Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

olbert
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 06 Okt 2008, 21:08
Auto: Golf IV Variant 1,9TDi 2002 4.Motion
Asukoht: orissaare
Kontakt:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas olbert »

Nii. Ei olnud seal jah mingeid plekke vahel ja läks sinna siis vastav määre vahele ja korralik vaikus tekkis kohe pidurdamisel.

Tänud vastamas ja abistamast kõigile.

Minu poolt võib teema lõppenuks lugeda.

Päikest
Olari
Kuule mees, ega sa rahvastepalli ei mängi, kus sul mitu elu on?

Ferrum
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Apr 2014, 16:25
Auto: Golf IV
Asukoht:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas Ferrum »

Osade fitrmade klotsid kipuvadki rohkem vilistama.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas jussike »

Ferodol ja ferodol on jupijagu vahet, see mis mõeldud rajale (kõvem segu) tänavale ei passi, need kipuvadki tänaval vilistama. Pehmem segu jääb aga rajal hätta. Ja eks neid erinevaid segusi on ikka mitmeid.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
marco
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Dets 2006, 21:51
Asukoht: Tartu
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas marco »

Mul hakkasid ka pidurid vilistama, aga kuna mul on omajagu vana auto, siis ega neid klotside/ketaste tootjaid väga palju valikus ei ole. Vilistamine läks juba nii hulluks, et autole lähemal asuvad inimesed katsid sõrmedega oma kõrvad. Aitas see, et lasin ketastele vasemääret peale. Kaks nädalat olen nüüd sõitnud ja pole vilistamist veel tagasi tulnud.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas tito »

marco kirjutas:Mul hakkasid ka pidurid vilistama, aga kuna mul on omajagu vana auto, siis ega neid klotside/ketaste tootjaid väga palju valikus ei ole. Vilistamine läks juba nii hulluks, et autole lähemal asuvad inimesed katsid sõrmedega oma kõrvad. Aitas see, et lasin ketastele vasemääret peale. Kaks nädalat olen nüüd sõitnud ja pole vilistamist veel tagasi tulnud.
Misasja, lasid kettad vasega kokku ? :D
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Kasutaja avatar
marco
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Dets 2006, 21:51
Asukoht: Tartu
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas marco »

Täpselt nii! See oli isegi purgi peale kirjutatud, et lõpetab pidurite vilistamise.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas GTI »

marco kirjutas:Täpselt nii! See oli isegi purgi peale kirjutatud, et lõpetab pidurite vilistamise.
Kas seal purgipeal kasutusõpetust kirjas polnud ? :) Siiani on seda kraami ikka klotside tagakülgedele lastud + suppordi kontaktpindadele.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

hulgus666
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 04 Mai 2012, 07:17
Auto: VW Golf IV 2,0
Asukoht: Mägi-Eesti / Helsingi

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas hulgus666 »

Mul Golf IV-l vilistasid samuti esimesed pidurid hullumoodi.Võtsin kõik lahti,puhastasin pinnad roostest ära,lasin vasemäärdega kokku ja nüüd kohe vaikus majas :) Samas aga tekkis pidurdamisel miski kolks ja kui käega katsuda siis selline tunne nagu support lahti oleks :o Tegelt pole ju,sai ikka korralikult kinni keeratud-mis võis valesti minna?! Kolksub just pedaalile äkilisemalt vajutades.
Straight roads is for fast cars,curvy roads is for fast drivers :)

_rein_
Huviline
Postitusi: 391
Liitunud: 20 Sept 2008, 17:20
Telefon: 56565512
Auto: Vento 2.o Cadillac STS
Asukoht: Tartumaa Tõrvandi
Tänatud: 2 korda

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas _rein_ »

Priidik333 kirjutas:
olbert kirjutas:Mul on ka jah nii ees, kui ka taga ferodo klotsid ja brembo kettad! Taga täielik haud vaikus ja ees kisab täiega. Ja ka puhta tutikad asjad ja ei raatsi nagu ära veel vahetada neid?

See vasemäärde jutt? Kui ma tagumise külje määrdega kokku teen siis ei ole ju vilisemise põhjus üldse klotsi ja ketta omavahelises kokkupuutes? Arvaksin ikka, et ketas ja klots ei sobi omavahel kokku aga miks? Vahetasin aastaid tagasi oma audil sama komplekti kettad/klotsid ja ei olnud seal mingit vilinat/tahma/pidurdamis probleeme.

Päikest.
Olari.
Hakkab juba sinna soojema poole kiskuma :) Kolvi pind mis klotsiga kokku puutub peab olema metallini roostest puhas,kui pind pole puhas ja ei vajuta kolb kogu pinnaga vastu klotsi siis tekibki vilistamine ehk resonants.Samas peab kolb ka vabalt liikuma. Kolvi mansett on nurga all mis tähendab seda, et kui vajutada pidurit ja lahti lasta pidur siis veab mansett kolvi tagasi.Kui see pole nii ja pidur õrnalt peale jääb siis võib olla viga kas korrosioonis pidurikolvi pinnal või siis korrosioonis kolvi kaitsekummipesas mis surub kaitsekummi vastu kolbi nii et see ei saa vabalt liikuda.Samas tuleks järgida ka kõiki nõudeid mis piduriklotsi ja ketta vahetusega kaasnevad. Lisaks eelnevale tuleks ikka puhastada korralikult piduriklotsi hoidik (see asi kuhu klotsid asetuvad ja mida eemaldamata ei saa ketast kätte)Klotsi ja hoidiku kokkupuutepinnad peavad olema väga puhtad roostest .Samuti tuleb rummu pind mis puutub kokku pidurikettaga teha ideaalselt puhtaks.Mina kontrollin iga enda poolt paigaldatud ketta üle mikromeetriga veendumaks , et pole viskamist(sellega saab selgeks ka see kas järsku pole rumm kõver).
Sai nüüd väga pikk ja paljudele arusaamatu jutt aga vastan hea meelega nii siin kui ka PS vahendusel.

Priit
Priidiku jutt on õige,aga tööriistade nimetused tuleks endale selgeks teha.Tahaks näha ketta viskumise mõõtmist mikromeetriga ehk kruvikuga.

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas rako »

Siin kohal olen reinuga nõus. Mikromeeter on overkill :) Nihiku, supleri vms kuidas keegi seda nimetab on teine tera. Üldisele nende täpsus klass jääb ka sinna 0,01mm juurte millest on küll ja küll.

Ja vilisemist tekitab ikka klotsi tolm klotsi pinnal ikka ka mitte ainult see eelnev jutt.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas R36 »

Mitte asi pole overkillis vaid viskumist mõõdetakse kellaga.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas rako »

golfi_vend kirjutas:Mitte asi pole overkillis vaid viskumist mõõdetakse kellaga.
Kui sa viskumist kellaga mõõdad siis sa ei saa ikka teada kas kõver on rumm või ketas.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas R36 »

Võtad ketta maha ja mõõdad rummu.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas rako »

Lihtsam on ju enne siis ketas üle mõõta. Ketta kõverus on väga lihtne juba pakist võttes kindlaks teha.
Seda enne siis üle mõõtes paksus ja üldine sirgus kasvõi nurgikuga.

Vahel ma arvan, et tehakse ikka õuverkilli igasuguste peenete asjandustega. Ma eitea kas tahetakse näidata kui tark ollakse või mis :)
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

_rein_
Huviline
Postitusi: 391
Liitunud: 20 Sept 2008, 17:20
Telefon: 56565512
Auto: Vento 2.o Cadillac STS
Asukoht: Tartumaa Tõrvandi
Tänatud: 2 korda

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas _rein_ »

rako kirjutas:Lihtsam on ju enne siis ketas üle mõõta. Ketta kõverus on väga lihtne juba pakist võttes kindlaks teha.
Seda enne siis üle mõõtes paksus ja üldine sirgus kasvõi nurgikuga.

Vahel ma arvan, et tehakse ikka õuverkilli igasuguste peenete asjandustega. Ma eitea kas tahetakse näidata kui tark ollakse või mis :)
Pakendist võttes saad mõõta ainult paksuse.Viskumise mõõtmiseks on vaja treipinki:paned vastu rummu oleva pinna viskumise 0 ning kontrollid tööpinna viskumist.Lekaali või nurgikuga ei mõõda seal midagi,kui siis vana ketta juures.
Kuna trein suht palju kettaid,siis tean et ketta paksuse kõikumine 0,01-0,02mm põhjustab vibratsiooni.

overture
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 11 Nov 2012, 22:52
Auto: Volkswagen Passat, 1,8T 110kw, 2001
Asukoht:

Re: Pidurid vilisevad pidurdades? Miks?

Lugemata postitus Postitas overture »

Minu puhul on aidanud klotsihoidjale WD40 pihustamine - seda pärast kõikide muude detailide vahetamist Viljandi Carstopis (klotsihoidja oli ainuke asi, mis jäi vahetamata - ju siis nende poolt ka korralikult puhastamata).
Viimati muutis overture, 30 Juul 2014, 23:44, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Veermik”