Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Kasutaja avatar
TarmoVa
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 19 Jaan 2017, 23:23
Auto: VW Passat B5 1.8T, VW Golf Mk4 1.9D
Asukoht:
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas TarmoVa »

Tervist,

Olen siin foorumis varem seda teemat lugenud, seda siin arutletud kuid seda vastust ikka kätte ei saanud mida lootsin leida. Kuidas Eestis on, mujal on Golf MK4'del tavaline, et "rear wiperile tehakse delete" ehk kaotatakse ära ja pannakse punn ette. Mul põhjuseks oleks see, et mootor on läbi pühkijal ja minu silmis näeb ta ilma parem välja ka. Ja muidugi siis kui mootor töötas teda niivõinaa ei kasutanud, kuna nagu ümmargustele autodele tavaks siis on koguaeg tagaklaas tolmu täis, pühkija lihtsalt kriibiks akent kui seda kasutada. Kas ülevaatusel tekib sellega probleeme/ei?

Endal selline lahendus plaanis ning vajalik plug olemas.
Pilt

Tänud,
T

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas dellu »

Tõenäoliselt võib ülevaatusel jama tekkida küll, sest päris paljudel minu autodel on klaasipuhastajad testitud küll, kas just tagumist ei mäleta. Aga ära kipuvad nad surema tõesti vanematel volkaritel.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
Ristotu
EVWK juhatus
Postitusi: 644
Liitunud: 28 Sept 2009, 08:19
Telefon: 58151062
Auto: VW Jetta G2, Audi Coupe typ85, Peugeot 406, VW G4, audi 100 avant, Lupo, Škoda Superb 2 FL
Asukoht: Kose vald
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 56 korda

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Ristotu »

Siiani ei ole probleeme tekkinud tagumise kojamehe puudumisega, mul sama lahendus tehtud
Lugupidamisega
Risto

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5407
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas jussike »

Tagakojamees on paljudel mudelitel tegelikult lisavarustus, seega ei saa selle olemasolu nõuda.
Kui on küljes, siis peab töötama, aga kui eemaldatud, siis olgu eemaldatud kogu kupatus.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

vwgolf
Huviline
Postitusi: 683
Liitunud: 03 Mär 2014, 08:33
Auto: Focus 3 / Golf 4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas vwgolf »

no mul on ainult vars eemaldatud ja enne ülevaatust kruvin tagasi külge. Kui tagakojamehe mootor eemaldalda, siis pidavad tagaluuk kehvasti kinni hakkama käima, kuna pole raskust...

Kasutaja avatar
Ristotu
EVWK juhatus
Postitusi: 644
Liitunud: 28 Sept 2009, 08:19
Telefon: 58151062
Auto: VW Jetta G2, Audi Coupe typ85, Peugeot 406, VW G4, audi 100 avant, Lupo, Škoda Superb 2 FL
Asukoht: Kose vald
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 56 korda

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Ristotu »

vwgolf kirjutas:no mul on ainult vars eemaldatud ja enne ülevaatust kruvin tagasi külge. Kui tagakojamehe mootor eemaldalda, siis pidavad tagaluuk kehvasti kinni hakkama käima, kuna pole raskust...
seda väidet ma nüüd küll kinnitada ei saa, vähemalt universaalil toimib luuk täpselt samamoodi nagu ka siis kui mootor oli küljes.
Lugupidamisega
Risto

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3393
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 722 korda
Tänatud: 97 korda

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

See pool kilo ei mõjuta tagaluugi kinni minemist.
Pigem aitab luugil paremini kinni minna. :)

Tee delete ära ja kui ei meeldi ülevaatusele, siis mul vedeleb neid mootoreid veel!

Siin natuke juttu ja pilte.
viewtopic.php?f=77&t=107022

Ja olen kuulnud, et fixuses pidavat olema sellised.

Isiklikult minule meeldib vaadata läbi tagaklaasi, et kes mu masinat ligidalt imeteleb terve tee! :D
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

Kasutaja avatar
TarmoVa
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 19 Jaan 2017, 23:23
Auto: VW Passat B5 1.8T, VW Golf Mk4 1.9D
Asukoht:
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas TarmoVa »

MustVälk kirjutas:See pool kilo ei mõjuta tagaluugi kinni minemist.
Pigem aitab luugil paremini kinni minna. :)

Tee delete ära ja kui ei meeldi ülevaatusele, siis mul vedeleb neid mootoreid veel!

Siin natuke juttu ja pilte.
viewtopic.php?f=77&t=107022

Ja olen kuulnud, et fixuses pidavat olema sellised.

Isiklikult minule meeldib vaadata läbi tagaklaasi, et kes mu masinat ligidalt imeteleb terve tee! :D
Tegin delete ära, automaailma saab 1€ eest plug'i millega see kinni panna ja mis ka peab, sealt ma ta ka võtsin. Muidugi eemaldasin ära ka kogu kupatuse (ehk siis pühkija ise + mootor + isoleerisin elektrijuhtmeotsa ära kuigi seda poleks vaja olnud teha ja turvalisuse huvides panin ka veetoru otsast ilusti kinni juhuks kui peaks näpp kogemata nupu vastu minema). Eks näis. :) ÜV alles suve lõpu poole niivõinaa.

vwgolf
Huviline
Postitusi: 683
Liitunud: 03 Mär 2014, 08:33
Auto: Focus 3 / Golf 4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas vwgolf »

kas silikooni panid ka ikka selle "plug-i" vahele?

Kasutaja avatar
TarmoVa
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 19 Jaan 2017, 23:23
Auto: VW Passat B5 1.8T, VW Golf Mk4 1.9D
Asukoht:
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Golf MK4 tagumise aknapühkija eemaldamine

Lugemata postitus Postitas TarmoVa »

vwgolf kirjutas:kas silikooni panid ka ikka selle "plug-i" vahele?
Esialgne plaan oli, kuid see kummiümbris mis seal on hoiab piisavalt kõvasti kinni. Sai igatpidi testitud ja ei olnud mingit probleemi ilma silikooni lisamiseta. Selle aja sees 2x survekaga pestud ka, ei ole probleemi olnud ja peab ilusti. Kui peaks probleem tekkima, et lekib läbi siis teeb silikooniga.

Vasta

Mine “Elektroonika”