Numbrituled

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

mõmm
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 15 Nov 2010, 18:02
Auto: Volkswagen Passat Highline TDI 103 kw 2007.a
Asukoht: Tartu/Võru

Numbrituled

Lugemata postitus Postitas mõmm »

Autoks Volkswagen passat universaal 2001.a. Tahaksin teada, kust saaksin endale teist värvi numbritulesid ja millised on variandid?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas GTI »

Variant on teist värvi pirnid sisse panna aga mis mõte sellel on - tahad politseile silma hakata? Ainuke legaalne variant on sinised E-märgistusega pirnid või led-pirnid mis annavad valge valguse, igasugune muu värv mõjub korrakaitsjatele nagu punane värv härjale.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

mõmm
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 15 Nov 2010, 18:02
Auto: Volkswagen Passat Highline TDI 103 kw 2007.a
Asukoht: Tartu/Võru

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas mõmm »

okei, nii sinised pirnid, aga kust ma need saaksin? Aitäh
Viimati muutis mõmm, 29 Nov 2010, 15:25, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

GTI kirjutas:Variant on teist värvi pirnid sisse panna aga mis mõte sellel on - tahad politseile silma hakata? Ainuke legaalne variant on sinised E-märgistusega pirnid või led-pirnid mis annavad valge valguse, igasugune muu värv mõjub korrakaitsjatele nagu punane värv härjale.
Küsiks huvipärast kust selline info pärineb, et valge led on lubatud numbritules? Või mõtlesid tulesi millesse need on juba tehase poolt paigaldatud? Kui tõesti led legaalne paneks need omagi masinale...

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas daff »

On sinisel pirnil tähised peal või mitte, lubatud ei ole need ikkagi. Numbrituli peab olema ikka tavaline kollakas hõõgniidiga pirn, kui just tehas ei ole LEDe sisse pannud. Mul on aga endale LEDid sisse pandud, mis on külmvalged ning politsei ei ole veel õiendama tulnud, kuigi on mul sabas korduvalt sõitma juhtunud. Samas kui kinni peaks, siis ma saaks neile öelda, et kas siis ei meeldi, et numbrit on kaugemalt ja paremini näha pimedas kui tavapirnidega :P Mul ei ole sees mingid suvalised odavad LEDid, mis vaid triibu numbrile tekitavad, vaid laia nurgaga powerledid. Keegi siin foorumis müüs neid, ilmselt leiab otsinguga ka üles ta, kasutaja ei tule hetkel meelde.

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

Tuttav politseinik ütles mulle, et valget värvi E-tähisega LED pirnid numbrituledes on täiesti lubatud isegi kui need on ka ise hiljem paigaldatud. Tema vähemalt ei hakka nende pärast peenestama :D

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas GTI »

Nii Osram CoolBlue kui led pirnid annavad valge valguse (mõlematel peal ka E-märgistust), Osram on ehk natuke kollakam valgus, olen mõlemaid kasutanud ja siiani pole midagi öeldud. Minuteada pole kuskil LE ega -seadustes kirjas et numbri- ja gabariidituled peavad kollased olema? Või on ?- targemad võiksid täpsustada.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas daff »

LE-s ei ole kindlasti midagi selle kohta kirjas, aga auto ja haagise tehnonõuetes oli minu teada midagi, et tuled peavad olema valikkollased või valkjaskollased või midagi sellist. See võis muidugi käia ka vaid pool-, udu- ja täistulede kohta või midagi taolist, ei mäleta nii täpselt. Sinised või midagi sellist ei tohi nad aga kindlasti olla minu mäletamist mööda. Oli tehnonõuetes aga raudselt selgelt kirjas, et hõõgpirnide jaoks mõeldud tuledesse LED-e panna ei tohi.

Olen samuti kasutanud numbrituledes nii CoolBlue pirne kui nüüd siis LED-e ja CoolBlued on LED-idega võrreldes ikka kollased, mis kollased, kuigi alguses üleminekul tavapirnidelt oli vau-efekt, et numbrituled on valged. CoolBlue pirn on küll ise sinine, aga valgus on kollasest valgem, aga mitte sinine. Siin vahepeal mainitud siniste pirnide kohta eeldasin, et mõeldi siniseid pirne, mis annavad ka sinist valgust. Kui nii ei olnud, siis minu viga.

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas pppp »

Igasugu siniste tulukestega tuli kohe see meelde:
Pilt

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas copilot »

aga seadusest...tegelikult ei tohi:
määrus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13191853" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupp 2 Valgustusseadmed Kood 201. Üldnõuded 3) laternates kasutatavad lambid peavad vastama E-reegli nr 37 või nr 99 nõuetele ja selliste lampide asendamine vahetatavate LED valgusallikatega on keelatud.Laternale, milles kasutatakse LED valgusallika moodulit, peab olema kantud tähis MD.


ja kui k2isin ylevaatusel, ytles vana kohe 2ra et mul ledid ja ei tohi kasutada laternates mis pole selleks ette n2htud ehk t2hisega MD, valgustagu kui h2sti tahes. m6nes teises kohas poleks vb isegi l2bi lastudki aga seekord sain ja 8eldi et pane 6iged asemel(mina ytlesin, et ei tea midgi asjast, et olid kui auto pea 2 aastat tagasi ostsin). Ehk kui satub Emm ment, siis seaduse j2gi v6ib 2ra v22nata. Aga nagu paljud teised, kasutan mina neid edasi, sest on ilusamad ja valgustavad paremini kah numbrim2rki. Enda msinal kylm valge valgus muidugi ja milleks see E t2his sinna pirnile, kui niikuinii ei tohiks seal seda tyypi pirne kasutada.
Viimati muutis copilot, 01 Dets 2010, 05:05, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

spoon
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: 16 Mai 2004, 19:50
Auto: Passat VR5 4Motion / Golf Plus 1,6FSI
Asukoht: Kuusalu
Kontakt:

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas spoon »

copilot kirjutas:aga seadusest...tegelikult ei tohi:
määrus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13191853" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupp 2 Valgustusseadmed Kood 201. Üldnõuded 3) laternates kasutatavad lambid peavad vastama E-reegli nr 37 või nr 99 nõuetele ja selliste lampide asendamine vahetatavate LED valgusallikatega on keelatud.Laternale, milles kasutatakse LED valgusallika moodulit, peab olema kantud tähis MD.


ja kui k2isin ylevaatusel, ytles vana kohe 2ra et mul ledid ja ei tohi kasutada laternates mis pole selleks ette n2htud ehk t2hisega MD, valgustagu kui h2sti tahes. m6nes teises kohas poleks vb isegi l2bi lastudki aga seekord sain ja 8eldi et pane 6iged asemel(mina ytlesin, et ei tea midgi asjast, et olid kui auto pea 2 aastat tagasi ostsin). Ehk kui satub Emm ment, siis seaduse j2gi v6ib 2ra v22nata. Aga nagu paljud teised, kasutan mina neid edasi, sest on ilusamad ja valgustavad paremini kah numbrim2rki. Enda msinal kylm valge valgus muidugi ja milleks see E t2his sinna pirnile, kui niikuinii ei tohiks seal seda tyypi pirne kasutada.
Praegu lihtsalt talviselt päevakohane.
See, et LED ei anna soojust ning seetõttu ei sula ka lumi lambil. Lähtuvalt sellest ei näita ka valgust läbi lumekihi, olgu ta nii ilus valge kui tahes.
kuramuse volkar on nagu pereliige, sööb vaikselt pappi hamstri moodi

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas copilot »

spoon kirjutas:
copilot kirjutas:aga seadusest...tegelikult ei tohi:
määrus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13191853" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupp 2 Valgustusseadmed Kood 201. Üldnõuded 3) laternates kasutatavad lambid peavad vastama E-reegli nr 37 või nr 99 nõuetele ja selliste lampide asendamine vahetatavate LED valgusallikatega on keelatud.Laternale, milles kasutatakse LED valgusallika moodulit, peab olema kantud tähis MD.


ja kui k2isin ylevaatusel, ytles vana kohe 2ra et mul ledid ja ei tohi kasutada laternates mis pole selleks ette n2htud ehk t2hisega MD, valgustagu kui h2sti tahes. m6nes teises kohas poleks vb isegi l2bi lastudki aga seekord sain ja 8eldi et pane 6iged asemel(mina ytlesin, et ei tea midgi asjast, et olid kui auto pea 2 aastat tagasi ostsin). Ehk kui satub Emm ment, siis seaduse j2gi v6ib 2ra v22nata. Aga nagu paljud teised, kasutan mina neid edasi, sest on ilusamad ja valgustavad paremini kah numbrim2rki. Enda msinal kylm valge valgus muidugi ja milleks see E t2his sinna pirnile, kui niikuinii ei tohiks seal seda tyypi pirne kasutada.
Praegu lihtsalt talviselt päevakohane.
See, et LED ei anna soojust ning seetõttu ei sula ka lumi lambil. Lähtuvalt sellest ei näita ka valgust läbi lumekihi, olgu ta nii ilus valge kui tahes.
hehe, mis jutt nüüd see on? eelmine talv olid mul need tavalised hõõgniidiga pirnid ja ei sulata nad seal mitte midagi, ega need mingid 100w ei ole. ja numbrimärk niikuinii peale 2km läbimist loetamatu sest kaetud veel paksema lumekihiga kui vb need numbritule laternad ise.
Diesel Power KEEPS ME GOING

romeoD

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Ei tea, kas asi aind minus, aga linnavahel näinud piisavalt neid led numbritulesid. Ja valgustavad ehk tõesti paremini....otse tule alla. Ehk siis kuuest tähemärgist on loetavad 2... ylejäänud neli jäävad varju.
Ning need pisikesed halogeenpirnid sulatavad kyll lund, just käisin väljas, pagasnikust oli yht asja vaja, siis luuki yles tõstes nägin, et numbritulede ymber jää, aga numbritule kohal on jää ära sulanud.
Mis mõte neid LED pirne yldse sinna toppida? Et oleks alati väike sabin sees, et kas ment võtab maha või ei võta. Neid numbritulesid sa ise nii vai naa ei näe sõidu ajal ju. Kui vaja show-off'ida, siis pange led-id lisaks ning eraldi lyliti alla. Liikluses on ka teisi, kellega võiks arvestada. Ka põhjavalgustus on keelatud teatud kindlal põhjusel. Kujuta ette, et sõidad tänaval, vastu tuleb masin, vilgub ja särab nagu juudi jõulupuu, jääd toda vahtima ning ei märka ylekäigurajale astuvat inimest... Tagajärgedele võid ise mõelda. A miks mitte led-id? Miks siis neid e-tähiseid vaja jne. Kuskile on vaja piir panna. Et tjüüüünijad ei hakkaks toppima strobosid nrituledeks. Valgustavad kyll ju, väga hästi....

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Tjüüünijatest veel rääkides... hea soovitus neile: värvige registreerimismärgil olevad sümbolid fluorestseeruva värviga üle ja pange numbrituledesse UV led'id. Siis on palju vingem.

pppp postitus võtab teema vist kõige paremini kokku :D
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Omasooiharate majakas või mitte ;) , aga mul on passatil samuti nr-tuledeks led'id.
Seda küll põhjusel, et see klambritemajandus seal lambis mädanes ära - universaali rõõmud.
Ostsin "valged" (ikka sinakad on k'rt) T10-soklkel (vist) valgust laiali näitavad ledid, lammutasin tiba ja jootsin juhtmed sappa.
Tollele hajutiklaasile istutasin liimipüssi abil. Kestavad ehk kuni juhtmed läbi oksüdeeruvad.
Tulemus- "on kah" . Nr suhteliselt hästi loetav, sinakas-valge kuma lumel jne. Omasooiharad ettepanekuid, korravalvurid etteheiteid pole veel teinud ;)
Küljes kevadest saati, ülevaatusel ei öeldud midagi kuna valgustatud ruumis ilma spetsiaalselt vaatamiseta ei paista led'i moodi.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas daff »

romeoD kirjutas:Ei tea, kas asi aind minus, aga linnavahel näinud piisavalt neid led numbritulesid. Ja valgustavad ehk tõesti paremini....otse tule alla. Ehk siis kuuest tähemärgist on loetavad 2... ylejäänud neli jäävad varju.
LEDil ja LEDil on ikka suur vahe, ka mina olen massiliselt näinud selliseid LEDe, mida sa nimetad, aga kui sa minu omasid näeksid, siis valgustavad ilusti terve numbri oluliselt paremini kui hõõgniidiga pirnid. Ülevaatusel ka nende pärast veel kobisetud ei ole ja politsei ei ole ka pidanud vajalikuks mind kinni pidada, kuigi on mul sabas sõitnud korduvalt. Need numbrit mitte valgust LEDid maksavad mingi 25.-, kuid minu omad pärinevad jyrisoo käest :D Aga ärge jah pange teised neid, sest siis ongi kergem sellise asjaga silma paista ja omaarust vähemalt lahe olla :P

romeoD

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Jõuluaeg, pange kuuseehted ka ymber numbri vilkuma!!!

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas copilot »

nii palju kui on inimesi, niipalju on ka arvamusi ja maitseid....aga see eesti riigi peedistav seadusandlus kah kohati väga ajuvaba.
Diesel Power KEEPS ME GOING

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas daff »

Eesti seadusandlus autodega seonduvalt on igat pidi selles suunas, et liikluses osaleks vaid hall mass ja kes vähegi erineda tahaks, need hoidku teedest eemale. Ei saa mina aru, miks ei tohi numbrituledes olla LEDi (eeldusel, et need on valged/kollased ja nn Power-LEDid, mitte suvalised 25kroonised), kui need valgustavad numbrit paremini tavalistest. Miks peab autol olema tootjajärgne summuti, kui seda saab ka koduste vahenditega igati sobiva ehitada, võiks ju olla lubatud, kui see vastab kõigile esitatavatele nõudmistele (müra, saaste, ei leki jne). Lisaks palju muud imelikku. Igati üritatakse tõrjuda ju ka noorte autohuvi. Täiesti imelik, et madaldusvedrude või coilidega ülevaatuselt läbi lastakse, see ju risti vastupidi Eesti ootustele autode kohta, erineb ju igavast hallist. Idee seadusandjatele: keelake ära valuveljed, kui need ei ole autotootja originaalid, sest järelturu valuvelgedega ju auto natuke erineb hallist massist :P

Vabandan siinkohal OT pärast, aga Eesti seadusandlus on suures osas ikka idiootsus küll.

kenno
Veteran
Postitusi: 350
Liitunud: 23 Sept 2008, 22:37
Asukoht:

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas kenno »

daff kirjutas:Idee seadusandjatele: keelake ära valuveljed, kui need ei ole autotootja originaalid, sest järelturu valuvelgedega ju auto natuke erineb hallist massist :P
On peetud kinni korravalvurite poolt ja toodud sama vabandus ;)
Samuti ka, et Golf III peab olema 195 laiusega rehv, kuna 205 mis mul sel hetkel oli, tõstab liiga palju tolmu ja kruusa üles.
Numbritulede peale öeldi, et neile ei meeldi see valge värvus ja nad ei saa lugeda siis valgelt numbrimärgilt.
Viimati muutis kenno, 17 Dets 2010, 21:32, muudetud 1 kord kokku.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas daff »

kenno kirjutas:
daff kirjutas:Idee seadusandjatele: keelake ära valuveljed, kui need ei ole autotootja originaalid, sest järelturu valuvelgedega ju auto natuke erineb hallist massist :P
On peetud kinni korravalvurite poolt ja toodud sama vabandus ;)
Samuti ka, et Golf III peab olema 195 laiusega rehv, kuna 205 mis mul sel hetkel oli, tõstab liiga palju tolmu ja kruusa üles.
Numbritulede peale öeldi, et neile ei meeldi see valge värvus ja nad ei saa lugeda siis valgelt numbrimärgilt.
Kusjuures mul sõpra korduvalt peetud kinni Audi A4jaga, millel tuuningtuled, millel xenonite jaoks vajalikud tähised peal ja selle kallal virisetud, sest ei ole tulepesu ega automaatset kõrguse regulaatorit, aga kuna auto pärineb aastast 97, siis mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuetest lähtuvalt ei pea sellel olema peale vastava tähise tuledel midagi. Ka ülevaatuselt ei lasta läbi xenonitega (isegi mustalt ülevaatust tehes mitte), seega ülevaatuse ajaks lähevad tavapirnid sisse.

Toon siinkohal välja vastava punkti mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuetest, mis lubab mainitud autol xenontulesid ilma tulepesurite ja automaatse regulaatorita kasutada:

Kood 224. Lähi- ja kaugtulelaternad, mille lampide valgusvoog ületab 2000 lm

Nõuded: 1) lampe, mille valgusvoog on üle 2000 lm (gaaslahenduslambid ja näiteks hõõglambid HIR1, H9 tüüpi), on lubatud kasutada kaugtulelaternates ja ainult ebasümmeetrilise valgusjaotusega lähitulelaternates;
2) alates 1. oktoobrist 2000. a esmakordselt kasutusele võetud gaaslahenduslampidega M ja N kategooria sõidukil ja alates 10. juulist 2011. a esmakordselt kasutusele võetud hõõglampidega, mille valgusvoog ületab 2000 lm, M ja N kategooria sõidukil, peab lähitule laternate valgusvihu kõrguse reguleerimine, sõltuvalt kere asendist, toimuma automaatselt ja sõidukil peab olema laternate hajutiklaasi puhasti;

Kusjuures kui mu sõber politseinikele seda punkti mainis, siis vastuseks oli, et vanemal autol on tegu ebaseadusliku ümberehitusega, vabanduseks toomine, et BMW pakkus 7. seeriale juba 90ndate alguses lisavarustusena xenone, ei aidanud ka mitte, sest selle peale öeldi, et kui tehasest nii tulnud, siis on lubatud. Olen eelpool mainitud dokumenti otsast lõpuni läbi lugenud ja seal küll sellist punkti sees ei ole.

Samasse auku läheb ka see sinu "liiga laiade" rehvidega sõitmine. Mis vabandus see on, et liiga palju tolmu üles kergitavad? Kas näiteks väike Lexus, mis tuleb tehasest välja tagumiste rehvidega, mille laius on 255 tolmutavad siis vähem? Vaevalt!

Idiootsus on meie seadusandlus ja politsei nn seaduse järgimine on idiootsus kuubis.

Siinkohal peaks mainima, et päevasel ajal lähi- või päevatulede asemel udutulede kasutamine on kehtiva liiklusseaduse järgi keelatud (juunist kehtima hakkava järgi ilmselt lubatud), aga miks ma olen näinud korduvalt udukatega päevaajal sõitvaid politseivärvides BMWsid (sh kui Reporter hiljuti näitas eurode vedu Tartus). Samuti olen ma korduvalt näinud asulasiseselt mobiiliga rääkivat politseiniku politseiauto rooli taga.

aksel
Huviline
Postitusi: 549
Liitunud: 26 Dets 2003, 02:25
Auto: Naise volkar
Asukoht: Tallinn / Stockholm

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas aksel »

Daff, las su sõber prindib need punktid välja ja hoiab autos.
Kunagi sõitsin ise samuti niimoodi, et posu pabereid oli kohe näkku lükata nii xenonite kui merevaigukollaste parkide kohta :D
Ilusti värvisin tähtsamad punktid tekstist üle ja ei oldki muud kui andsin selle politseile näppu ning ütlesin, tutvu seadustega. Toimis küll :yes:
omfgirwnaq24.ee

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas GTI »

Eks varsti lähebvist nagu Saksas asi on - kõik originaalist erinevad ümberehitused kantakse teh. passi sisse, teh. passi aga pääsevad ainult sertifitseeritud ja heakskiidetud detailid/ümberehitused.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

romeoD

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas romeoD »

daff kirjutas: Vabandan siinkohal OT pärast, aga Eesti seadusandlus on suures osas ikka idiootsus küll.

Kirjuta Riisalule, ehk tõstatab Riigikogus kysimuse yles ja saab presidendiks :!:

Sander_L
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Nov 2010, 14:09
Telefon: 58939054
Auto: VW Phaeton 3.0
Asukoht: Eesti

Re: Numbrituled

Lugemata postitus Postitas Sander_L »

kuskil kindlasti juba kirjtuatud ka, aga mis sokliga 2002 aasta passati numbritule pirnid on ?

Vasta

Mine “Elektroonika”