Laevalgusti dimmer

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
oovi
Huviline
Postitusi: 199
Liitunud: 29 Juul 2011, 10:35
Auto: Golf II '88
Asukoht: Võrumaa, Tartu

Laevalgusti dimmer

Lugemata postitus Postitas oovi »

Tekkis plaan ehitada endale selline asi. Veits googles marutamist ja leidsin järgneva teema: http://www.mp3car.com/hardware-developm ... delay.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Skeem siia otse ka:
Pilt

Tuleb teha paar väikest muutust. BC413C transsi oomipoes polnud, seega läks sinna asemele 2N4401, sobib ka nt 2N3904 või muud analoogset. Teise muutusena tuleb R6 (39K) asendada 10K trimmeriga, sellega on siis võimalus lampi jõudvat voolu parajaks teha, olenevalt vajadusest.

Kokkupanek pole raske, vaja välja otsida IC ning transside datasheet'id ning muudkui järge ajada. Märgin veel ära, et IC 4 ja 8 jalgade ühendusi skeemil pole, need on siis vaja ise lisada, datasheet toob selgust ses osas, et mis ja kuhu.

Vaja läheb niisiis:

1x LM258N
1x 2N4401
1x MJE3055T
3x 470R
2x 100K
2x 1K
1x 10K trimmer
2x 500K trimmer
1x 100mF 25V
1x 47mF 25V
1x 1N4148
1x LED indikaatoriks
Miski väike radikas kah 3055T'le soovitatav. Ilma läheb päris kuumaks.

Minu oma hakkas tööle esimesest hetkest kui voolu järgi panin. Indikaator LED mul küll elumärke ei ilmuta kuid see pole ka oluline tegelikult. Antud unit on just seetõttu hea, et delay ning fading on mõlemad reguleeritavad läbi nende 500K trimmerite.

Minu üllitis näeb välja seesuguna:
Pilt
Pilt

Jah, täielik ussipesa. :D Ma ladusin komponente järjest lihtsalt peale ja väga paigutusele ei mõelnud. See selleks, jube ta on aga toimiv. Läbi laepolstri teda nagunii ei näe.

Sellel teemal on 10 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “DIY”