Starter ei jõua vedada?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
jarmo112
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 13 Jaan 2012, 20:33
Auto: vw golf 3
Asukoht:

Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas jarmo112 »

autoks siis vw jetta mk2 1990 1,8 66kw ja selline probleem et hommikul käivitub auto ilusti aga nii kui mootor töösoe ja jätan seisma siis enam käima ei saa starter ei jõua vedada kõlmalt veab nagu loom. milles viga vahetasin starteri ära ja ikka sama jama.
Viimati muutis argo, 27 Dets 2012, 11:03, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Pealkiri, lisatud kategooria.

Lauri-L
Huviline
Postitusi: 548
Liitunud: 03 Juun 2011, 20:38
Telefon: 53707925
Asukoht: Rakvere

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas Lauri-L »

Aku vói genekas, kontrolli aku pinget külma ja sooja mootoriga, sammuti genekat.
Ehk siis voltmeeter aku peale enne käivitust, käimise aeg kontrolli kas genekas laeb, kui mootor soe siis suretad välja ja enne uuest käivitamist kontrollid aku pinget.
Endal oli kunagi sama jama pooletoobise genekaga, aku tappis ka üsna ruttu ära.
VW G3 VR6 -> Honda Accord CE8 -> VW Corrado G60 -> Audi 100 Avant Quattro 2.8 -> MB W124 E200D -> VW Jetta MK1 -> Vene auto ja bemm varsti ka VW

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas rako »

Pekkis genekas võib sul aku tühjaks küll laadida kuid Lauti-L ma ei saanud sinu asja loogikast väga aru.
Ma eeldan, et peale mootori maha jahtumist läheb uuesti normaalselt käima?
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Lauri-L
Huviline
Postitusi: 548
Liitunud: 03 Juun 2011, 20:38
Telefon: 53707925
Asukoht: Rakvere

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas Lauri-L »

No mina sain geneka veast sellise meetodiga aru, peale poole tunnist ringi kaarutamist oli aku näit 12,3 pealt 12,2 peale langenud, ehk siis laadis täpselt nii palju et tuled jms tarbjad toitis ära, aga aku laadimist ei saanud, genekas andis miskine 12,2-12,3 V kui tuled ja asjad taga olid, peale móne tunnist seismist aku kogus ennast ja käima ta läks, peale geneka vahetust oli probleem kadunud, aku oli ka üsna rikutud ja vahetasin ka selle välja nädalakese hiljem.
Algul sai ka starter vahetatud ja igast muid ime vigureid proovitud.
VW G3 VR6 -> Honda Accord CE8 -> VW Corrado G60 -> Audi 100 Avant Quattro 2.8 -> MB W124 E200D -> VW Jetta MK1 -> Vene auto ja bemm varsti ka VW

jarmo112
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 13 Jaan 2012, 20:33
Auto: vw golf 3
Asukoht:

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas jarmo112 »

rako kirjutas:Pekkis genekas võib sul aku tühjaks küll laadida kuid Lauti-L ma ei saanud sinu asja loogikast väga aru.
Ma eeldan, et peale mootori maha jahtumist läheb uuesti normaalselt käima?
jh täpselt nii

jarmo112
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 13 Jaan 2012, 20:33
Auto: vw golf 3
Asukoht:

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas jarmo112 »

Lauri-L kirjutas:No mina sain geneka veast sellise meetodiga aru, peale poole tunnist ringi kaarutamist oli aku näit 12,3 pealt 12,2 peale langenud, ehk siis laadis täpselt nii palju et tuled jms tarbjad toitis ära, aga aku laadimist ei saanud, genekas andis miskine 12,2-12,3 V kui tuled ja asjad taga olid, peale móne tunnist seismist aku kogus ennast ja käima ta läks, peale geneka vahetust oli probleem kadunud, aku oli ka üsna rikutud ja vahetasin ka selle välja nädalakese hiljem.
Algul sai ka starter vahetatud ja igast muid ime vigureid proovitud.
aku on uus, proovisime krokotillidega kah aga ei midagi ikka ei jõua vedada

Lauri-L
Huviline
Postitusi: 548
Liitunud: 03 Juun 2011, 20:38
Telefon: 53707925
Asukoht: Rakvere

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas Lauri-L »

Kui krokotillidega ka ei lähe siis el. poolelt tasub veel akult starterise minev juhe üle kontrollida, sammuti mass, aga kui neis viga ei ole siis tuleb hakata viga mujalt otsima, mingi asi peab ta ju kinni pooma.
VW G3 VR6 -> Honda Accord CE8 -> VW Corrado G60 -> Audi 100 Avant Quattro 2.8 -> MB W124 E200D -> VW Jetta MK1 -> Vene auto ja bemm varsti ka VW

jarmo112
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 13 Jaan 2012, 20:33
Auto: vw golf 3
Asukoht:

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas jarmo112 »

Lauri-L kirjutas:Kui krokotillidega ka ei lähe siis el. poolelt tasub veel akult starterise minev juhe üle kontrollida, sammuti mass, aga kui neis viga ei ole siis tuleb hakata viga mujalt otsima, mingi asi peab ta ju kinni pooma.
kõik sellised juhtmed üle vaatatud ja puhastatud, massid ülevaatatud ära puhastatud aga ei midagi

Lauri-L
Huviline
Postitusi: 548
Liitunud: 03 Juun 2011, 20:38
Telefon: 53707925
Asukoht: Rakvere

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas Lauri-L »

Igaks juhuks vóid kontrollida palju starterini voolu jóuab kui soojalt käivitama hakkad, teine asi mida vóid kontrollida on ergutus vool starteril, vói siis nö kruvikaga käivitada.
VW G3 VR6 -> Honda Accord CE8 -> VW Corrado G60 -> Audi 100 Avant Quattro 2.8 -> MB W124 E200D -> VW Jetta MK1 -> Vene auto ja bemm varsti ka VW

Siim105
Huviline
Postitusi: 718
Liitunud: 19 Apr 2008, 23:09
Auto: Vw JettaTX Mk1, Golf LD Mk1
Asukoht: Räpina
Tänatud: 1 kord

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas Siim105 »

Käed küljes ja huvi ja nuppu jagub siis võta starter maha, võta lahti, kontrolli harjaseid, määri pukse ja loomulikult puhasta ka.
Tõmberelee külge minev pluss juhtme ots kindlalt puhasta ära.
Ma mitu starterit siin paari kuu jooksul niimodi ära puhastanud ja teinud, käivitus on hulga paranenud.

E: Tuli meelde, et sõbra passat b3 1.8 79kw oli sama jama soojaks läks ära siis poos ennast kinni, kui õieti mäletan siis ta puhastas ja määris ka starteri ära ja hakkas tööle.
Viimati muutis Siim105, 27 Dets 2012, 15:07, muudetud 1 kord kokku.
Lowly Gentleman
Welcome to my World. The World of Diesel.

jarmo112
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 13 Jaan 2012, 20:33
Auto: vw golf 3
Asukoht:

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas jarmo112 »

Siim105 kirjutas:Käed küljes ja huvi ja nuppu jagub siis võta starter maha, võta lahti, kontrolli harjaseid, määri pukse ja loomulikult puhasta ka.
Tõmberelee külge minev pluss juhtme ots kindlalt puhasta ära.
Ma mitu starterit siin paari kuu jooksul niimodi ära puhastanud ja teinud, käivitus on hulga paranenud.

E: Tuli meelde, et sõbra passat b3 1.8 79kw oli sama jama soojaks läks ära siis poos ennast kinni, kui õieti mäletan siis ta puhastas ja määris ka starteri ära ja hakkas tööle.

harjad puhastasin ära, määrisin kõik ära tegin kõike klemmid kõik puhtad

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas GTI »

Ma ei oska öelda kas sul võib sama viga olla, aga kunagi G2 tegi samasugust nalja kui süüde oli veidi varajane.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

jarmo112
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 13 Jaan 2012, 20:33
Auto: vw golf 3
Asukoht:

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas jarmo112 »

GTI kirjutas:Ma ei oska öelda kas sul võib sama viga olla, aga kunagi G2 tegi samasugust nalja kui süüde oli veidi varajane.
aga ennem pol olnud sellist jama olen sõitnud 5kuudja pole sellist jama olnud ja nüüd on selline jama

conex
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 04 Aug 2006, 10:27
Telefon: 53653581
Asukoht:

Re: Starter ei jõua vedada?

Lugemata postitus Postitas conex »

Kui starteri puksid kulunud siis teeb sama jama, et soojast peast poob kinni. Tasub kontrollida/määrida/vajadusel välja vahetada ka käigukastis (sidurikojas) olev puks.

Vasta

Mine “Mootor”