1,8 monopritse suur kütusekulu

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Timpzz
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Sept 2011, 19:16
Telefon: 56746288
Auto: Vw Passat Variant
Asukoht: Rakvere

1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas Timpzz »

Tere.
Pöördun siis taaskord probleemiga siia, et saada asjale selgust, ehk siin targemaid inimesi. ;)
Autoks siis Volkswagen Passat (1992.a) , Mootoriks 1,8 66kw, Monopritsung.

Probleem siis selles, et auto on hakanud himuga kütust imema.. Ütleme nii, et poole paagiga saan ma sõita ainult ~200 km , vahest isegi ei saa seda.
Hall suits/aur on järgi , ning bensiini lõhn samamoodi, nagu ei põletaks ära seda bensiini ( see vist sellest, et saab seda liigapalju peale?! )
Olen vahetanud karbussi ära ( 2 korda ) - Mitte tolkugi sellest.
Vahetasin lanmbda anduri ära, samamoodi mitte tolkugi.
Ei oska enam midagi ette võtta, ehk on siin keegi kellel old sama jama, ning oskab aidata.
Viimati muutis argo, 02 Mär 2012, 17:52, muudetud 2 korda kokku.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Kütusekulu.

Lugemata postitus Postitas daff »

Ma soovitaks lambda anduri üle kontrollida testeriga, sest universaalsed andurid (eeldan, et hinna tõttu selle ostsid) ei pruugi tööle hakata. Üldjuhul sümptomid vihjavad lambdale küll praegu.

Timpzz
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Sept 2011, 19:16
Telefon: 56746288
Auto: Vw Passat Variant
Asukoht: Rakvere

Re: Kütusekulu.

Lugemata postitus Postitas Timpzz »

daff kirjutas:Ma soovitaks lambda anduri üle kontrollida testeriga, sest universaalsed andurid (eeldan, et hinna tõttu selle ostsid) ei pruugi tööle hakata. Üldjuhul sümptomid vihjavad lambdale küll praegu.
Lambda võtsin ma teise auto küljest, ( Oma teise 92. a passati pealt, millel oli lambda töökorras. ) Välimuselt olid nad täpselt samad, ning kirjad seal peal isegi kattusid.

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas ounou »

Timpzz kirjutas: ...Ütleme nii, et poole paagiga saan ma sõita ainult ~200 km , vahest isegi ei saa seda...
Esiteks, mõõda täpselt ära kütusekulu.
Teiseks, kirjelda kus ja kuidas sõites sa selle kulu said. Kõige mõistlikum ja ülevaatlikum oleks kulu mõõta ühelt pikemalt maanteesõidult.
Kolmandaks, olen ise oma monokaga tähele pannud, et külmad ilmad mõjutavad sellel mootoril kütusekulu väga palju. Sõidan igapäevaselt linnas sama teekonda. Suvel tuleb selle teekonna keskmiseks kuluks 9 l/100km, talvel 11 l/100km. Maanteel suvel 7 ja talvel üle 8.
Viimati muutis ounou, 10 Veebr 2012, 10:23, muudetud 3 korda kokku.

ristokkk
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 14 Nov 2011, 19:50
Telefon: 53550592
Auto: B5(81kw), B6(77kw)
Asukoht: Lõuna- Eesti

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas ristokkk »

Jah, nii kurb kui see ei tundu siis see 200 km poole paagiga on täitsa reaalne, Kõik sõltub kus sõidad, ja palju paneb juurde see ilm mis väljas on! Bensuhais ja see aur on su kujutlusvõimes kinni. Proovi ökotada, muidugi ära liiklust blokkima hakka :D

spool
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 09 Veebr 2009, 15:40
Auto: VW Passat B5.5 4Motion AVF
Asukoht: Pärnu

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas spool »

Timpzz kirjutas:Tere.
Pöördun siis taaskord probleemiga siia, et saada asjale selgust, ehk siin targemaid inimesi. ;)
Autoks siis Volkswagen Passat (1992.a) , Mootoriks 1,8 66kw, Monopritsung.

Probleem siis selles, et auto on hakanud himuga kütust imema.. Ütleme nii, et poole paagiga saan ma sõita ainult ~200 km , vahest isegi ei saa seda.
Hall suits/aur on järgi , ning bensiini lõhn samamoodi, nagu ei põletaks ära seda bensiini ( see vist sellest, et saab seda liigapalju peale?! )
Olen vahetanud karbussi ära ( 2 korda ) - Mitte tolkugi sellest.
Vahetasin lanmbda anduri ära, samamoodi mitte tolkugi.
Ei oska enam midagi ette võtta, ehk on siin keegi kellel old sama jama, ning oskab aidata.
Mõõda testriga vana head sinist temperatuuriandurit, kõikide monopritsete tavaline viga...

Timpzz
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Sept 2011, 19:16
Telefon: 56746288
Auto: Vw Passat Variant
Asukoht: Rakvere

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas Timpzz »

Mul see 4-poolne, üks osa sellest vist näitab temperatuuri armatuuris ja teine siis tegeleb kütte värgiga ? , Millised klemmid siis selle küttevärgi alla lähevad ?
Kui see andur p.... oleks, siis ta mängiks ise pööretega ka ju ?
Btw, kas ajus ei või ehk viga olla ?

ivohi
Huviline
Postitusi: 839
Liitunud: 24 Sept 2008, 14:51
Auto: Passat '00 Passat '92 Transporter '86 Polo '78
Asukoht: Tallinn/Põlvamaa
Tänatud: 6 korda

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas ivohi »

ristokkk kirjutas:Jah, nii kurb kui see ei tundu siis see 200 km poole paagiga on täitsa reaalne, Kõik sõltub kus sõidad, ja palju paneb juurde see ilm mis väljas on! Bensuhais ja see aur on su kujutlusvõimes kinni. Proovi ökotada, muidugi ära liiklust blokkima hakka :D
B3 Passatist räägime... Ehk siis ca 50 liitriga 200km on norm?


Teemasse, üks pilt mis aitab temp anduri mõõtmisel. Kliki pildil, et näha suurelt!
Pilt

ristokkk
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 14 Nov 2011, 19:50
Telefon: 53550592
Auto: B5(81kw), B6(77kw)
Asukoht: Lõuna- Eesti

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas ristokkk »

ivo1990 kirjutas:
ristokkk kirjutas:Jah, nii kurb kui see ei tundu siis see 200 km poole paagiga on täitsa reaalne, Kõik sõltub kus sõidad, ja palju paneb juurde see ilm mis väljas on! Bensuhais ja see aur on su kujutlusvõimes kinni. Proovi ökotada, muidugi ära liiklust blokkima hakka :D
B3 Passatist räägime... Ehk siis ca 50 liitriga 200km on norm?
Ahah, ma kujutasin mingi 50- 60 liitrist paaki. Minu viga.
Viimati muutis ristokkk, 11 Veebr 2012, 00:01, muudetud 1 kord kokku.

Timpzz
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Sept 2011, 19:16
Telefon: 56746288
Auto: Vw Passat Variant
Asukoht: Rakvere

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas Timpzz »

ivo1990 kirjutas:
ristokkk kirjutas:Jah, nii kurb kui see ei tundu siis see 200 km poole paagiga on täitsa reaalne, Kõik sõltub kus sõidad, ja palju paneb juurde see ilm mis väljas on! Bensuhais ja see aur on su kujutlusvõimes kinni. Proovi ökotada, muidugi ära liiklust blokkima hakka :D
B3 Passatist räägime... Ehk siis ca 50 liitriga 200km on norm?


Teemasse, üks pilt mis aitab temp anduri mõõtmisel. Kliki pildil, et näha suurelt!
Pilt


Tänud Ivo, kontrollin järgi.
Täpselt nii, tegu b3 passatiga, ja küttekulu üle mõistuse.

Avastasin eile ühe vea, kas see võis ka mingil-määral küttekulu mõjutada ?
Nimelt õhupuhastisse läheb karbussist üks väike vaakum toru, õhupuhasti sees 1 klapp, mis avab/sulgub, kui tõmmata toru vaakumisse. Mul see ei liikunud üldse, eile võtsin teise auto pealt õhupuhasti maha ja panin siis terve klapiga õhupuhasti peale, ei ole veel pikemat sõitu teinud, et näha mis ta nüüd teeb.

ivohi
Huviline
Postitusi: 839
Liitunud: 24 Sept 2008, 14:51
Auto: Passat '00 Passat '92 Transporter '86 Polo '78
Asukoht: Tallinn/Põlvamaa
Tänatud: 6 korda

Re: 1,8 monopritse suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas ivohi »

See klapp ei tohiks küttekulu märgatavalt küll muuta. Endal see soojavõtu toru natuke aega tagasi kadus ära sealt tagant, aga midagi erilist sellest ei muutunud.

Vasta

Mine “Mootor”