MK3 roolivõim juksib

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
oke139
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mai 2014, 11:12
Auto: MK2 1.9TD AAZ
Asukoht:

MK3 roolivõim juksib

Lugemata postitus Postitas oke139 »

Roolivõimul selline omapära, et kohapeal asfaldi peal keerates nt viliseb ja rool nagu liigub väikeste nõksudega, lõpuni jõudes laseb kosta ühtlast vilinat.
Roolivõimu õli oli veits alla min piiri aga sai ostetud lhm+ juurde ja valasin peale. Ikka selline anomaalia. Rihm on ka üpriski pingul, selles ei tohiks asi olla, asi üle katsutud õlivahetust tehes. Mida järgmisena kontrollida tuleks või vahetada?

1.8 66kw

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:

Re: MK3 roolivõim juksib

Lugemata postitus Postitas Mazz »

Kui rool katkendlikult liigub siis viskab vist lativahetuse või roolivõimu pumba vahetuse poole.

Kui juhuslikult latti vaja on siis mul täitsa üks olemas. 15 euri tahan saada ainult. Keegi nkn ei taha seda...
Mul kuulutus ka siin foorumis.
Viimati muutis Mazz, 10 Juun 2014, 20:22, muudetud 1 kord kokku.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7852
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: MK3 roolivõim juksib

Lugemata postitus Postitas GTI »

Võta pumbalt rihm maha ja kontrolli, kui kergelt pump ringi käib, kas poob mõne koha peal ka kinni, kas võllil on loks sees. Siis saab edasi mõelda.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

V33k
Huviline
Postitusi: 131
Liitunud: 28 Mai 2011, 19:30
Asukoht:

Re: MK3 roolivõim juksib

Lugemata postitus Postitas V33k »

Sama probleem oli ka minu autol ja aitas roolivõimu pumba vahetus. Ainult tuleb rihma pingutamisel olla natuke ettevaatlik, et üle ei pingutaks, muidu võib ka uuest pumbast kergesti lahti saada.

Vasta

Mine “Mootor”