Golf 3 originaal tweeter asendus

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

Mõtteks on välja vahetada armatuuris olevad originaal tweeterid. Kas on kellelgi olnud kogemust selles vallas ? Mille vastu vahetanud ja kas tulemus on olnud märgatav ?
Hetkel plaanis osta 4" koaksiaalid hinnavahemikus 30-40 euri.

Tänan

defqon1
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 22 Veebr 2009, 17:37
Auto: Golf III GT , Passat B5 '00
Asukoht: tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas defqon1 »

pane lihtsalt komponendid ette. saad kindlalt oluliselt parema tulemuse, kui lihtsalt tweetrite vahetusega.
Kristo Juurikas
Kristo@popp.ee
Tallinn

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

10cm komponentide valik on väääga väike. Peaksid mahtuma armatuuri ikka ära.
Coax hinnad varieeruvad ilusti 20-60 euri, aga komponendid sinna ligilähedaselt 100 kanti. Kas tõesti on vahe siis 2-3x suurem ? Ei taha selles eriti kindel olla. Lisaks komponente peaks vedama hakkama ja välja mõtlema kuhu piilarile asetada jne.
Rohkem tahaksin teada, kas on MÕTET vahetada. Pole õrna aimugi, mis tehasest kaasa tulnud tweeterite specificationid on.

defqon1
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 22 Veebr 2009, 17:37
Auto: Golf III GT , Passat B5 '00
Asukoht: tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas defqon1 »

ega selle ajastu tehasevärk kõige etem ei ole jah. kuigi minu omal töötavad siiani.

g3 uksekõlar on ikka 165mm ehk 6.5".

ning kui hinna ja kvaliteedi suhet vaadata, siis: http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/3838/

makist kuni kõlariteni vead uue kaabelduse ka ja peaks saama juba enam-vähem. g3-l ei ole see plastikute lahtilõhkumine ka mingi eriline teadus. + uksekõlari saad ära vahetada ilma uksepaneeli maha võtmata. kui veidi kavalust kasutada saab ka juhtme ära veetud ilma uksepaneeli maha võtmata.

Kristo.
Kristo Juurikas
Kristo@popp.ee
Tallinn

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

► Näita Spoilerit
Oled pisut valesti asjast aru saanud :D Ustes stockid ära võetud juba ja koaksiaalid asemele pandud.
Hetkel aktuaalne siis armatuuri kõlarid:
► Näita Spoilerit
Juhtmete vedamise peaks jah suvel ette võtma, uue maki ja kõllidega jääb see siis pudelikaelaks lõpuks :D

Aga ma loodan, et saab teemat jätkata siis sellega, et kui kvaliteetsed/mittekvaliteetsed on stock tweeterid armatuuris golfil võrreldes näiteks 40 euriste aftermarket coax kõlaritega.
Viimati muutis Tannu19, 15 Mai 2014, 20:53, muudetud 1 kord kokku.

defqon1
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 22 Veebr 2009, 17:37
Auto: Golf III GT , Passat B5 '00
Asukoht: tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas defqon1 »

kui häält teevad ja ei ragise, siis savi. :)
Kristo Juurikas
Kristo@popp.ee
Tallinn

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

Helikvaliteet annab küll tugevasti tunda kas kuulata uuemajärgulises masinas või enda omas. Rääkimata kodustest kõlaritest või kõrvaklappidest.
Ei vaja võimsust juurde vaid helikvaliteeti, kõrgemad sagedused lähevad kaotsi ning heli pole üldse nauditav.

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas overkill »

Proovisin oma golfis nii, et all olid 16,5 koksiaalid ja armatuuris väiksed koksiaalid, kuid tulemus ei olnud midagi üle liia kiita. Poole parema tulemuse sain, kui viskasin armatuurist üldse kõlari minema ja kasutasin komponente, ehk siis ukse sees 16,5 ja tweeteri paigaldasin peegli taga olevasse plastikusse. Mul olid manuaalpeeglid ja seal taga oli piisavalt ruumi, et tweeter viisakalt ära mahutada. Ma usun, et ega elektrilisel peeglil ka midagi väga palju manti seal rohkem ei ole.
Minu kogemus kõlaritega on see, et mitmest kõlarist saab alati parema tulemuse ühe korralikuga.
"Don't touch my monkey"

oke139
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mai 2014, 11:12
Auto: MK2 1.9TD AAZ
Asukoht:

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas oke139 »

Endal täpselt sama plaan. Sai siis soetatud üks 93 aasta golf millel audiosüsteem suht kööga. Tagauste kõlarid on omadega läbi ja seda ka armatuuri omad. Tagaustele sobib siis 6.5" nagu aru saan ja need ka kusagilt sebin aga mis mõõdus mul sinna ette käivad need täpselt? Esiustesse mul kõlarid ei käi.


Muusikat põhjas kuulata ei harrasta ja bass nii tähtis pole. Peaasi, et natuke ikka bassi on ja helikvaliteet hea. Muusikast kuulan enamasti vanakooli heavyt nagu judas priest jne. Missugused kõlarid soovitaksite osta sellise muusika kuulamiseks? Ise arvasin, et taga võiks olla sellised mis annavad nii bassi kui ka head heli aga ette pigem puhtalt rohkem heliomad.

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas overkill »

Golf III-l on ees ja taga ustes sama suurused kõlarid (2 ukselisel samamoodi, kuid siis mitte ustes vaid taga külgedes). Armatuuris oli (mälu järgi) 10cm, kuid kõlar peab olema hästi madal, sest muidu ei mahu kate peale.
Minu soovitus on nii ette, kui ka taha 16.5 cm komponendid ja võim neid toitma. Endal olid taga neli 6x9 ovaali, kuid need ei olnud midagi vapustavat. Komponendid tegid paremat häält.

Margi suhtes on head kogemused Hertz-idega ja odavama poole pealt GAS-idega.
Viimati muutis overkill, 20 Mai 2014, 12:35, muudetud 1 kord kokku.
"Don't touch my monkey"

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

http://www.audiocity.eu/4008" onclick="window.open(this.href);return false; Kuidas oleks asendada sellised armatuuri omadega ? Kas helikvaliteet paraneks ?
On kellelgi vähimatki aimu, mis originaal tweeterite RMS või MAX on ?

CD-R
Huviline
Postitusi: 466
Liitunud: 01 Juul 2008, 18:19
Telefon: 5027277
Auto: Golf mk3 VR6, Polo G60, Jetta mk1 16V, Passat B3 16V
Asukoht: Märjamaa
Tänatud: 19 korda

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas CD-R »

Oma autol panin ma sinna Hertz DCX87-med, helikvaliteet tundub hea, originaalidest kindlasti mitu korda parem, muuga nagu võrrelda ei oskagi. Tuttav igastahes tahab samu kõlareid nüüd osta, ju nad siis head ole.

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

CD-R kirjutas:Oma autol panin ma sinna Hertz DCX87-med, helikvaliteet tundub hea, originaalidest kindlasti mitu korda parem, muuga nagu võrrelda ei oskagi. Tuttav igastahes tahab samu kõlareid nüüd osta, ju nad siis head ole.
Tänud, sellist infi oligi vaja :D Endal oli ka esmane valik Hertz DCX100. Peaksid vist suhteliselt samad kõlarid olema.
Ideaalne oleks muidugi komponendid, aga mugavuse ja odavuse tõttu, vist parim valik coaxid armatuuri, kui helikvaliteet sellega asendades paraneb.

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas overkill »

Tannu19 kirjutas:http://www.audiocity.eu/4008 Kuidas oleks asendada sellised armatuuri omadega ? Kas helikvaliteet paraneks ?
On kellelgi vähimatki aimu, mis originaal tweeterite RMS või MAX on ?
Siis juba pigem eelpostitaja mainitud DCX87-d. Ise paneks natuke juurde ja muretseks DSK165-d
"Don't touch my monkey"

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

overkill kirjutas:
Tannu19 kirjutas:http://www.audiocity.eu/4008 Kuidas oleks asendada sellised armatuuri omadega ? Kas helikvaliteet paraneks ?
On kellelgi vähimatki aimu, mis originaal tweeterite RMS või MAX on ?
Siis juba pigem eelpostitaja mainitud DCX87-d. Ise paneks natuke juurde ja muretseks DSK165-d
Miks just DCX87 kui küsida tohib ? Hind sama, DCX100-l aga sagedusala suurem ning mahuvad täpselt ära ka.
+50% hinnale otsa panna pole minu meelest natuke :D Lisaks, ustes uued kõllid olemas seega ei ole neid 6,5" kuhugi paigutada.

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas overkill »

Tannu19 kirjutas:
overkill kirjutas:
Tannu19 kirjutas:http://www.audiocity.eu/4008 Kuidas oleks asendada sellised armatuuri omadega ? Kas helikvaliteet paraneks ?
On kellelgi vähimatki aimu, mis originaal tweeterite RMS või MAX on ?
Siis juba pigem eelpostitaja mainitud DCX87-d. Ise paneks natuke juurde ja muretseks DSK165-d
Miks just DCX87 kui küsida tohib ? Hind sama, DCX100-l aga sagedusala suurem ning mahuvad täpselt ära ka.
+50% hinnale otsa panna pole minu meelest natuke :D Lisaks, ustes uued kõllid olemas seega ei ole neid 6,5" kuhugi paigutada.
Ei noh, ega ma käsi väänama ei tuleks. Lisaks ei olnud sel hetkel, kui ma seda kirjutasin midagi DCX100-dest kirjutatud. Soovitus oli siis pigem DCX87 vs Rockford Fosgate R1T-S. Seda DCX100 asja soovitan väga täpselt enne mõõta, kui ostma lähed. Mul seisavad ühed fusionid kapis, sest need väisläbimõõdu järgi pidid sobima, kuid tegelikult ei mahtunud sinna.

Ja noh, 50% tundub suur, kuid 43€ pealt 65€ peale on ainult 22€. Arvestades seda, kui kaua need seal autos mängivad tundus mulle mõistlik komponendtide peale panustada. Nagu öeldud käsi väänama ei tule :D
"Don't touch my monkey"

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

Õnneks saab läbi internetipoest ostetuna kõik asjad tagastada, kui pole kasutanud neid, seega pole hullu :D
Ausalt öeldes, ei oska üldse öelda kaua miski seal mängib kuna ei ole 100% kindel. Helisüsteem on kallis lõbu, aga mingi aeg võiks visata sisse võimu, väiksed tweeterid taha ustesse ning bassikas pagassi.

CD-R
Huviline
Postitusi: 466
Liitunud: 01 Juul 2008, 18:19
Telefon: 5027277
Auto: Golf mk3 VR6, Polo G60, Jetta mk1 16V, Passat B3 16V
Asukoht: Märjamaa
Tänatud: 19 korda

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas CD-R »

DCX87 mahtus sinna mälujärgi suht täpselt ära? DCX100 normaalselt kinnitamiseks vist jääb ruumi väheks.

oke139
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mai 2014, 11:12
Auto: MK2 1.9TD AAZ
Asukoht:

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas oke139 »

Sain tuttavalt mingid vanad 4", mahtusid õnneks ilusasti ära, üks on mingi pioneeri oma ja teist ei näe lugeda. Igatahes kõvasti paremad kui originaalid ja isegi bassi annavad veits. Nüüd vaja taha ustesse ainult miskit 6.5"esed.

defqon1
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 22 Veebr 2009, 17:37
Auto: Golf III GT , Passat B5 '00
Asukoht: tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas defqon1 »

kui komposi paigaldate, siis unustage ära need hertzid. proovige morelit. http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/1984/ eile paigaldasin ühed audisse ning kvaliteet jäi isegi Väga hea ning kõrged helid ja bassi ka.

Kristo.
Kristo Juurikas
Kristo@popp.ee
Tallinn

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

Sai jaanikuu kampaania tõttu ostetud Hertz DCX87 kõllid. Täna hommikul isegi ideed ei olnud ning sattusin kampaaniale peale ning sai ära tellitud. 5min hiljem kõne Noortehnikust ja öeldi, et kaup on valmis :thumbup:
Igatahes, kõik käis nii kiiresti, et kõlarid juba paigas ja töötavad.
Helikvaliteedi vahe on tõesti märgatav ning bassi ei peksa enam nüüd nii palju ustes üle. Kompenseeris ilusti õnneks.
Pildimaterjali ka vähe :)
Pilt

Paks-J
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: 18 Mär 2010, 17:32
Telefon: 58505708
Auto: t4 :g4
Asukoht: Kuusalu-Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Paks-J »

Mina isiklikult oleksin pannud alpine g seeria coxid
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... ct_id/118/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mõõdult õiged, mängivad kordades paremini kui dcx seeria . Lisaks on veel alpine omal võimalus kõrvad ära lõigata , klambrid on kaasas ja saab kinnitada nii nagu originaal sinna käib .
CarSec/Ghost audio - multimeedia lahendused, turvaseadmed, klaaside toonimine, müraisolatsioon, parkimisseadmed, kaamerad ja palju muud kasuliku ja huvitavat teie autole

Tannu19
Huviline
Postitusi: 907
Liitunud: 28 Sept 2013, 11:48
Auto: Buumer
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Tannu19 »

Kas tõesti neid alpine omasid proovitud ka või tühi teoreetiline jutt ? 4" oleks üsna pressimiseks läinud
Eks neil kõigil ole võimalus kõrvi eemaldada :)
Ma hetkel rahul nendega, mis võtsin. Paigalduse koha pealt oli ülimalt lihtne.

Paks-J
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: 18 Mär 2010, 17:32
Telefon: 58505708
Auto: t4 :g4
Asukoht: Kuusalu-Tallinn

Re: Golf 3 originaal tweeter asendus

Lugemata postitus Postitas Paks-J »

Pressimine või mitte teooria või asi ...
Olen mitmetesse Vag grupi autodesse neid paigaldanud . Enda pilte vaatad, saad ju ise ka aru , et antud kõlar Ei ole Õiges mõõdus . Kõigil jah saab kõrvu maha lõigata , aga kui paljudel on kaasas sellised nagad nagu on originaal kõlaril ?
http://assets.suredone.com/1517/media-p ... 11-a-2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Lisaks võin öelda, et selle hinnaklassi juures on siiski neil vägasuur erinevus.

Ei tulnud siia vaidlema , Lihtsalt avaldasin enda kogemuste põhjal arvamust . Lõpuks igaüks teab ise mida teeb :wink:


Natukene Googeldada. Ka siis tulevad kõlari mõõdud välja . ( 4" / 100mm )
Viimati muutis Paks-J, 26 Juun 2014, 23:20, muudetud 1 kord kokku.
CarSec/Ghost audio - multimeedia lahendused, turvaseadmed, klaaside toonimine, müraisolatsioon, parkimisseadmed, kaamerad ja palju muud kasuliku ja huvitavat teie autole

Vasta

Mine “Audio ja video”