimiskohad lekivad orig. paagil, siis saab paagi seestpoolt katta "tank sealer"-iga.

Millises romulas Scirocco paaki leidus?
My carbon-footprint is bigger than Yours! Famiglia di Rocco.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

Reto kirjutas:Tegelikuses peaks vahele istuma ka G1 Cabrio paak (10L väiksem) ning kui valtsimiskohad lekivad orig. paagil, siis saab paagi seestpoolt katta "tank sealer"-iga.

Millises romulas Scirocco paaki leidus?
Tänud vastuse eest. Olin nädalalõpu arvutist eemal, seega vastan ka alles nüüd.

Paak pidavat olemas olema Vääna-Posti autolammutuses, juhuslikult neil olevat seal üks Scirocco. Kohale minnes oli härra leti taga üsna kõhklev, telefonis aga mitte. Tekkis väike kahtlus ja pikema uurimise peale teatas härra mulle, et tegelt on pakutav paak hoopis miskit Cordoba pealt, natuke lähemalt uurides selgus, et hoopiski Corrado pealt. Nii et kokkuvõttes sai raisatud lihtsalt oma aega ja bensiini sinna sõitmisega, tagasi tulin ikkagi tühjade kätega. Nüüd tuleb lihtsalt paak maha võtta ja seda tank sealerit muretseda. Ehk oskad öelda, kus seda saab ja mis hinnaks olla võiks?

Reto
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Aug 2009, 05:20
Auto: VW Scirocco GT
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas Reto »

Otseselt Tank-Sealerite hindu ei tea (guugel abiks ehk?). Suht tundmatu kraam meie turul, kuid composite.ee'st küsides, sain vastuseks, et neil on pakkuda "Epo vaiku AFLV 1,2kg + kõvendi CA40 0,5kg hind kokku: 29.59". Kui heasti see töötab ning mida sisse kandmisel tähele panna, tuleks küsida juba müüjate käest. Täpsustuseks, et paak tuleb muidugi ennem puhtaks teha, sh. ka atsetooniga kogu sisu üle käia ning soovitan soojalt paak ka väljast poolt korda teha. :)
My carbon-footprint is bigger than Yours! Famiglia di Rocco.

PRIM0
Huviline
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Juul 2009, 19:05
Telefon: 56660496
Auto: vw golf mk1 2,0L G60 ,MB CLK 200 Kompressor
Asukoht: Tallinn ,Järve

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas PRIM0 »

ja kuskaudu sa teed paagi seestpoolt puhtaks , kui võib küsida?Vaevalt et mehel nõnda painduv käsi on , et saaks kütusetasemeanduri august paagi seest lapiga puhtaks teha. :D Ma arvan , et paagi selline lappimine on nagu preservatiivi remont.Mismoodi see kemikaal seal vibratsiooni ,kütuse aurude,kütuse enda ja ingel [VW Bot: "Keel korda!"] teab mille mõjul veel käituma hakkab , seda vaevalt , et keegi oskab ette ennustada. :wink:

Reto
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Aug 2009, 05:20
Auto: VW Scirocco GT
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas Reto »

PRIM0 kirjutas:ja kuskaudu sa teed paagi seestpoolt puhtaks , kui võib küsida?Vaevalt et mehel nõnda painduv käsi on , et saaks kütusetasemeanduri august paagi seest lapiga puhtaks teha. :D Ma arvan , et paagi selline lappimine on nagu preservatiivi remont.Mismoodi see kemikaal seal vibratsiooni ,kütuse aurude,kütuse enda ja ingel teab mille mõjul veel käituma hakkab , seda vaevalt , et keegi oskab ette ennustada. :wink:
Nuh, eks need USAs müüdavad tank-sealerid ongi mõeldud pigem tsiklite jaoks, kuid väheke on juttu olnud netis ka õnnestunud auto-paakide-lappimisest.
Küsida võib ikka! :) - mul puudub igasugunegi ülevaade, kuda seda paaki reaalselt puhtaks teha, aga atsetooni annab ehk siisse kallata suvalisest augustki. Lappimiseks ma seda ei nimetaks, kuna kõik nood 'sealer'-id on mõeldud paagi sisekülje täielikuks katmiseks, millega justkui moodustatakse uus kiht sisse poole. Composite.ee'st pärisin kah kohe stardiks, et nad soovitaks mulle midagi, mis kannataks kütet, külma, kuuma, kurve, kive & kevadet - eelnimetatud lahendus justkui nõuetele vastas, aga kui ma oleks sellele järele läinud, oleks kindlasti tarkust koha pealt juurde imenud...
Kuna ma ei ole sellega ise otseselt kokku puutunud, kuid tundsin huvi ja pärisin inimeste käest. Mõnda paremat varianti, mis jääks uue ja vana paagi vahele, ma rohkem ei tea... Kui enda autol paak vahetatud, siis vana ja lekkiva paagiga tahaks puhtalt juba harimise eesmärgil selle järgi proovida ja kui tõesti süsteem ei tööta, läeb happega lammutamisele ning seejärel osava plekksepa kätte! :)
My carbon-footprint is bigger than Yours! Famiglia di Rocco.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

Tere,

Nokitsesin taaskord eile auto kallal, kuid tundub, et jään paagi maha võtmisega siiski hätta. Kasutada on vaid üsna nõrgad tööriistad ja üsna madal kanal, nii et põhja all nende täiesti kinni-mädanenud poltide lahti kangutamine tundub lihtsalt võimatu. Tundub, et pean auto siiski kuskile töökotta viima ja laskma neil paagi maha võtta, ära puhastada, korda teha ja lõppude lõpuks ka uue pumba sisse istutama.
Võtsin eile ka tagaistme salongist välja ja nägin tõepoolest kohta, kuhu kütuse tasemeandur kinnitub. Piilusin paagist ka sisse, kuid tõepoolest, mina ei saa aru, kus ingli [VW Bot: "Keel korda!"] kohas sel autol see bensiinipump siis ikkagi on? Näha seda pole, ja ette ka enam ei kujuta, kus ta olla võib? Kas tõesti bensiinipumba mahavõtmiseks tuleb kogu paak põhja alt lahti kruvida ja läbi ilge nussi (vabandage mu prantsuse keelt) see must töö ära teha?

Paak on muidu seest natuke ropp küll, hea meelega üritaksin ta puhtaks teha, nii seest kui väljast. Uut paaki osta ei saa, kuna seda lihtsalt ei saa mitte kuskilt, nii et peab ikkagi parandamise peale jääma.

Kermo
Veteran
Postitusi: 698
Liitunud: 20 Veebr 2009, 01:35
Telefon: +3725204426
Auto: VW Polo 82/VW Caravelle 86
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas Kermo »

http://www.racepages.com/parts/fuel_tan ... rocco.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uuri äkki saadavad Eestise ka. Hind muidugi tuleb päris krõbe.
Lowlifer@FB | "I'm starting to think my cars enjoy my money more than I do... "
Kermo - tel. 5204426 | Meeldivad vanad autod ja noored naised!

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas pppp »

EX on karpamootor ju, bensupump sellel mootoriploki küljes.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

pppp kirjutas:EX on karpamootor ju, bensupump sellel mootoriploki küljes.
Suured tänud eelnevale postitajale lingi eest, esmapilgul tundub küll, et saab eestisse tellida, aga eks ma uurin seda, kui raha natuke rohkem.

Just 30min tagasi rääkisin ühe tuttava lukksepaga, kes andis sama vastuse. Tellisin praegu kütusepumba leedust ära, reedeks peaks kohal olema, eks siis üritan ära vahetada. Ma ei saa aru, kus kohast üldse tekkis arusaam, et tegemist on paagisisese pumbaga. Miskit segast. Tänud nõuannete eest!

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas pppp »

councilman_jos kirjutas:Tellisin praegu kütusepumba leedust ära
On need seal siis oluliselt odavamad?
Mis pumbal üldse viga oli? Klapid ei pidanud või membraan puru ja laskis bensiini karterisse?

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

pppp kirjutas:
councilman_jos kirjutas:Tellisin praegu kütusepumba leedust ära
On need seal siis oluliselt odavamad?
Mis pumbal üldse viga oli? Klapid ei pidanud või membraan puru ja laskis bensiini karterisse?
Ma töötan ise autovaruosade peal, nii et enda tarnijalt on lihtsalt tunduvalt odavam osta, kui teistelt siin. Lähim tarnija ladu on leedus ja sinna nagunii tellimus minemas, nii et ei pea transpordi eest miskit maksma.

Mis pumbal reaalselt viga on, seda ma ei teagi. Ostsin auto eelmisel nädalal sõbralt, kes lõpetas just autolukksepaks õppimise ja tema väitis, et kütusepump on läbi. Kütet peale ei tule. Seda kütusefiltrist lausa näha, et ei tule peale. Ma ise autodest ei tea suurt midagi, aga huvi on, nii et see olekski kui esimeseks "projektiks", kui nõnda nimetada võib.

Aga mis viga veel võib olla? Kui käivitusel kütet peale ei anna? :roll:

Lisaks on ära murdunud kütusetaseme anduri ots, millega seda kinnitada saab. Eelmine omanik oli teibituuningut kasutanud. Kas keegi oskab öelda tootele originaalkoodi või mõnda head online kataloogi, kus sellist leida võib? TecDoc'ist seda toodet ei tule, seega järeldan, et ainult originaal?

Pilt

Pilt
Viimati muutis councilman_jos, 02 Aug 2011, 12:23, muudetud 1 kord kokku.

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas pppp »

http://www.wagenstad.com/index.php?modi ... e=9-211-20" onclick="window.open(this.href);return false;

B-osana seda jah ei saa ja A-osana vist kah enam mitte. Nii et jääb üle kasutatud jupi hankimine. Aga eks käivitamisproovid saab kanistrist või ka näiteks coca cola pudelist (bensiin seda ei sulata) ära teha.
Viimati muutis pppp, 02 Aug 2011, 12:41, muudetud 1 kord kokku.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

pppp kirjutas:http://www.wagenstad.com/index.php?modi ... e=9-211-20

B-osana seda jah ei saa ja A-osana vist kah enam mitte. Nii et jääb üle kasutatud jupi hankimine. Aga eks käivitamisproovid saab kanistrist või ka näiteks coca cola pudelist (bensiin seda ei sulata) ära teha.
Ma ausalt öeldes ei saa praegu aru, see vasakpoolne pilt on siis paagisisese pumba variant? Et nagu andur läheb alt pumba külge? Ja parempoolne on siis mehaanilise pumba variant? Ma näen, et anduri peal on eraldi välja toodud igast detailide koodid, aga kas kogu anduri enda koodi välja ei tulegi, või ei oska ma vaadata? Et noh, koodi millega näiteks saksa-autost uurida.
Viimati muutis councilman_jos, 02 Aug 2011, 12:54, muudetud 1 kord kokku.

Kermo
Veteran
Postitusi: 698
Liitunud: 20 Veebr 2009, 01:35
Telefon: +3725204426
Auto: VW Polo 82/VW Caravelle 86
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas Kermo »

533 919 051
Tootmisest maas, pead otsima mõne kasutatud jupi.
http://www.vwheritage.com/vw_act_shop.p ... try_GB.htm" onclick="window.open(this.href);return false; VwHeritage saadab Eestise ka vabalt.
Viimati muutis Kermo, 02 Aug 2011, 12:59, muudetud 1 kord kokku.
Lowlifer@FB | "I'm starting to think my cars enjoy my money more than I do... "
Kermo - tel. 5204426 | Meeldivad vanad autod ja noored naised!

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas pppp »

VW Classic Parts plaanib jälle pakkuma hakata, hindki paika pandud: 45.20 € :) Pritsevariandi (533 919 051 F) hind on veel huvitavam - 162.36 €
Viimati muutis pppp, 02 Aug 2011, 13:12, muudetud 1 kord kokku.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

pppp kirjutas:VW Classic Parts plaanib jälle pakkuma hakata, hindki paika pandud: 45.20 € :) Pritsevariandi (533 919 051 F) hind on veel huvitavam - 162.36 €
Ehk siis:

533 919 051 - Andur mehaanilise pumbaga variandile.
533 919 051 F - Andur elektrilise pumbaga variandile.

Nagu ma aru sain? Üldiselt selle anduriga mul niivõrd kiiret pole, kuna sealt küljest on üsna mõttetu tükk katki, andurit kannatab endiselt väga edukalt sinna kinnitada (keerata), aga lihtsalt ühest kohast saab bensiini välja natuke pritsida (tükk küljest nagu pildilt näha). Eks ma panen ta teibiga kinni ja kunagi, kui toode jälle tootmisesse tuleb, eks siis vaatab. Suured tänud siiski kõigile!

Saan täna juba mehaanilise pumba kätte ja üritan (taaskord) paigaldada. Ehk saab lõpuks hääled sisse masinale, siis koheselt pidurite kallale! :)

Reto
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Aug 2009, 05:20
Auto: VW Scirocco GT
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas Reto »

Kuna ma ise kah Sciroccot veidi nokitsen korda, siis mingi moment kaeks su auto üle ning annaks nõu... Ega neid Roccosid teab mis palju enam tänavatel liikle...f
My carbon-footprint is bigger than Yours! Famiglia di Rocco.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

Reto kirjutas:Kuna ma ise kah Sciroccot veidi nokitsen korda, siis mingi moment kaeks su auto üle ning annaks nõu... Ega neid Roccosid teab mis palju enam tänavatel liikle...f
Vabalt! Hea nõu on alati teretulnud, seda enam, et ma ise hetkel veel spetsialist antud alal ei ole!

Aga jah, üldiselt saime kõik poldid peale ühe põhja alt (paagi omad) lahti ja eks selle viimase ilmselt lihtsalt puurime läbi. Kasutasime nii ehmatamismeetodit (kuuma ja vett) ja ka lihtsalt erinevaid rooste-eemaldusvahendeid. Siis tuleb paak teha puhtaks nii seest kui ka väljast ja otsida üles auk, ning see kinni lappida.

Bensiinipumba probleemist siis nii palju, et probleem polnudki pumbas, nagu siin eelnevalt üks kasutaja juba vihjas. Tegelikult on lihtsalt rääbasteks kulunud jagaja, mille täna ära vahetan ja ka karbussi voolik (kaane all peidus) oli lõhki ja pritsis kütust välja. Need probleemid on nüüdseks lahendatud ja auto käivitub. Lisaks panin sisse ka tavalist muda 15W40 mootoriõli, et see kaua seisnud mootori ära puhastaks. Vahetatud said veel lisaks ka kõik filtrid. Homme vahetab ka kiilrihma ära.

Välja sai ka võetud istmed ja need istme mehanismid (nii istme küljes kui ka põhja küljes) korralikult puhtaks pestud nii sodist kui ka roostest. Põhja polstri tõmbasime lahti, nüüd plaanis põhi bensiini või mingi muu vahendiga üle käia, enne kui polstri tagasi paneme.

Järgmine probleem on see, et kuskilt mootori alt tuleb mootori töötamisel tossu. Kipun arvama, et võib lihtsalt väljalaske kollektori tihend mäda olla, aga ega seda ei oska öelda. Tõenäoliselt on plaanis nagunii lähiajal kogu mootor lahti võtta ja ilusti puhtaks teha. Eks siis lähevad väljavahetamisse ka kõik kuluosad, millel tõsisemad vananemismärgid juba küljes.

Viimane probleem on suunatuledega. Nimelt on üks suunatuli natuke katki, aga ma ei oska arvata ka, kus kohast võiks uut saada? Teine variant on ikkagi vana suunatuli tagasi panna ja lihtsalt pirnipesad välja vahetada, eks paistab.

Päris huvitav on see auto kallal nokitsemine, ehk peaks ka kasutajate autodesse teema tegema ja ka pildid üles panema. :P

Reto
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Aug 2009, 05:20
Auto: VW Scirocco GT
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas Reto »

Tee auto kohta oma teema, lisa nummerid ja jätka seal arutelu. siit kaudu on keeruline teinekord leida seda teemat! :)
My carbon-footprint is bigger than Yours! Famiglia di Rocco.

councilman_jos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Juul 2011, 08:07
Asukoht:

Re: VW Scirocco KÜTUSEPAAK!

Lugemata postitus Postitas councilman_jos »

Reto kirjutas:Tee auto kohta oma teema, lisa nummerid ja jätka seal arutelu. siit kaudu on keeruline teinekord leida seda teemat! :)
Pesen nädalavahetusel auto ära, siis teen mõned klõpsud ja teema :)

Vasta

Mine “Mootor”