Golf 2 rooste?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
vwgolf86
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 22 Juul 2009, 21:04
Auto: VW GOLF VARIANT 2016a.1,6 81kw ,GOLF 4 VARIANT 66kw
Asukoht: ELVA

Golf 2 rooste?

Lugemata postitus Postitas vwgolf86 »

Tere.
Mul selline mure, kuna auto on 25a vana ,siis rooste uss närib vaikselt,üritan rooset eemaldada ,aga ikka tuleb sama kohapeale tagasi.Kasutan rooste surma,happekrunti proovin korralikult teha ikka ei kedagi?
Milliseid kemikaale on olemas ja kas peaks kasuutama,et rooste pidamaa saada,iga kevad värvida läheb tiba kalliks kuigi ise värvin.Ootan teie nõuandeid
Tänud
Viimati muutis argo, 03 Mär 2012, 17:53, muudetud 1 kord kokku.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: rooste

Lugemata postitus Postitas daff »

Mul sama asi, et tuleb tagasi, kuigi kasutan happekrunti. Usun, et mul probleem pigem selles, et ma puhastan käsitsi (esialgu pussnuga hea abimees), aga rellakaga saaks ilmselt oluliselt korralikumalt puhtaks (hiljem ilmselt ka raskem pahtliga üles ehitada). Mis süsteemiga sa puhastad?

Kasutaja avatar
HMP
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 15 Nov 2006, 12:32
Auto: VW Golf -1.9TDI-81kw-97.a. ning VW Phaeton - 3.0TDI-176kw-09.a.
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: rooste

Lugemata postitus Postitas HMP »

Kui detail pole saanud pindmist värvikahjustust ja roostetab (värvi all kobrutab), siis on protsess saanud alguse seest poolt. Sellisel juhul aitab vaid roostetanud koha väljalõikamine ning asendamine uue tükiga.
Mingi pussnoaga kraapimine on küll väga algeline lähenemine. Parim viis siiski on liivaprits ja kui ilmnevad pritsitud kohtades ,,augud,, , lõgatakse see koht välja ning asendatakse uuega.
Viimati muutis HMP, 12 Mai 2011, 21:51, muudetud 1 kord kokku.
Keretööd, värvimine, projektiautode ehitamine ja vanasõidukite renoveerimine.
Tartu, mob.56 90 10 90

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: rooste

Lugemata postitus Postitas daff »

HMP kirjutas:Kui detail pole saanud pindmist värvikahjustust ja roostetab (värvi all kobrutab), siis on protsess saanud alguse seest poolt. Sellisel juhul aitab vaid roostetanud koha väljalõikamine ning asendamine uue tükiga.
Mingi pussnoaga kraapimine on küll väga algeline lähenemine. Parim viis siiski on liivaprits ja kui ilmnevad pritsitud kohtades ,,augud,, , lõgatakse see koht välja ning asendatakse uuega.
Ma olen õppinud vanakoolimeestelt :) Iseenesest olen nõus, et rooste tuleb korralikult hävitada, et edasist peatada. See ka põhjus, miks ma arvan, et rellakaga puhastamine parem on, kui ei ole läbivat roostet, siis saab korralikult puhtaks. Minu viis on olnud täpsustades, et noaga pealt kobrutav värv ja suurem rooste maha, seejärel liivapaberiga (erinevate karedustega) suurem nühkimine, siis happekrunt (pahtlilaadsel kujul) peale, seejärel kuju ja pind värvitavaks ning värv ja lakk spreiga peale. Tean, et spreivärv ei ole just eriti kiidetud, aga ajab asja ära, sest kompressorit ega püstolit ei ole ja raha ka just ülemäära ei ole. Kui oleks, siis oleks terve auto saanud nüüdseks juba uue värvikihi sarnast tooni metallikuga.

vwgolf86
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 22 Juul 2009, 21:04
Auto: VW GOLF VARIANT 2016a.1,6 81kw ,GOLF 4 VARIANT 66kw
Asukoht: ELVA

Re: rooste

Lugemata postitus Postitas vwgolf86 »

Olen ka proovinud ikka korralikult nühkida,happekrunti pannud,mul omal kompressor ja profi värvipüstol ka olemas värvin vist kohe terve tiiva üle teisepoole sain pidama mitu aastat enam ei roosteta.
Mingisugust vahendit mis peale lasta olen kuulnud mingist niiskustõkkest äkki seda proovida???????

Kasutaja avatar
HMP
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 15 Nov 2006, 12:32
Auto: VW Golf -1.9TDI-81kw-97.a. ning VW Phaeton - 3.0TDI-176kw-09.a.
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: rooste

Lugemata postitus Postitas HMP »

vwgolf86 kirjutas: Mingisugust vahendit mis peale lasta olen kuulnud mingist niiskustõkkest äkki seda proovida???????
Ehituspoest saad niiskustõket :lol:
Viimati muutis HMP, 15 Mai 2011, 18:30, muudetud 1 kord kokku.
Keretööd, värvimine, projektiautode ehitamine ja vanasõidukite renoveerimine.
Tartu, mob.56 90 10 90

Vasta

Mine “Kere & Sisu”