Diislilisand

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
zorro25
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 15 Juul 2010, 17:04
Telefon: 5250430
Auto: VW Passat B8
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda

Diislilisand

Lugemata postitus Postitas zorro25 »

Tere ,kuna talv ees ja hoolid autost ka ,siis otsustasin ,et võiks panna diislilisandit.Kuid siis hakkasin mõtlema ,kas see on väga tark tegu ja kas auto ei või jääda sellest sõltuvusse ja kas ikka aitab nii nagu reklaamivad.Ühesõnaga on siin kellegil kogemusi selles vallas ja oskab midagi soovitada?

Ago89
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Aug 2010, 19:09
Auto: VW Golf III 1.9 SDI 47 kW 1995
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas Ago89 »

Üldiselt peaks ju talvediisel ka kõiki vajalikke aineid sisaldama, et auto talvel eeskujulikult teeniks?

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas 100avant »

Kui küte korralik, siis ei anna need lisandid suurt midagi.
Enda 2004 aasta väljalaske tööautol sai just 400 000 läbisõitu täis. Pole kunagi mingeid lisandeid saanud, mingeid kaebusi pole olnud ja pole neid ka praegu... :)
Ei ole mõtet küsida, mis mind neis vanades ja kandilistes masinates võlub...

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas jussike »

zorro25 kirjutas:Tere ,kuna talv ees ja hoolid autost ka ,siis otsustasin ,et võiks panna diislilisandit.Kuid siis hakkasin mõtlema ,kas see on väga tark tegu ja kas auto ei või jääda sellest sõltuvusse ja kas ikka aitab nii nagu reklaamivad.Ühesõnaga on siin kellegil kogemusi selles vallas ja oskab midagi soovitada?
Tjah, PD mootor võib sellest nii sõltuvusse jääda, et varsti vajad uusi pihusteid.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1950
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas tobimarg »

Diisliga sõitmise mõte kaob ka ära kui liitri hind mingi keemiaga kalliks ajada.

wapsik
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 22 Okt 2007, 09:32
Asukoht: Tartu

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas wapsik »

igasugu prantslaste diislid jäävad väga kiiresti neist sõltuvusse. tegeld nedne mõistuse pärane kasutamine ka paha ei tee. Endal mul kodus liiter mingit Klen -flo diisli kütus elisandit mille sain eelmine aasta lao ülejäägina... 1 liiter 1 tonni kütuse kohta. seob vett ja õlitab... partner eelmine talv enam peale teist paagitäit tavalise küttega käima ei läinud...

Münter
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Dets 2010, 19:02
Auto: vw passat 1.9tdi
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas Münter »

Karla Autost saad võtta STANADYNE lisandit see on lisand mis on diiselseadme tootjate poolt toodetud ja teiste diiselsüsteemide tootjate poolt heaks kiidetud! Ja see sõltuvuse jutt on kahtlane ?

onusnooker
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 18 Juul 2005, 23:13
Auto: VW Passat 1.6 77kw 2014a
Asukoht: Harjumaa

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

jussike kirjutas:
zorro25 kirjutas:Tere ,kuna talv ees ja hoolid autost ka ,siis otsustasin ,et võiks panna diislilisandit.Kuid siis hakkasin mõtlema ,kas see on väga tark tegu ja kas auto ei või jääda sellest sõltuvusse ja kas ikka aitab nii nagu reklaamivad.Ühesõnaga on siin kellegil kogemusi selles vallas ja oskab midagi soovitada?
Tjah, PD mootor võib sellest nii sõltuvusse jääda, et varsti vajad uusi pihusteid.

Huvitav, Statoil peaks ju ka mingit nende lisandit oma diisel küttele panema, kas siis paljud auto mootorid ka sellest sõltuvusse jäänud, et mujalt enam kütet ei osteta kui ainult Statoilist :)

hartsi
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02 Juun 2009, 11:50
Telefon: 53901498
Auto: B6 1,9tdi AVF
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas hartsi »

Jussike võiks PD mootori "narkomaaniks" muutumist tehniliselt lahti seletada ja tuua ka mõne kindlalt tõestatud näite! NB: "Ühe sõbra tuttaval juhtus või naised saunas rääkisid" ei ole tõestatud näide! Jussikese tsitaati lugedes tekib vägisi kartus et ühel hommikul avastan et mu auto on krampides ja nõuab karjudes uut "laksu" lisandit? :shock:

wapsik
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 22 Okt 2007, 09:32
Asukoht: Tartu

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas wapsik »

ega seda sõltuvusse jäämist vist vel niiväga seletada ei osatagi. arvamusi erinevaid. Mis puutub aga igasugu hädaabi pihustatavaid eetri baasil asjadest siis neist soovitaks tiba hoiduda. Parem oleks kasutada nt. Break cleanetit kuna see on palju rahulikuma toimega kui eeter. eetri baasilised võivad mootorile teha suht palju pahandust. aga igasugu lisanditest saab siiski hoiduda kui mootor üldiselt korras hoida.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas jussike »

hartsi kirjutas:Jussike võiks PD mootori "narkomaaniks" muutumist tehniliselt lahti seletada ja tuua ka mõne kindlalt tõestatud näite! NB: "Ühe sõbra tuttaval juhtus või naised saunas rääkisid" ei ole tõestatud näide! Jussikese tsitaati lugedes tekib vägisi kartus et ühel hommikul avastan et mu auto on krampides ja nõuab karjudes uut "laksu" lisandit? :shock:
Sorry, oleks pidanud siis sõltuvuse jutumärkidesse panema, mõtlesin vähe irooniaga vastata, et milleks solkida niigi solgitud kütust ja ajada liitri hind veel enda jaoks kõrgemaks, eriti kui PD mootoritele ei soovitata midagi juurde lisada, sest on oht need lihtsalt p**sse keerata ja siis ronib juba liitri hind suisa kõrgele lakke, vanakooli masinatesse lase või suure kaarega püksivett lisaks.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

hartsi
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02 Juun 2009, 11:50
Telefon: 53901498
Auto: B6 1,9tdi AVF
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas hartsi »

jussike kirjutas:
hartsi kirjutas:Jussike võiks PD mootori "narkomaaniks" muutumist tehniliselt lahti seletada ja tuua ka mõne kindlalt tõestatud näite! NB: "Ühe sõbra tuttaval juhtus või naised saunas rääkisid" ei ole tõestatud näide! Jussikese tsitaati lugedes tekib vägisi kartus et ühel hommikul avastan et mu auto on krampides ja nõuab karjudes uut "laksu" lisandit? :shock:
Sorry, oleks pidanud siis sõltuvuse jutumärkidesse panema, mõtlesin vähe irooniaga vastata, et milleks solkida niigi solgitud kütust ja ajada liitri hind veel enda jaoks kõrgemaks, eriti kui PD mootoritele ei soovitata midagi juurde lisada, sest on oht need lihtsalt p**sse keerata ja siis ronib juba liitri hind suisa kõrgele lakke, vanakooli masinatesse lase või suure kaarega püksivett lisaks.
Kui tangid solgitud kütust, leevenda siis tagajärgi. Volkswageni heaksiit on vähemalt ühele lisandile ikka olemas küll! http://www.idparts.com/catalog/product_ ... cts_id=393" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas jussike »

What ever. Minugi poolest valage mida iganes sinna paaki, ega keegi keelata saa.
Naerma ajavad lihtsalt need mehed, kes kiitlevad , et said kuskilt ilgelt odavalt kütust ja siis lisavad mingit NASA kallist plöga juurde ning arvavad siis, et said mingi säästu.
Ise veel nii rikas pole, et nurga tagant mingit odavat ingel [VW Bot: "Keel korda!"] teab mis kütust tankida.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

GolfKolm
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Nov 2010, 08:24
Auto: Golf 3, 1994
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas GolfKolm »

Kallid foorumlased, kuulake ometigi jussikese nõuandeid selles teemas.

Milleks küsida nõu, kui nõuandja soovitustega ei arvestata? Kahjuks on see ammu teada tõde, et rumalale mõistust pähe panna ei saa, kui ta seda ise ei taha. Ma ei ütle, et mina olen mingi tegija, A&O või jumal taevas - on minust targemaidki ja kui mõne valdkonna esindaja püüab sellest valdkonnast vähem teadlikele suuniseid jagada, siis võiks ju oma uhkuse kõrvale heita ja nõuandeid kuulda võtta. Ka mina ütlen, et omaalgatuslikult ei ole mõtet lisada mingeid lisandeid tanklates müüdavatele mootorikütustele. Iga inimene peaks tundma huvi selle vastu, mida ta tangib. Kui lähete näiteks kingi/saapaid ostma või viledega televiisorit ostma, ka siis küsite kõikvõimalikke küsimusi ja uurite põhjalikult. Mille ingli [VW Bot: "Keel korda!"] pärast te siis oma auto hoolduse pealt kokku hoiate (ähh, diisel on diisel, bens on bens ja õli on õli - mis vahet seal on, võtan siit, sest siin on kõige odavam)???? Ja hoidke eemale üle idapiiri salakaubana toodavatest mootorikütustest - sealne mootorikütuste kvaliteeditase jääb Euroopa Liidus müüdavatest mootorikütuste kvaliteeditasemest maha ca 20 aastat. Ma tean, et minu jutt siin ei maksa midagi ega jõua teie ajudeni, see jääbki hüüdja hääleks kõrbes.

PS. palun areneme natukene veel ja jätame diislikütuse nimetamise diisliks või naftaks. Diisel on diiselmootor (diisel, diisli), diislikütus on diislikütus.
Viimati muutis GolfKolm, 04 Dets 2010, 16:22, muudetud 1 kord kokku.

hartsi
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02 Juun 2009, 11:50
Telefon: 53901498
Auto: B6 1,9tdi AVF
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas hartsi »

Eestis müüdava madala väävlisialdusega diiselkütuse plussid ja miinused. Plussid: loodussõbralikum, parem külmkäivitus ja vähem valget tossu kümkäivitusel! Miinused: kõrgem hind, natuke väiksem energia sisaldus ja väiksem määrimisvõime kui toitesüsteemide tootjad soovitavad! Miks ei soovita autotootjad kasutusjuhendites kütuselisaneid? Selle küsimuse vastuseks on sõna vastutus sest suvalisi k-lisandeid lubades on tagajärjed ettearvamatud ja enamasti negatiivsed! Postitan siia ka koopia VW ametlikust bülletäänist mis peaks ümber lükkama tsitaadid nagu: MINA tean, minu arvamus jne.Volkswagen lubab kasutada vähemalt ühte diiselkütuse lisandit, ja mõningatel juhtudel lausa nõudis seda!PiltPiltPilt

GolfKolm
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Nov 2010, 08:24
Auto: Golf 3, 1994
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas GolfKolm »

Kui lähemalt vaadata, siis tegemist VW Ameerika dokumendiga aastast 2000. Ameerikas tol ajal ei vastanud ja ka tänapäeval ei vasta seal müüdavad diislikütused oma kvaliteedilt Eestis müüdavate väävlivabade (mitte madala väävlisisaldusega) diislikütuste kvaliteedile. Pealegi, ükski kütus ei ole keskkonnasõbralik, vaid keskkonnasäästlik.

hartsi
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02 Juun 2009, 11:50
Telefon: 53901498
Auto: B6 1,9tdi AVF
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas hartsi »

GolfKolm kirjutas:Kui lähemalt vaadata, siis tegemist VW Ameerika dokumendiga aastast 2000. Ameerikas tol ajal ei vastanud ja ka tänapäeval ei vasta seal müüdavad diislikütused oma kvaliteedilt Eestis müüdavate väävlivabade (mitte madala väävlisisaldusega) diislikütuste kvaliteedile. Pealegi, ükski kütus ei ole keskkonnasõbralik, vaid keskkonnasäästlik.
100% väävlivaba diiselkütust pole olemas! Loe nüüd esimest postitust ja vasta kas Volksvagen lubab kütuselisandeid kasutada või ei? Mina juba ütlesin et vähemalt ühe tootja lisandite kasutamiseks on VW luba olemas.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas jussike »

Mina lugesin oma kehva inglise keele oskusega välja, et antud lisand on kütuse külmaga geelistumise vastu mõeldud, et siis suvise kütuse kasutamisel miinus kraadidel. Meil on aga juba novembri lõpust alates enamustes tanklates müügil talvine kütus, järelikult POLE meie tingimustes seda staffi vaja, kui sa just nii juhm pole, et talvel kipud suvise kütusega ringi ajama. :bigsmile:
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

GolfKolm
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Nov 2010, 08:24
Auto: Golf 3, 1994
Asukoht:

Re: Diislilisand

Lugemata postitus Postitas GolfKolm »

hartsi kirjutas:100% väävlivaba diiselkütust pole olemas! Loe nüüd esimest postitust ja vasta kas Volksvagen lubab kütuselisandeid kasutada või ei? Mina juba ütlesin et vähemalt ühe tootja lisandite kasutamiseks on VW luba olemas.
Kui mootorikütus on väävlisisaldusega max 10 mg/kg, siis on see mootorikütus "väävlivaba" (tegemist on selle valdkonna oskuskeelega). Kui mootorikütus on väävlisisaldusega max 50 mg/kg, siis on tegemist madala väävlisisaldusega mootorikütusega. Kui mootorikütuse väävlisisaldus on kõrgem kui 50 mg/kg, siis on tegemist kõrge väävlisisaldusega mootorikütusega. Eestis diislikütustele kehtib EVS-EN 590:2009, mis on eestikeelne versioon Euroopa standardist EN 590:2009. Euroopas koostab selle valdkonna standardeid ja vajadusel muudab olemasolevaid sealne tehniline komitee CEN/TC19, mis standardite koostamisel ja olemasolevate standardite muutmisel arvestab kõikide OEM-de soovituste ja nõuetega. Kõik Euroopa Liidus turustatavad mootorikütused juba sisaldavad vajalikul hulgal vajalikke lisandeid. Nõuetest madalama kvaliteediga mootorikütuseid Euroopa Liidus turustada ei tohigi. Ma näen, et Teie ei taha oma suurest uhkusest üle ega ümber näha, mistõttu ajate oma jonni edasi. Selles valdkonnas puudub Teil vähimgi ettekujutus. Lisaks juhin veelkord tähelepanu - diislikütus on see põlevvedelik, mitte diisel ega nafta ega disla ega diiselküte ega diiselkütus. Ehk jääb meelde ükskord.
Viimati muutis GolfKolm, 05 Dets 2010, 15:34, muudetud 2 korda kokku.

Vasta

Mine “Diislid”