passat 97 armatuurivalgustus.

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
sigaelmar
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 02 Dets 2003, 00:18
Asukoht: Ösel

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Uued pirnid pead ostma. V?ta kellaplokk v?lja ja vaheta ?ra.
Jooksik...

uduuurija
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 21 Veebr 2007, 22:14
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas uduuurija »

Nu vot, t?sinemees, v?ta ja m??da siis ?ra, kas neile dioodisarnastele vidinatele toide peale tuleb ( saad ju v?rrelda nendega, mis korras ).
Ja siis otsusta, kas vahetad vidinad, kelladeplokki v?i m??rid terve auto m?nele lollile p?evavalges kaela, kuna auto lootusetult tuksis ja k?lapeal r??giti, et remont maksab kolm auto hinda.

uduuurija
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 21 Veebr 2007, 22:14
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas uduuurija »

Said ju n?u - p?ris mitu pange kohe.
Kui sa juba midagi lahti kakkusid, siis kontrolli k?igepealt, kas on vaja ?ldse vahetada v?i on probleem mujal. Selleks on vaja m??teriista ja teadmist, kuidas sellega toimetada.
Kui ei ole pesas, siis tuleb jootmist??deks ilmselt pisikest ja v?rgust eraldatud kolbi omada ning v?ltida k?kerdamist, staatikat ja ?lesoendamist, mis v?ib rajad lahti l??a plaadi k?ljest. VAlgusdioodide puhul on ka polaarsus t?htis ning lihtsalt 12V neile peale lajatada ei kannata, kuna vool peab olema piiratud 5-20 mA enamasti s?ltuvalt margist. Selleks, et eeltakistit arvutada on netis piisavalt kalkulaatoreid. Elektroonika vidinate kohta leidub ka piisavalt kirjandust, et aru saada, kuidas nad toimivad
Esindusest ostes maksavad uued kellad ilmselt vene keeles.

http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/" onclick="window.open(this.href);return false; ... 05led.html
http://www.tud.ttu.ee/~t030883/materjal" onclick="window.open(this.href);return false; ... oonika.pdf
http://www.elin.ttu.ee/CURENGCOL_EST/El" onclick="window.open(this.href);return false; ... nendid.pdf
http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/s" onclick="window.open(this.href);return false; ... algusdiood
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/" onclick="window.open(this.href);return false; ... older.html

Kui sa suudad osagi sellest infost l?bi t??tada ning praktikasse rakendada, siis oled omadega m?el. K?ik puha eesti keeles kah.

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas viktorija »

minu autol tuli vahetada kogu kelladeplokk kuna seal ei p?lenud ?kski tuluke( ja need dioodid olid ka mingi soss-sepa poolt p.. keeratud:S:( maksma l?ks 2 tuhat ja n??d ilus sinine valgustus:)( elektrit??deks tuli aga s?ita Tartu)

Keijo84
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 17 Juul 2007, 06:02
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Keijo84 »

Ma k?siks ka et mis valgustus s?steem on armatuuris tuulesuunajate taga kas seal ka mingid tulukeste moodi asjad..ja mis moodi neid vahetada saab..

Viplala
Huviline
Postitusi: 136
Liitunud: 27 Okt 2007, 09:18
Auto: VW Touran 2.0 TDI "05
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Viplala »

tuulesuunaja rest v?lja ja uued pirnid sisse

alts20
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 01 Sept 2005, 16:03
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Lugemata postitus Postitas alts20 »

silmas peab pidama ka asjaoli et kuskilt tanklatest neid pirne ei saa.

Ise ei raatsind esindusest neid osta (k?ik olid l?bi), vaid aretasin ise ja juba ?le aasta on veatult toiminud

[Muudetud: 14-11-2007 alts20]

Keijo84
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 17 Juul 2007, 06:02
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Keijo84 »

Kuidas need tuulesuunajad armatuurist v?lja k?ivad...
Miks siis mitte esindusest kas liialt kallid vai..mismoodi sa ise aretasid..
Ma olen kuulnud et seal nagu polegi mingeid pirne vai on mingid kleepsu taolised asjad on see t?si..

erkki
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 18 Apr 2004, 22:22
Auto: Passat´98 V6 Syncro
Asukoht: saaremaa

Lugemata postitus Postitas erkki »

Originally posted by Keijo84
Kuidas need tuulesuunajad armatuurist v?lja k?ivad...
Mind huvitab sama asi,kuna m?lemad keskmised suunajad on pimedad.Ehk teadjamad mehed oskavad n?u anda.
Saare elanik

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Lugemata postitus Postitas GTI »

?levalt ja alt ettevaatlikult kangutad, keskmiste v?rede blokk on nagadega kinni, ettevaatust et j?lgi plastmassi sisse ei teeks! Kuidas pirni k?tte saad ei suutnud ka esmasel vaatlusel tuvastada.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Keijo84
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 17 Juul 2007, 06:02
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Keijo84 »

mulle ?tles autoelektrik et seal ei olegi pirne vaid on sellised kleepsu taolised olendid mis helendavad..v?i midagi sellist..

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas raiku »

Algselt postitas: Keijo84
mulle ?tles autoelektrik et seal ei olegi pirne vaid on sellised kleepsu taolised olendid mis helendavad..v?i midagi sellist..
fosfor kleepsud??
kui autos sellised kleepsud siis kassi silmades on halogeenid

Vasta

Mine “Elektroonika”