Vento mootorivahetus

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Interx
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21 Dets 2012, 19:25
Telefon: 53065355
Auto: Jala hetkel:)
Asukoht:

Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas Interx »

Tervist,

Tahan vahetada Vento 1,8 66kw mootori 1,9 TDi 81kw või 66kw TDi vastu. Seoses sellega on mõned küsimused tekkinud.
Olen kuulnud, et bensuka käigukast sobib diisli külge aga vaja muuta käiguhoovastikku. Kuidas seda teha?
Samuti tuleb vahetada pedaalid kuna diislil elektrooniline sidur ja gaas aga bensukal trossiga. Küsimus selline, et palju tuleb salongi lahti lõhkuda, et pedaalid kätte saada?
Kas bensuka kütusepaak tuleb välja vahetada diisli oma vastu või tuleks ainult pump vahelt ära võtta?
Kas mootori kinnitused ühtivad kõik kui G3e diisel panna Ventole?

Tänud ette ära,
Ott
Viimati muutis GTI, 06 Veebr 2013, 10:13, muudetud 1 kord kokku.

ping
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 04 Nov 2007, 23:33
Asukoht: Tallinn-Kristiine

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas ping »

Kui huvi võin pakkuda täiskomplektse vento 1,9D. Peavalu vähem.
hääl 5null19118.
ABS on argadele, roolivõim on nõrkadele, pidurid on kiiruse surm :-)

GTI
Moderaator
Postitusi: 7852
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas GTI »

Diislil peaks olema trossidega käiguhoovastik, sellel on ka käigukast teistsugune (02A-tüüpi), mis bensukale ei sobi. Vaata mis koodiga käigukast sul on - kood on nähtav auto alt mootori ja kasti lahutuspinna juures oleval kõrgemal eendil või pakiruumis tunnusklepsul. Elektroonilisest sidurist pole nagu kuulnud - kuidas seda mõista? Praeguste autohindade juures on mõttekam osta õige mootoriga auto aga kui on isu ja pealehakkamist, siis miks mitte.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Interx
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21 Dets 2012, 19:25
Telefon: 53065355
Auto: Jala hetkel:)
Asukoht:

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas Interx »

GTI kirjutas:Diislil peaks olema trossidega käiguhoovastik, sellel on ka käigukast teistsugune (02A-tüüpi), mis bensukale ei sobi. Vaata mis koodiga käigukast sul on - kood on nähtav auto alt mootori ja kasti lahutuspinna juures oleval kõrgemal eendil või pakiruumis tunnusklepsul. Elektroonilisest sidurist pole nagu kuulnud - kuidas seda mõista? Praeguste autohindade juures on mõttekam osta õige mootoriga auto aga kui on isu ja pealehakkamist, siis miks mitte.
Diislil on hüdrosidur ja süsteem toimib elektrooniliselt. Tegelikult polnud mul selle 1,8 bensuka vastu ka midagi aga kuna läks laiali teatavatel põhjustel siis pole mõtet autot müüa ka rikkega või varuosadeks.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7852
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas GTI »

kas see on sul Ecomatic poolautomaatkastiga? Siduripedaali salongis pole?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas rako »

Ka 1.8 66kw on trossidega käiguhoovastik ( vähemasti G3 peal minu doonor millelt tuli mul G1le mootor )
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Interx
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21 Dets 2012, 19:25
Telefon: 53065355
Auto: Jala hetkel:)
Asukoht:

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas Interx »

rako kirjutas:Ka 1.8 66kw on trossidega käiguhoovastik ( vähemasti G3 peal minu doonor millelt tuli mul G1le mootor )
Jah, seda ma mõtlesingi

pppp
Veteran
Postitusi: 2246
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas pppp »

rako kirjutas:vähemasti G3 peal minu doonor millelt tuli mul G1le mootor
Sellelt pildilt vaatab igal juhul kõikse tavalisem 020-tüüpi kast vastu.
G3 Ecomaticut pakuti vaid põllumajandusliku mootoriga.
Idee poolest saab TDI mootori otsa ka olemasoleva 020-tüüpi kasti panna (kui sidur ja hooratas ära vahetada), aga ilmselt seda teab mis kauaks ei jätkuks.
Kui teema algataja Ventol kere mingil põhjusel ülihästi säilinud (ja mutrivõtmed nii palju peos püsivad, et mootorivahetusega ise hakkama saab), siis vast tasub mäda kerega TDI doonor soetada ja sealt kõik vajalik ümber laduda. Muul juhul on ilmselt mõistlikum Vento realiseerida, veidi raha juurde koguda ning sobiva mootoriga masin soetada.

Interx
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21 Dets 2012, 19:25
Telefon: 53065355
Auto: Jala hetkel:)
Asukoht:

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas Interx »

pppp kirjutas:
rako kirjutas:vähemasti G3 peal minu doonor millelt tuli mul G1le mootor
Sellelt pildilt vaatab igal juhul kõikse tavalisem 020-tüüpi kast vastu.
G3 Ecomaticut pakuti vaid põllumajandusliku mootoriga.
Idee poolest saab TDI mootori otsa ka olemasoleva 020-tüüpi kasti panna (kui sidur ja hooratas ära vahetada), aga ilmselt seda teab mis kauaks ei jätkuks.
Kui teema algataja Ventol kere mingil põhjusel ülihästi säilinud (ja mutrivõtmed nii palju peos püsivad, et mootorivahetusega ise hakkama saab), siis vast tasub mäda kerega TDI doonor soetada ja sealt kõik vajalik ümber laduda. Muul juhul on ilmselt mõistlikum Vento realiseerida, veidi raha juurde koguda ning sobiva mootoriga masin soetada.
Kere veel nii hea küll, et kahju oleks realiseerida. Seega olen avatud komplektsete mootorite pakkumistele, sobib isegi vana hea 55kw td.
Siiani parim pakkumine olnud üldsegi 1,8 66kw mis iseenesest oleks ainult bolt on.

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Vento mootorivahetus

Lugemata postitus Postitas rako »

saareoks0 müüb G3 1,8 66kw terve masina saad kätte 300 rahaga
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Vasta

Mine “Mootor”