Teie Reaalne kütusekulu ???

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas dellu »

mis autol, mis kast?
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas jussike »

Kui mingi liba chip peal, siis hakkabki niimoodi valetama - reaalselt tõstab kulu, isegi pe*se düno tunneb, et miskit tuli juurde aga numbrid suudab imekombel väiksemaks valetada.
B6-l näitab tegelikult kompu tehase seades väga täpselt +- 0,2 l/100km
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas dellu »

Tehas annab 8/5/6 nii et täpselt klapib ju.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Sellise teema korral peab olema konkreetne vastaja. Panin paagi ,,silmini,, täis. Paagi korgi all olev naga on alla surutud. Siis läheb paaki maksimum kogus(õhu puhvrit enam pole). Päeva läbisõit nulli. Nüüd ,kui sõidetud,kas 430 km,või 570 km. kallan kanistrist(täpsed liitrid) tagasi kütet kuni maksimumini. Saadud tulemus on 4,3 L. 66 kw. 5,1 L. 81kw. TDI-L. CA.80 % maantee. Tallin Tartu- Tallin Pärnu.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas jussike »

valmar86 kirjutas:Manuaal kast. Ise olen tähendanud, et maanteel sõites on tal see valetamine väiksem. Kui algselt lubab täis paagiga sõita kuni 1300 km siis reaalne on linnas siiski 800 km ja paagitäied mis on sõidetud rohkem maanteel saab 1000 kätte küll. Paagi suurus 60 l auto 3C. Kuulsin et sakslaste autod pidavatki valetama. Ma ei usu eriti, et mul kuskil midagi katki oleks. aga küik võib võimalik olla. Tahtsin püstitada selle teema eesmärgil, kas ka Teistel on sama asi tähendatud.
Sa oled kaks asja segamini ajanud: ennustuslik sõiduulatus järele jäänud kütuse kogusega, kui jätkad sama sõidu stiiliga ja keskmise kütuse kulu.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas Petzo »

t6nis3 kirjutas:Sellise teema korral peab olema konkreetne vastaja. Panin paagi ,,silmini,, täis. Paagi korgi all olev naga on alla surutud. Siis läheb paaki maksimum kogus(õhu puhvrit enam pole). Päeva läbisõit nulli. Nüüd ,kui sõidetud,kas 430 km,või 570 km. kallan kanistrist(täpsed liitrid) tagasi kütet kuni maksimumini. Saadud tulemus on 4,3 L. 66 kw. 5,1 L. 81kw. TDI-L. CA.80 % maantee. Tallin Tartu- Tallin Pärnu.
Mis ingli [VW Bot: "Keel korda!"] konkreetne vastaja kui ta juba esimeses postitiused ütles, et arvutuste teel tulevad kogused teised. Mis sa mõtlesid, et ta kütuseseieri järgi arvutas? Sinu vastusest ei olnud põrmugi rohkem kasu kui minu omast praegu.
Lugupeetud foorumihärrad, ärge minu peale väga kurjaks saage, aga ma pidin vahepeal kellelegi "ära panema".
Aga mina soovitan sul võrrelda tehaseandmeid/teiste andmeid sinu enda arvutustlikega. Kui autol kõik korras ja kulu normaalne siis nii uuel autol saab juba kindlasti õpetada kompuutrit sulle täpsemaid arve näitama.
Rait.

mauh
Huviline
Postitusi: 1151
Liitunud: 19 Mär 2005, 20:38
Telefon: +358401715165
Auto: Passat B7 103kw Bluemotion TDI
Asukoht: Soomes, aegajalt ka Tartu
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas mauh »

Ja kumba keskmist sa vaatad kas pikaajalist või peale starti. Minu auto näitab suhteliselt täpselt paagiga saan sõita 1000 km ja näitab mulle et keskmine on 6.9 ja kui paak täitsa tühi näidiku järgi läheb peale umbes 67 l.
Kunagi pole liiga palju lisvarustust! Kui tunned , et sulle jääb väheks tule ytle , ja panen juurde :) +358401715165. lhallimae@gmail.com
http://mauh-vw.blogspot.fi/

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas rako »

Mina olen teinud nii ja naa arvutanud ja vaadanud kompjuuteri näitu ja tee mis tahad läbivalt ikka u 0,2-0,3L näotab kompuuter vähem mitte rohkem. tegemist B4 1,9 66kw
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Pezo, vasta uuesti. Arusaamatuks jäi ,kellele vastasid. Tsiteerisid minu vastust,kuid mainisid kompuutri näidust,ja ... ,,nii uuel autol... ,,. Minu jutt oli konkreetselt katsetatud minu auto küttekulu kohapealt. Minul on vana auto,ca sinust 3 aastat noorem.Minul ei olnud ka arvutuslikke andmeid,seega ,midagi panid kapitaalselt puusse.

passat2,0tdi
Huviline
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Juun 2010, 05:08
Telefon: +358445778415
Auto: VW Passat2,0tdi DSG 2006
Asukoht: Soome

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas passat2,0tdi »

Tegelt on se suht m¨tetu teema ju palju kytet v¨tab, kïk v¨tab ära ja kysib juurdegi veel mul passat mingi 6,5-8 oleneb kuidas omal tuju ja mazda 15 alla selle eriti ei näe numbreid ja umbes nii ka v¨tavad, grammipealt ei ole viitsinud arvutada kuna se ei anna midagi mulle juurde, tankimas ikka vaja käia sama tihedalt edasi, siis asjal pointi kui järsku avastad et paak tyhjeneb palju kiiremini kui tavaliselt siis tasuks hoida kulul silma peal aga niiigapäevasïdud on jumala savi ju palju v¨tab :D
Viimati muutis passat2,0tdi, 05 Apr 2012, 00:30, muudetud 1 kord kokku.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas copilot »

ma nüüd ei tea palju see parda kompu v siis seal põlema hakkav tuluke valetab aga minu 81kw boratil peaks raamatu järgi olema paagis järgi 7l kui see põlema hakkab...saanud siis nii tehtud et kui see põlema läheb ka suht esimesse lemmik tanklasse ja siis pmt püstol paagi soristama...edasi siis kõik ära nullitud kuni uuesti tuluke põlema siis uuesti tankima ja pmt seni lased paaki kuni püstoli tankla automaatika pumpamise lõpetab(sama ka ennem) ja siis arvutadki välja palju tuli kulu vastavalt sellele palju said tuleni sõita ja palju paaki läks ja minu masina kompu ning arvustuliku kulu vahe oli max +-0.2l tavaliselt +-0.1. Ja tavaliselt sain ka paagi alati ühe ja sama koguse kütet(sp tasub seda teha ka ühest ja samas tanklast ja sama püstoliga).
aga veel sellest kompu valetamisest.Teatavasti kui muuta kaabliga kütte etteannet vanakooli TDI del ehk siis seda IQ nrit siis hakkab ka kompu valetama ja kah algul arvasin et mis pull on et kompu järgi võtab rohkem kui tegelt aga on võimalik ka vastupidi st kummale poole sa seda kütte ette annet muudad...see muiudgi jutt vanakooli diislist. Sai siis tehase seade peale tagasi see IQ pandud aga vajadusel oleks saanud siis pmt kompuutri arvutust "kalibreerida" nn tegeliku kuluni(saab seda teha teatud ulatuses) kui oleks soov olnud ja seda siis vag com kaabli abil. Eks neil uutematel masinatel see samamoodi pmt võimalik.
Ehk ennem ikka tee mingi kindla meetodiga kindlaks palju see kompu sul siis valetab st võrdle enda saadud arvutusi iga paagitäie v mis iganes meetodil seda teed ja seda mida kompuutri pikaajaline mälu näitab...ja siin ei tohiks mängida rolli et nüüd linnas ja nüüd maal vaid ikka keskmine kokku sest teinekord annab ka linnas väga ökolt sõita(näiteks minu vanakooli dislaga öises tallinna linnas laagrist lasnasse sain püsikat kasutades ja piirkiirustest kinni pidades seni madalaima 4.3 sajale. Enda tegeliku näidu ja arvuti näidu kontrollimise juures ei vaadanud ma kunagi seda et nüüd linnas ja nüüd maanteel....ei saanud sinu jutust arugi et mis meetodit v kuidas sa ise selle tegeliku välja arvutad ja tõesti mis kompuutri näitu sa vaatad st kas lühiajalist v pikaajalist ja sa seda kah ikka nullid õigel ajal kui hakkad uut paagitäit välja arvutama???
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2488
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, Octavia ‘15 tdi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas Siim »

andmed sellised tehasest:
Linn:6.5
maantee:4.3
keskmine:5.1
Läheb c.a 0.5-0.9L rohkem, sest mul tehasest laiem papu all, ja jalg ei ole ka just kõige kergem.

2008 Octavia TDI.
Viimati muutis Siim, 05 Apr 2012, 12:06, muudetud 1 kord kokku.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas copilot »

Siim kirjutas:andmed sellised tehasest:
Linn:6.5
maantee:4.3
keskmine:5.1
Läheb c.a 0.5-0.9L rohkem, sest mul tehasest laiem papu all, ja jalg ei ole ka just kõige kergem.

2008 Octavia TDI.
selge on see et tehase andmetele tulebki miskine 0.5L juurde panna siis saad umbkaudse reaalse kulu
Diesel Power KEEPS ME GOING

Priidix
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Okt 2003, 10:33
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas Priidix »

golf IV 1.9 74kw ja linnas 7L maanteel 5L,see siis nüüd talvel,suvel kuumaga pole saanud mõõta selle autoga äkki saab lidra vähemaks :D

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1950
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas tobimarg »

Mitte päris teemasse aga on keegi sellist asja vaadanud kellel on kompul ka "range" ehk oletuslik läbisõit, et kui näitab jäägiks 0km, siis kui palju veel tegelikult paagis kütet järg on? Endal oli olukord kus range oli juba 0km, sõitsin ikkagi 10km tanklasse ära ja 55l paaki mahtus 50,..l kütust ehk siis lolli autojuhi pärast on ikkagi 5l reserv jäetud. Kui kütte tuli põlema hakkab siis läheb paaki 47l kütet.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas copilot »

minu 81 kw boratil paberite järgi 7l jääki kui tuli põlema läheb ja ega tavaliselt üle 48 paaki ei lase nn automaatreziimiga. ja peale põlema hakkamist peaks siis 100km ilma probleemideta võimalik olema aga ise sõitnud peale põlema hakkamist ilma jamadeta ka 50-60km ennem kui teinekord tanklani jõudnud.
Viimati muutis copilot, 09 Apr 2012, 17:04, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

ristokkk
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 14 Nov 2011, 19:50
Telefon: 53550592
Auto: B5(81kw), B6(77kw)
Asukoht: Lõuna- Eesti

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas ristokkk »

81 kw ja kompuutri järgi maantee 5 ning linn kusagil 9 sajale, keskmine siis 6,5-7/sajale, Reaalsuses keskmine 8 sajale. Olen rahulik sõitja :x

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas copilot »

ristokkk kirjutas:81 kw ja kompuutri järgi maantee 5 ning linn kusagil 9 sajale, keskmine siis 6,5-7/sajale, Reaalsuses keskmine 8 sajale. Olen rahulik sõitja :x
et linnas 9 saada peab ikka päris ummikutes istuma pidevalt v kogu aeg põhjagaasiga sõitma...omal ajal kui tallinnas sai elatud siis tavaliselt oli 7 lagi linnas mis tähendas vahest ka veidi erksamaid kohalt võtte :roll: maantee 90km/h püsikaga 2 inimest suvel 16" 205/55 rehvidega pagass kotte poolenisti täis nii 4,6-4,8 ja 110 korral seal 5 kandis rahulikult püsikaga uhades...veidi huligaanitsemist siis max 5,5 ja koos linnaga suvel üle 5,5 keskmine ei tulnud st see oli see millega ka tavaliselt rämedalt arvestasin. talvel tuli üldiselt sinna alla 6 kanti keskmine linna ja maanteega aga ega maanteelgi rahulikult kulgedes alla 5 polnud probleemi. Bora sedaan manuaal kastiga siis. kompu valetab max +-0,2 kuid tavaliselt suht täpselt tuli nii arvustuslik kui ka kompu näit.
Diesel Power KEEPS ME GOING

ristokkk
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 14 Nov 2011, 19:50
Telefon: 53550592
Auto: B5(81kw), B6(77kw)
Asukoht: Lõuna- Eesti

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas ristokkk »

Eks ta ole jah vähe suur see kulu. Igasugu juhtmeid järgi topitud ning mootoril veakoode pole, polnud ühtegi veakoodi kusjuures :)
Mootor töötab hästi ning veeretakistust pole. Seal võib miljon asja mõjutada seda niiet ma üldse ei viitsi ennast hulluks ajada enam. Kas varajane süüde ka suurendab kulu? Kaabeldades näitas ta mingeid 1.7 C BTDC tühikäigul, gaasi andes läks nulli peale. Ausalt öeldes ma ei saanud mitte kui midagi neist numbritest aru. Logid ma salvestasin arvutisse kuid need veel segasemad :D

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas dellu »

Nii 6-7 liitri kanti kipub olema jah.Katse 4.0 Passatiga näitas 53 km kui õigesti mäletan. Pärnu - Tallinn Varbola ristis viskas 0 ette, jõudsin peaaegu Narva mnt-le välja ringteed pidi, paarsada meetrit jäi puudu. Kanku oli kaasas ja läks kohe uus kütus sisse. Testi mõttes katse oli, kuna Poolas ei julgenud paaki tühjaks sõita ja jalutasin paar meetrit kiirteelt paistva tanklani (kõrvaltee läks alt läbi), aga pärast oli juba sportlik huvi. Noh tegelt oleks võib olla mõne km veel venitanud aga esimese jõnksatuse peale jätsin kohe seisma ka, ei tahtnud päris lõplikult kuivale ka sõita.
Viimati muutis dellu, 09 Apr 2012, 22:17, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas copilot »

dellu kirjutas:Nii 6-7 liitri kanti kipub olema jah.Katse 4.0 Passatiga näitas 53 km kui õigesti mäletan. Pärnu - Tallinn Varbola ristis viskas 0 ette, jõudsin peaaegu Narva mnt-le välja ringteed pidi, paarsada meetrit jäi puudu. Kanku oli kaasas ja läks kohe uus kütus sisse. Testi mõttes katse oli, kuna Poolas ei julgenud paaki tühjaks sõita ja jalutasin paar meetrit kiirteelt paistva tanklani (kõrvaltee läks alt läbi), aga pärast oli juba sportlik huvi. Noh tegelt oleks võib olla mõne km veel venitanud aga esimese jõnksatuse peale jätsin kohe seisma ka, ei tahtnud päris lõplikult kuivale ka sõita.

ega õhk küttesüsteemis eriti lõbus ole jah...mõnest TDI club foorumis teemast lugenud kus pmt pidanud peale sellist kuivale sõitmist hakkama süsteemi õhutama.
Diesel Power KEEPS ME GOING

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Teie Reaalne kütusekulu ???

Lugemata postitus Postitas dellu »

See oli õnneks bensukas, lihtsalt tõin näite paagi jäägist.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Diislid”