Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Selline küsimus siis, et kas keegi on paigaldanud ise või näinud kusagil head subwoofri varianti B5 sedaan Passati jaoks.
Olen juba tükk aega otsinud sobivat, mis ei võtaks ära pagasiruumi ja oleks samalajal ka piisavalt hea heliga.
Silma on jäänud tänaseks ainult mõned võimalikud variandid.
1. Varjandina oleks JL Audio firma stealthbox, mis aga maksab päris palju raha ja Eestis pole vist saadaval:
http://dev.jlaudio.cust.shopatron.com/c ... gen-passat" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui kellegil selline olemas võiks kommenteerida selle toimivust.
2. Varandina olen kaalunud subwoofreid, mis on koos võimendiga ja õhukesed varjandid, et paigutada see tagaakna ette või aknalaua alla, niiet see võtaks võimalikult vähe ruumi ära.
Mis oleks neist äkki hea valik ja kas kellegil on mõni läbiproovitud või kasutuses?
3. Variandina saaks äkki kasutada varuratta koobast kuidagi?

Mis oleks veel võimalused või lahendused, et saada enamvähem talutav bassiheli minimaalse ruumikaoga sedaan autosse?
Viimati muutis HawkHill, 21 Dets 2012, 23:39, muudetud 2 korda kokku.

basssoundman
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Sept 2011, 07:19
Auto: VW Golf VI, mõned Audi RS4'jad, BMW 540i jne :D
Asukoht: Pirita ringrada
Kontakt:

Re: K: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas basssoundman »

Üldiselt selline stealth boxi lahendus sedaanid kuigi arukas ja praktiline ei ole. Kõige arukam oleks valida mõni õhem 12" element või siis äärmisel juhul ka 10" või 2x10", kuidas soovi ja vajadust on. Siis teha võimalikult kompaktne lahendus aknalaua alla (nagu välja pakutud variant 2.), mis kasutaks ära minimaalselt pagasiruumi kõrgust, maksimaalselt laiust ja sügavust. See eeldab küll keskmisest osavamat lähenemist aknalauale ja seal vahel asetsevale plekile, kuid meistrimehel pole see ka probleem. Oleme teinud nõnda palju lahendusi ja tulemused on vägagi eeskujulikud. Sellise lahenduse ehitamine pole küll hinnaliselt ja ajaliselt võrreldav mingi valmiskasti ostmise ja paigaldamisega, kuid selle eest on tulemus seda väärt.
http://www.bsm.ee Innovatiivsed helilahendused

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

K: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

See oli tõesti mul üheks variandiks mida kaalun aga sobiva õhukese bassivaljuka leidmine on ka paras probleem. Enamusel neist ju taga üüratute mõõtmetega magnet.

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

basssoundman
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Sept 2011, 07:19
Auto: VW Golf VI, mõned Audi RS4'jad, BMW 540i jne :D
Asukoht: Pirita ringrada
Kontakt:

Re: K: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas basssoundman »

HawkHill kirjutas:See oli tõesti mul üheks varijandiks mida kaalun aga sobiva õhukese bassivaljuka leidmine on ka paras probleem. Enamusel neist ju taga üüratute mõõtmetega magnet.

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

Mis on elemendi eelarve umbes? Võimendi võimsus mis takistusel? Sest õhukesi ja väga häid elemente on päris palju, samas on nende hind ka keskmisest kallim.
http://www.bsm.ee Innovatiivsed helilahendused

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: K: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Pole rahaasja paika pannud vaid otsin optimaalset ja kompaktset varijanti. Hetkel ainult Alpine makk, millel eraldi bassivõimu liiniväljund. Tahakski leida algul kompaktse bassikõlari ja alles siis vaadata, mis võim maki ja kõlari vahele panna. Kusjuures ei otsi sellist bassi, mis oleks ülivõimas vaid sellist, mis annaks helipildile juurde kõige madalamat sagedust mõistlikus piires. :-)

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Nüüd siis peaaegu aasta möödas ja supaka plaan ikka realiseerimata. Nüüd jäi silma selline flat subwoofer, mis mahuks ilmselt ilusti ära sedaani aknalaua alla ja ei võtaks ka ruumi eriti ära. Kas kellelgi on olnud võimalust seda kusagil proovida ja mis oleks kommentaarid? Ja kust seda Eestist hea hinnaga leiaks?
Tegu siis Pioneeri aktiivwoofriga TS-WX77A:
http://www.pixmania.com/ee/ee/4876421/a ... ubwoo.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Paks-J
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: 18 Mär 2010, 17:32
Telefon: 58505708
Auto: t4 :g4
Asukoht: Kuusalu-Tallinn

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas Paks-J »

Olemasolust ei oska rääkida hetkel , aga soovituslik müügi hind on 365 €
Usun , et vaja tellida , kui huvi on
Viimati muutis Paks-J, 29 Juul 2012, 11:03, muudetud 1 kord kokku.
CarSec/Ghost audio - multimeedia lahendused, turvaseadmed, klaaside toonimine, müraisolatsioon, parkimisseadmed, kaamerad ja palju muud kasuliku ja huvitavat teie autole

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Paks-J kirjutas:Olemasolust ei oska rääkida hetkel , aga soovituslik müügi hind on 365 €
Usun , et vaja tellida , kui huvi on
Tänud!
Sai siiski hoopis Saksast tellitud uuena ja hinnaga 241 eurot koos saatmisega. Niiet varsti saan selle sobivust B5.5-te kommenteerida kui kedagi peaks huvitama.
Väike video ka mida selle raha eest saab:
http://www.youtube.com/watch?v=8gP1yfgsksI" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis HawkHill, 29 Juul 2012, 14:13, muudetud 1 kord kokku.

ristokkk
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 14 Nov 2011, 19:50
Telefon: 53550592
Auto: B5(81kw), B6(77kw)
Asukoht: Lõuna- Eesti

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas ristokkk »

Päris huvitav asjake, nagu kommentaaridest välja lugesin siis seal võimendi sisseehitatud + juhtmed kaasas?

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

ristokkk kirjutas:Päris huvitav asjake, nagu kommentaaridest välja lugesin siis seal võimendi sisseehitatud + juhtmed kaasas?
Tundub jah, et seal on isegi kogu vajalik juhtmestik kaasas ja ka võimendi on sees kindlasti ning päris korralike reguleerimisvõimalustega puldist, mis 6 meetrise juhtme otsas.

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Hoi ;)
Kuidas on Sul läinud selle kastiga?
Kas õigustab ennast? Suudab trummi rohkem lüüa, kui ustes olevad 165mm kõlarid ? :D
Küsin, kuna omalgi oleks masinale taha ruumi tarvis :)

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

.coZy kirjutas:Hoi ;)
Kuidas on Sul läinud selle kastiga?
Kas õigustab ennast? Suudab trummi rohkem lüüa, kui ustes olevad 165mm kõlarid ? :D
Küsin, kuna omalgi oleks masinale taha ruumi tarvis :)
Esialgu veel ei õigusta kuna kast seisab laua kõrval ja raha juba läinud ning bassi veel pole. :-)
Hetkel tööd liiga palju ja paigaldus edeneb ajapuudusel väga vaevaliselt ning sedagi heal juhul nädalavahetusel.
Eile sain küll põhiprobleemi lahendatud ja akult toitejuhtme salongi veetud. Klõpsisin pilte kah ja ehk teen teema kunagi, kuidas seda woofrit paigaldada ja kust juhtmeid vedada.

Lihtsalt infoks veel seda, et Saksast tellimine läks väga libedalt. Makse PayPal'iga, viis päeva ootamist ja toodi koju kätte.
Juhtmestiku juures hakkab silma, et antud subwoofer sobib ilmselt ka väga hästi Volkari tehase makkidega kokku, kuna kastil on juba sees filtrid olemas, mis võimaldavad seda ühendada otse originaalkõlarite juhtmete peale (juhul kui makil LINE OUT-i pole) aga loomulikult on olemas ikka ka liini sisend.

Eks niikui kast paika saab, nii kirjutan kah kuidas asi toimib.
Viimati muutis HawkHill, 20 Aug 2012, 00:07, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Täna sai lõpuks woofer paika.
Helipildi muutus oli totaalne. Umbes sama niikui oleks raadio kõrvalt kontserdile sattunud. :-)
See Pioneer TS-WX77A suudab ikka oma mõõtmete kohta uskumatut heli tekitada. Loomullikult ei saa sellega tänaval olevavaid inimesi tümitada aga see, mis on autos sees, on küll täpselt see, mida oli puudu - lisandus väga puhast bassi madalatel sagedusel.
Peamine, et kui kast oli paika saanud oli ikka vaade väga hea - näha pole seda isegi pagassis eriti, rääkimata muust. Ruumikadu võiks öelda on praktiliselt nulli lähedane.

Paigaldusest veel seda, et komplektis on kaasas ainult kõlaritele ühendatavad helijuhtmed, milles on takistid. Kuna minu Alpine makil on line-out olemas, siis tuli paigalduse käigus ise joota juhtmete otsa RCA pistikud. Juhe jäi samaks ja ka pikkus sobis automakini vedamiseks ideaalselt.
Eriti rahul ei ole ma subwoofri komplektis oleva rihmadega kinnitusega. Ilmselt mõtlen varsti välja parema mooduse kasti fikseerimiseks mingite klambritega kuna rihmadega pole kast ikka piisavalt stabiilselt kinni minu paigalduse versioonis.
Nii võimendi toitejuhe, remote, audio kui ka kaugjuhtimispuldi juhe said veetud kõik ühte teed mööda ja mingeid häireid helis hiljem ei esinenud.

Lisan mõned pildid järgnevate kommentaaride juurde, mis võivad seoses paigaldusega tekkida või vähemalt mul tekkisid.
1. Subwoofrile on soovitav vedada aku pealt eraldi juhe (on komplektis kaasas). Selle salongi saamiseks on Passat b5.5 mootori aju karbi taga olemas kummist flants (pildil kollase woofri toitejuhtmega). Sealt sisenevad ka muud juhtmed salongi. Ning seal on ka vabu kohti juhtmete lisamiseks. Sellesse kohta pääsemiseks tuleb eemalada akukate, tuuleklaasi allliist, aju karbi kaas. Juhtme läbiajamiseks on mõtekas kasutada mingit jäigemat juhtmejuppi, mille läbisaamise järel sellega tõmmata sisse originaaljuhe. Kui jäigem juhe kummist läbi aetud siis jõuab ots välja kaitsmekarbi taha. Sama meetodit saab kasutada ka remote- ja helijuhtmete saamiseks maki taha kaitsmekarbi juurest.
Pilt
2. Edasi jooksevad juhtmed põranda alla juhi jalgade juurest vasakust küljest ning pärast plastikliistude eemaldamist esimese ja tagumise ukse lävepakkude juurest (tulevad ära tõmmates üles suunas) saab need ilusti sinna põrandamati alla lükata.
Pilt
Pilt
3. Tagaistme juurest tuleb eemaldada plastikust 2 detaili ning tagaisme seljatoe fiksaatorpolt külje seina pealt (juhul kui istmed on allalastavad) ja viia juhtmekimp mööda rattakoopa külge üles tagaakna laua alla. Taga aknalauas on olemas isoleeritud äärega auk kust saab juhtmed läbi tuua (pildil)
Pilt
4. Ja lõpuks paigaldatud subwoofri kast.
Pilt

Kui on küsimusi või järgitegemise soov siis paluks kõik tekkida võivad küsimused kirjutada siia, mitte mulle privasse. Tänud!
Viimati muutis HawkHill, 13 Veebr 2013, 09:19, muudetud 5 korda kokku.

Mister.L
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Sept 2012, 16:32
Telefon: 59021566
Auto: B5.5 Highline
Asukoht: Tartust 15km out

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas Mister.L »

Kust sa remote juhtme panid? raadio atenniga ühenduses? või mis sul võimu välja lülitab?Väga hea et pildid tegi ma just hakkan kohe enda passatiga jändama.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Mister.L kirjutas:Kust sa remote juhtme panid? raadio antenniga ühenduses? või mis sul võimu välja lülitab?Väga hea et pildid tegi ma just hakkan kohe enda passatiga jändama.
Mul on Alpine makk autos ja sellel on sinine juhe antennile ja sini-valge on võimendi Remote Turn-On.
Mis woofri välja valisid omale?

Mister.L
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Sept 2012, 16:32
Telefon: 59021566
Auto: B5.5 Highline
Asukoht: Tartust 15km out

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas Mister.L »

HawkHill kirjutas:
Mister.L kirjutas:Kust sa remote juhtme panid? raadio antenniga ühenduses? või mis sul võimu välja lülitab?Väga hea et pildid tegi ma just hakkan kohe enda passatiga jändama.
Mul on Alpine makk autos ja sellel on sinine juhe antennile ja sini-valge on võimendi Remote Turn-On.
Mis woofri välja valisid omale?
Ei ole midagi välja valinud, vaatasin võim seisab toas üle ning panen kõlarid võimu taha, et paremini mängiks, tükk aega vedasin voolu juhet, lõpuks sai veetud nüüd nuputan kust juhtmest ma saaksin juhtmed vedada, et rca konvertor kõlge panna kuna, originaal makk on, antud hetkel läheb raha mujale auto alla ja alles paari kuu pärast saan kõik maki, subi alpine vastu välja vahetada. + mul läks meelest et voolu maha võtad siis kohe hakkas makk koodi karjuma :evil:

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Mister.L kirjutas:
HawkHill kirjutas:
Mister.L kirjutas:Kust sa remote juhtme panid? raadio antenniga ühenduses? või mis sul võimu välja lülitab?Väga hea et pildid tegi ma just hakkan kohe enda passatiga jändama.
Mul on Alpine makk autos ja sellel on sinine juhe antennile ja sini-valge on võimendi Remote Turn-On.
Mis woofri välja valisid omale?
Ei ole midagi välja valinud, vaatasin võim seisab toas üle ning panen kõlarid võimu taha, et paremini mängiks, tükk aega vedasin voolu juhet, lõpuks sai veetud nüüd nuputan kust juhtmest ma saaksin juhtmed vedada, et rca konvertor kõlge panna kuna, originaal makk on, antud hetkel läheb raha mujale auto alla ja alles paari kuu pärast saan kõik maki, subi alpine vastu välja vahetada. + mul läks meelest et voolu maha võtad siis kohe hakkas makk koodi karjuma :evil:
See koodi karjumine peaks B5.5 üle minema juhul kui originaal makk. Natukese ajaga ilmub kiri LEARNING ja koodi küsimine lõppeb, kui makk tunneb ära, et on õiges autos.

Mister.L
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Sept 2012, 16:32
Telefon: 59021566
Auto: B5.5 Highline
Asukoht: Tartust 15km out

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas Mister.L »

Küsiks kuhu sa miinus juhtme panid? mul endal ei anna vist korralikult ühendust ja täna aega tegelema hakata, et kuhu panna, äkki sul miskit tarka pakkuda :shock:

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Subwoofer Passat B5, B5.5 sedaani?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Mister.L kirjutas:Küsiks kuhu sa miinus juhtme panid? mul endal ei anna vist korralikult ühendust ja täna aega tegelema hakata, et kuhu panna, äkki sul miskit tarka pakkuda :shock:
Kui õigesti mäletan siis oli tagaistme kõrval rattakoopal katte all mingi polt, kuhu alla panin või siis sai iselõikuva kruviga lastud taga akna pleki külge.
Viimati muutis HawkHill, 04 Nov 2012, 11:40, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Audio ja video”